Liduka Liduka komentáře u knih

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Kniha se mi moc líbila. sice první část byla trochu rozvláčnější, ale asi posledních 100 stran jsem se nemohla odtrhnout SPOILER: Vraha jsem začala tušit sice už v polovině knihy, ale ani to neubralo knize na kvalitě, ba naopak. Britt i Masona jsem si zamilovala. Ale podle mě jim mohla autarka přidat trochu let navíc, takhle to bylo malinko nevěrohodné - že by se 20-ti letý mladík vydával hledat vraha své sestry mi přišlo trochu přitažené za vlasy, ale budiž. Na konci mi také vadilo, že se oba dva viděli až po roce, to autorka taky trochu přehnala. Ale knihu mohu jen doporučit. Dostala jsem dávku romantiky i napětí - co víc si přát

17.09.2020 5 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

Celkově se mi kniha dost líbila, ale podle mě jí autorka klidně mohla zkrátit, kdyby se tolik nevyžívala v popisech. SPOILER: Každopádně mě ale zaráží několik nesrovnalostí. Jak to, že byl násilníkem někdo úplně jiný, když Stephanie Luně potvrdila, že to udělal kněz. Navíc on byl jediným člověkem, se kterým měla Riss domluvenou schůzku. Tohle podle mě bylo nějaké zcestné. Jako by si autorka na konci řekla, že prostě změní identitu násilníka, aby to bylo zajímavější nehledě nato, co napsala předtím. Škoda. Nicméně se mi líbilo, že nakonec Luna našla štěstí s Michaelem. I když to bylo až dost přeslazené, tak mi to vůbec nevadilo.

13.09.2020 4 z 5

Snoubenec mé sestry Snoubenec mé sestry Rachael Anderson

(SPOILER) Výborná knížka. SPOILER: Lord Knave byl prostě skvělý a dohazování od Prudence se mi moc líbilo. No a to jejich nacvičování polibku nemělo chybu. Byla jsem až do konce zvědavá, jak vyřeší situaci, že vlastně oba zradili Sophii a jak se popasují s klevetami ostatních, kteří očekávali svatbu Sophie a lorda Knavea. Vše se ale podařilo vyřešit k mé spokojenosti. Knihu rozhodně doporučuji.

10.09.2020 5 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Nechápu zdejší nízké hodnocení, protože mě se kniha líbila a to i daleko víc, než třeba Kluk odvedle. Donovan byl zlatíčko, hezky to mezi hlavními postavami jiskřilo a v příběhu bylo i nějaké to napětí. Co se týče úryvků, ze scénáře, tak ty byly pěkným zpestřením. Dokonce bych uvítala, aby byly i delší.

06.09.2020 5 z 5

Vzestup slečny Notleyové Vzestup slečny Notleyové Rachael Anderson

Po skvělém prvním dílu přišlo velké zklamání. SPOILER: Tato kniha mi připadala až dost nudná. Třičtvrtě knihy se řešilo to, jak se vlastně Cora učí být hospodyní a bojuje s ostatními zaměstnanci. Mezi hlavními postavami to téměř nejiskřilo, pokud pominu to neustálé vyhazování Cory ze strany jejího zaměstnavatele. Něco se mezi nimi začalo dít až skoro u konce a pak mi to přišlo až dost uspěchané. Jsem zvědavá na třetí díl.

04.09.2020 3 z 5

Pád lorda Draysona Pád lorda Draysona Rachael Anderson

Kniha se mi moc líbila. Lucy byla pěkně od rány a to její špičkování s Colinem bylo nezapomenutelné :-) No a ta romantika - nádhera. Bylo to takové příjemné osvěžení mezi ostatními historickými romancemi, kde se vše točí kolem toho "jednoho". Škoda, že takové "cudné" knihy nepíše více autorů. za mě určitě doporučuji a jdu se vrhnout na druhý díl.

31.08.2020 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Kniha se mi moc líbila. Ale podle mě tam bylo až dost milostných scén. SPOILER: Nicméně Callie byla skvělá a Ralston i když byl proutník, tak se mi líbilo, jak se mu dostala Callie pod kůži. Výborné bylo jejich kočkování a také to, že se Ralston ukázal vždy tam, kde to nejméně potřebovala. Přála jsem jí moc, aby se dočkala toho, o čem skoro celý život snila a to taky dostala. Takže za mě naprostá spokojenost.

30.08.2020 5 z 5

Dáma s tajemstvím Dáma s tajemstvím Mary Jo Putney

Moc se mi kniha líbila. Dokonce více než první díl. Ještě než jsem zjistila, že bude o těchto dvou postavách samostatná kniha, jsem si říkala, že by možná k sobě mohli něco cítit, když se Randall choval v první knize k Julii tak nápadně odměřeně a jsem ráda, že o nich kniha existuje. SPOILER: Ani jsem si nedokázala představit, jaké útrapy musela Julie snášet. no a Randall byl skvělý. Co mě ale ke konci štvalo, jak si nedokázali říci, že se nechtějí, aby je ten druhý opustil.

28.08.2020 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Kniha mě bavila. I když mi vadila ta spousta sprostých slov a že Braden myslel místo mozkem zpočátku jen spodní částí těla a jeho kamárádi taky, jakoby na ničem jiném nezáleželo. Nic méně se mi líbilo, jak se postupně změnil k lepšímu. Už se těším na druhý díl

24.08.2020 4 z 5

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Kniha se mi moc líbila. SPOILER: Začátek mě mile překvapil. Netušila jsem, že bude Mariah vydávat Adama za svého manžela. Každopádně jakmile se mu k tomu přiznala, tak už byl příběh trochu nudný, až na ty pokusy o vraždu. Zklamalo mě ale, že ho vždy zachránila Mariah. Vždyť to byl přece chlap co ovládá bojová umění, tak by měl vycítit nebezpečí sám. Jinak to ale byla povedená kniha.

22.08.2020 4 z 5

Blbá sázka o fajn kluka Blbá sázka o fajn kluka Shana Norris

Kniha mě trochu zklamala. SPOILER: Hlavní postavy mi moc nesedly. Zac byl na mě až dost ujetý a vadilo mi jak Avery kritizoval za to jaká je. Na Avery mi zase vadilo, že se neustále litovala a měla matku, která je opustila, za modlu. Celkově i ta romantická linka byla skoro o ničem.

20.08.2020 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Popravdě, když jsem začala číst začátek, tak jsem si říkala, co to doprčic je, ale postupně se autorka dostala k jádru věci a začalo to být zajímavé. Napětí se dalo krájet hlavně na konci. SPOILER: Jen mě štve ten neuzavřený konec.

19.08.2020 4 z 5

Blázni umírají v pátek Blázni umírají v pátek A. A. Fair (p)

Knihu jsem četla kvůli čtenářské výzvě a kupodivu mě dost mile překvapila. Až dokonce jsem netušila, kdo za tím vším stojí a co se skrývá v pozadí. Opravdu to byla velmi povedená detektivka. No a konec neměl chybu.

11.08.2020 5 z 5

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Tahle kniha je přesně podlé mého gusta. Nechybí napětí ani romantika a jako bonus je tu i lékařské prostředí, které mám také ráda. Ellie i Maxe jsem si rychle oblíbila. Jen Avu jsem nemohla vystát. Co to proboha bylo za egoistickou mrchu?

09.08.2020 5 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Přečteno kvůli čtenářské výzvě, ale líbila se mi. Jen nechápu, proč se najednou Orsino rozhodl oženit s Violou, když stále miloval Olivii a navíc ji ani neviděl v dámských šatech.

07.08.2020 4 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Moc hezky napsaná kniha o hrozných věcech. I slza mi ukápla. Přečetla jsem ji kvůli čtenářské výzvě a rozhodně nelituji.

05.08.2020 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Kniha se mi líbila, ale na náhradního kluka a PS: líbíš se mi teda nemá. Kasie mám moc ráda, ale něco mi v této knize prostě chybělo, abych jí mohla dát plný počet. Každopádně Braden i Charlie byli super.

02.08.2020 4 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Krásné veršované pohádky, které jsem přečetla díky čtenářské výzvě.

31.07.2020 4 z 5

Zbytky Zbytky Helle Helle (p)

Tak tohle byla nejzvláštnější kniha, jakou jsem kdy četla. Myslím, že dokonale to vystihl Boboking. Některé příběhy postrádaly pointu a nejednou jsem si po přečtení povídky říkala, co to jako má být? Je ale pravda, že některé měly hlavu i patu. Každopádně se knize nedá upřít, že je dost čtivá. Odškrtávám si díky ní další knihu ze čtenářské výzvy.

31.07.2020 4 z 5

Povedená Claire Povedená Claire Katherine Applegate

Musím přiznat, že jsem se skoro celou knihu dost prokousávala kdo vlastně s kým chodí a kdo je s kým příbuzný, protože tam bylo hodně postav. Kniha ale byla fajnová. Líbilo se mi, že to nebyla přeslazená teenegerovská slátanina. SPOILER: Hlavní hrdinové tu řešili i vážná témata jako jsou drogy a zneužívání. Určitě si přečtu i ostatní knihy.

26.07.2020 4 z 5