Příběhy z jiného vesmíru

Příběhy z jiného vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265551/bmid_pribehy-z-jineho-besmiru-265551.jpg 5 87 12

Kéž je taková i tato kniha, snad svým způsobem legrační, lehká a nenáročná a snad i svým způsobem vážná. -- z úvodu. I když je každá z povídek z jiného prostředí, jsou spojeny myšlenkami, které jsou pro autora charakteristické. Je to obdiv k Hospodinovu dílu a starost o ně. Je to pokora s jakou má člověk v tomto díle pokračovat. Je to čistý otevřený postoj a láska k lidem. To vše okořeněno troškou humoru.... celý text

Eorin
16.07.2018 5 z 5

Melancholická, depresivní, poetická i plná naděje.. Zkrátka, od všeho kousek a přece je to pěkně na zamyšlení. Nedá se to doporučit všem, ale pokud si Váchův styl oblíbíte, pak se i s touto knihou máte na co těšit.

Juagustin
21.11.2017 3 z 5

Knihy od Orka mám rád, ale zrovna tahle mě moc neoslovila - příliš roztříštěné, nenašel jsem žádné pojítko mezi kapitolami, z nichž některé byly výborné (Tábor, Voda) a některé mě míjely (Brno, Velepíseň).

vlcka
12.09.2017 4 z 5

Některé části byly pro mě příliš přeplněné množstvím lidí, ale zřejmě to tak mám i v životě. Zmíním chvilková dojetí, snad soucit, uvědomění, pocit, že tomuto člověku by nebylo třeba vysvětlovat.. Z tak malé knihy tolik nepopsatelných dojmů. Ale dovolím si citovat kousek, který se mi právě nejvíc hodil: "Vnímáme jednotlivosti, jednotlivé vršky pevniny jako ostrovy, nevnímáme základ pevniny, který všemu dá smysl."

evanorka
29.04.2017 5 z 5

Úplně náhodou "objeveno" v antikvariátu. Musela jsem si odpírat dočíst ji za jeden den, musela jsem sebrat všechnu vůli, abych stíhala pocity a myšlenky z jedné povídky dotřídit a nezahltit se dalšími, po kterých jsem tak dychtila.

Krásné, když kniha přivede k pláči.

zaranda
28.01.2017 5 z 5

Tato útlá knížka krátkých povídko-zamyšlení možná říká víc mezi řádky.
"Žijeme na obrácené straně tapiserie, kráčíme po rubu světa."

ZuzziŠ
11.12.2016 5 z 5

Nevím, jak moc jsem chtěla dodržet instrukce, které mi udělil dárce této knihy (jedna kapitola před spaním), ale stejně by to nešlo - přečetla jsem to v kráse jedním dechem.

AlenaV
25.10.2016 5 z 5

Nádherná kniha, která zahřeje u srdce. V dnešním uspěchaném světě balzám na duši. Doporučuji pro zklidnění mysli.

James
29.06.2016 5 z 5

Krásná kniha, která mě osobně chytla za srdce a doporučuji ji všem k přečtení.
Děkuji za ni.

"Do této země přišlo něco nového a velkého, říká Quonab Rolfovi. Říkají tomu obchod. Pohltí všechno krásné a nakonec i lidi. Ale to není nic pro mě. Stačí mi, když mám co jíst, kde spát a mohu se dívat na nebe.

Mně taky."

Dafra
30.05.2016 5 z 5

Krásná a niterná kniha. Fascinuje mě, jak je v této knize autor otevřený a zranitelný. Některé pasáže jsou velmi dojemné...a básnické (i když Loď to není). Mám autora velmi ráda a obdivuji jeho rozsah vědomostí, ale nejvíc oceňuji jeho neskutečnou lidskost a pokoru k Životu. V této knize se to jen potvrzuje. Vydání této knihy chtělo hodně odvahy, pomyslně smekám...

lidunka1
01.05.2016 4 z 5

Tohle není žádná velká literatura. Knížka jako by byla Markovou psychoterapií. četla jsem od něj lepší. Ale velmi s ním souzním. Je to skoro jako deník.

anthea
01.02.2016 4 z 5

Při čtení této knihy jsem měla pocit jako by byl Marek Orko Vácha můj kamarád :-)

Mánička178
03.12.2015 4 z 5

"Duch Svatý prorůstá jak tráva asfaltem"... Krása, vytesáno do srdce :)