Liduka Liduka komentáře u knih

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Kniha se mi líbila, ale občas mě štvali obě hlavní postavy svým chováním. SPOILER: Mám ráda příběhy, kdy se slavná osobnost zamiluje do dívky z davu, ale pokud mohu soudit, tak třeba na Cinder a Ella toto rozhodně nemá. Sice se kniha dobře četla, ale přišlo mi to celé takové nějaké vlažné. Nějak jsem jim tu jejich lásku nevěřila. Spíše mě pak zajímal Ty a Vaughanina sestra. Za přečtení ale stojí.

25.07.2020 3 z 5

Zámky Zámky Julie Garwood

Velice pěkná, místy i vtipná, kniha. Alesandru i Colina jsem si hned oblíbila. A rozhodně byla skvělá i trochu detektivní zápletka. Určitě nezapomenu na "chrám, kde se chtějí muži modlit". To mě opravdu dostalo :-D

01.07.2020 4 z 5

Zásnuby - Tajemné dobrodružství na Manhattanu Zásnuby - Tajemné dobrodružství na Manhattanu Tasmina Perry

Kniha mě velmi mile překvapila. Nevěděla jsem co mám očekávat, ale Amy jsem si stejně jako Georgii zamilovala. Moc se mi líbilo střídání minulosti a současnosti. Také jsem sí říkala, jaké to asi bylo žít v době, kdy mladé dámy vstupovaly, oblečené do těch nejkrásnějších rób, do společnosti a snažily se uhnat nějakého toho ženicha. Škoda, že už to nejde zažít. Knihu každopádně doporučuji k přečtení.

25.06.2020 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Opět užasná kniha od Lucindy. Dokonce se mi prozatím líbila nejvíc z celé ságy. Tentokrát se mi líbila i linka současnosti a nepůsobila na mě tolik rušivě jako třeba u ostatních dílů. SPOILER: Flora to skutečně neměla v životě vůbec lehké a jak se říká pro dobrotu na žebrotu - co se tedy týče Teddyho. Moc jsem si oblíbila Mause - i když byl na začátku morous, tak jsem doufala, že se se Star dají dohromady. Rozhodně se půjdu vrhnout na další díl.

23.06.2020 5 z 5

Chybná diagnóza Chybná diagnóza Henry Denker

Další skvělá kniha od autora, od které se nedalo odtrhnout. SPOILER: Prince mě hrozně štval - takový arogantní haj*lík jistý si svou mocí, kterému záleží více na penězích než na pacientech. Craigovi jsem moc fandila, aby nad ním zvítězil. Chudák Cynthia, taková smůla v tak mladém věku. Nakonci jsem musela uronit i slzu, když se její snoubenec rozhodl s ní zůstat.

20.06.2020 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Nádherná kniha. Sice jsem její přečtení odkládala několik let, protože byla dost tlustá, ale byla to chyba. Příběh mě okamžitě oslovil a s napětím jsem čekala, kdo a proč malou holčičku dostal na loď a co se s tou osobou stalo. Popravdě jsem se nedokázala odtrhnout a konec mě dost překvapil. Pohádky byly podle mě příjemným zpestřením knihy.

18.06.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Na knihu jsem se moc těšila, ale popravdě mě trochu zklamala. SPOILER: Velice dobře se četla a bavilo mě prožívat společně s Isaacem jeho proměnu, ale na Sawyer mi vadila ta její nerozhodnost jestli teda Isaaca chce nebo ne. Kdyby si bývali s Isaacem vyjasnili svoje city poté, co spolu skončili v posteli, tak by alespoň kniha byla o kus kratší. Za mě tři a půl hvězdičky

28.05.2020 3 z 5

Nebezpečná krása Nebezpečná krása Shannon Drake (p)

Kniha se velice dobře četla a Liam mi byl moc sympatický. SPOILER: Nicméně jsem myslela, že vrahem - nebo spíš iniciátorem - bude někdo jiný a bude mít lepší důvod k tomu serenu zabít.

17.05.2020 4 z 5

Město, venkov, láska! Město, venkov, láska! Thomas Brinx

Myslím, že vše je řečeno už v anotaci. Je to takový milý, místy vtipný, příběh, který nenadchne, ani neurazí. Daleko více se mi líbily knihy od stejných autorů s Ruby a Timem.

07.05.2020 3 z 5

Hřbitov nadějí Hřbitov nadějí Karin Slaughter

Docela se mi to líbilo. Will byl sympaťák. Jen jsem myslela, že vrah bude mít trochu lepší důvod, proč dívku zavraždil. Čekala jsem nějakou bombu. SPOILER: Také mi vadilo, že se vlastně Will zabýval opětovným prošetřováním zpackaného vyšetřování a tak se tam půl knihy omílalo to samé dokola.

26.04.2020 3 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Popravdě mě kniha zklamala. Jakmile jsem přečetla pár stránek, tak jsem věděla, že kniha nebude pro mě, ale i přesto jsem jí dočetla. Vadilo mi jak tam autroka neustále popisovala jak Ryderovi pořád stojí a jak je nadržený snad úplně ze všeho SPOILER: Podle anotace jsem si myslela, že se Ryder seznámí s Eden třeba přes inzerát nebo na nějakém normálním chatu, ale rozhodně ne, že to bude na pornostránce.

21.04.2020 3 z 5

Dědictví Dědictví Joan Johnston

Kniha se mi líbila. Na povrch se dostávala rodinná tajemství a pletichy a hlavní postavy k sobě postupem času našli cestu - jak se dalo očekávat. Navíc se mi líbilo, že se v knize odehrával ještě příběh další dvojice. Jediné za co strhávám hvězdičku byly dlouhé milostné scény, které podle mě do příběhu z této doby nepatří.

19.04.2020 4 z 5

Jdi za mámou, táta pracuje! Jdi za mámou, táta pracuje! Françoise Dorin

Naprosto souhlasím s medlovicí. Také jsem čekala vtipný příběh, ale spíše to bylo takové zamilované drama. No a ten konec? Co to jako bylo? SPOILER: Myslela jsem, že Agnes zůstane s Vincentem a obstará si nějaké důkazy o tom, že jí byl manžel nevěrný jako první a tím dostane Jeroma do péče a ne že s tím blbcem zůstane a nechá se od něj znova využívat. Ještě teď mi rostou facky na rukách.

14.04.2020 3 z 5

Dopisy do minulosti Dopisy do minulosti Judith O'Brien

Nejdříve jsem nevěděla, co si o knize myslet. Přišlo mi přitažené za vlasy, že se Margaret okamžitě hluboce zamilovala do portrétu muže z doby před x lety a navíc s dlouhými vlasy a knírem (můj typ by tedy rozhodně nebyl). Nicméně poté co se dostala do minulosti se příběh začal pěkně odvíjet no a poslední třetinu jsem se od knihy nedokázala odtrhnout, protože se objevila velice zajímavá zápletka. No a navíc jsem to musela dočíst, abych zjistila jestli se Margaret vrátí v čase zpět a nebo ne. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

11.04.2020 5 z 5

Vytoužený ráj Vytoužený ráj Frieda Birkner-Mahler

Kniha mě tedy docela zklamala. Obsahovala dva příběhy. První je popsán v anotaci a ten druhý, který byl daleko lepší vyprávěl o Carole, která měla zdědit po otci velké bohatství, ale její nevlastní bratr s ní měl své plány. SPOILER: První příběh mi přišel tak trochu neuvěřitelný, Ingrid byla rozmazlený spratek, který se neuměl chovat a kdybych byla Alexand¨rem, tak bych o ní ani pohledem nezavadila natož, abych se do ní zamilovala. No a u druhého příběhu mi vadilo, že nikdo neinformoval policii o Carolině únosu a i poté co byla zachráněna, Elmera nikdo dlouho neudal. Přišlo mi to přitažené za vlasy.

05.04.2020 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Opět výborná kniha od autorky, od které jsem se nemohla odtrhnout. Harper byla odvážná a bojovná. Do Rhena bych se zamilovala sama, protože byl okouzlující :-) SPOILER: Moc se mi líbila ta část, kdy se dostala Harper na začátku do hradu a Rhen se nestačil divit co to Grey přitáhl za holku. Ke konci jsem si už říkala, jestli se Rhen vůbec přemění zpět a nebo ne, protože stránek už moc nezbývalo a moc to tomu nenasvědčovalo. Naštěstí vše dobře dopadlo. Konec, ale podle mě autorka trochu odbyla - myslím tu čast s Rhenem. Přivítala bych trochu konverzace po polibku :-) No a co se týče Greye, tak už se moc těším na pokračování knihy. Jen doufám, že na její vydání nebudu muset moc dlouho čekat.

01.04.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Byla jsem naprosto očarovanou touhle knihou. Může se sice zdát, že je to trochu podivné, že se dva lidé seznámí na hřbitově, ale mělo to své kouzlo. Líbilo se mi jak se postupně hlavní postavy sbližovaly a sdělovaly si svá tajemství. Declan byl ten správný typ drsňáka, kterého teda za normálních okolností nechcete potkávat, ale jak se ukázalo měl své dobré jádro. I když byl příběh někdy i dost smutný, tak musím říct, že jsem se několikrát od srdce zasmála. Třeba jak se Declan ptal Reva jestli s ním půjde na ples a on mu odpověděl: "Jenom jestli si na sebe vezmeš ty červený minišaty s flitrama, co mám tak rád." MALÝ SPOILER: Moc se mi také líbilo jejich první setkání v autě a ty dvě zápletky na konci jsem rozhodně nečekala. KONEC SPOILERU Takže kdo váháte se čtením, tak to nedělejte, protože já tuhle autorku rozhodně přidávám do oblíbených a jdu na její další knihu.

29.03.2020 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Tak to byla jedna velká jízda. Ani bych si nemyslela, že knihu přečtu za jeden den. Tak moc byla návyková. Hadley jsem fandila, aby se ji podařilo Archera zachránit a aby obměkčila jeho zatvrzelé srdce. Měla opravdu těžký úkol vzhledem k tomu, že to byl velký morous. SPOILER: Celou knihu jsem se bála, aby nakonec Hadley nezemřela místo Archera a když pak k tomu došlo, myslela jsem, že autorku zadupu do země. Naštěstí, ale vše dopadlo, tak jak to dopadlo. No a ta romantika? Nádhera. Škoda, že babička překazila jejich první polibek :-D Jen mě trochu štvalo, že si nedokázali mezi sebou vyjasnit jaký vztah k sobě vlastně mají. KONEC SPOILERU. Každopádně doufám, že autorka zase brzy něco napíše

28.03.2020 5 z 5

Lásky jedné rusovlásky Lásky jedné rusovlásky Cathy Cassidy

Sice už dávno nejsem cílová skupina, ale ráda si přečtu nějakou tu knihu ze školního prostředí. Kniha se mi kupodivu dost líbila. SPOILER: Vyskytovaly se v ní zajímavá témata jako šikana, obvinění z obtěžování a také dilema jestli si vybrat chození s "nevhodným" klukem nebo kamarádku. KONEC SPOILERU. Sama jsem si oblíbila i když byl na můj vkus až moc ujetý :-D no a jak už tu někdo psal. podle mě by se také více hodilo, kdyby hlavní hrdinové byly o pár let starší.

28.03.2020 5 z 5

Jak přičarovat lásku Jak přičarovat lásku Bianka Minte-König

Mě se kniha dost líbila. Nasmála jsem se při čarodějnických pokusech o to přičarovat Katce nápadníka. Jen všechno nefungovalo tak jak mělo :-) No a posledních několik stran nemělo chybu.

22.03.2020 4 z 5