Liduka Liduka komentáře u knih

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

SPOILER: Zpočátku jsem si říkala, proč Hannah spáchala sebevraždu kvůli takovým blbostem, ale postupně se ty problémy nabalovaly a nabalovaly a to hlavně na konci. Nicméně jsem nějak nepochopila, proč Claye, tak najednou vypoklonkovala, když jim spolu bylo dobře a nechtěla mu nic vysvětlit a taky proč lezla s Brycem do výřivky a nechala ho, aby si dělal co chtěl. Každopádně musím, ale uznat, že jsem se nedokázala odlepit a s napětím čekala, co Clay Hannah udělal, že si zasloužil na těch kazetách být.

03.07.2022 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

(SPOILER) Vcelku příjemná YA kniha. Miluju knihy s dopisováním a kdy se hlavní hrdinové nemají zpočátku v lásce. Začátek se mi moc líbil - to jejich pošťuchování. Hlavní postavy se ale přestaly nenávidět nějak moc brzy a pak už mě to trochu přestalo bavit, navíc se ten jejich vztah vyvíjel nějak moc rychle. Odhalení identity se podle mě autorce moc nepovedlo - tedy myslím to jakým způsobem se Porter zachoval, když zjistil, že Bailey je jeho Lištička a pak to jejich handrkování na konci kdo je vlastně na koho naštvaný a zbytečné prodlužování knihy. No a ta scéna s brokovnicí mi přišla už přitažená za vlasy. Samotný konec mi taky zkazil celkový dojem z knihy. Bohužel dávám jenom 3 hvězdičky.

16.05.2022 3 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Líbilo se mi to, ale méně, než Dopisy ztraceným. SPOILER: Rob měl dost problémů a byla jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Každopádně mi přišlo, že Rob s Maegan na ten svůj vztah šli nějak moc rychle. U Dopisů se mi líbilo, jak se hlavní dvojice sbližovala pomalu, tady to bylo moc narychlo. dali si první pusu a hned na sebe skočili.

05.02.2022 4 z 5

Svatební plán Svatební plán Sophia Farago

Popravdě jsem se dlouhou dobu zdráhala si knihu přečíst a byla to velká chyba. SPOILER: Kniha mě poté, co se Fredericka seznámila nic netušíce s Anthonym, už nedokázala pustit a já hltala jednu stránku za druhou a musím říct, že to byla opravdu skvělá kniha, která předčila mé očekávání a zařadila se do top 5 mých nejoblíbenějších historických romancí. Už se moc těším na další díl.

16.05.2021 5 z 5

Snoubenec mé sestry Snoubenec mé sestry Rachael Anderson

(SPOILER) Výborná knížka. SPOILER: Lord Knave byl prostě skvělý a dohazování od Prudence se mi moc líbilo. No a to jejich nacvičování polibku nemělo chybu. Byla jsem až do konce zvědavá, jak vyřeší situaci, že vlastně oba zradili Sophii a jak se popasují s klevetami ostatních, kteří očekávali svatbu Sophie a lorda Knavea. Vše se ale podařilo vyřešit k mé spokojenosti. Knihu rozhodně doporučuji.

10.09.2020 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Moc hezky napsaná kniha o hrozných věcech. I slza mi ukápla. Přečetla jsem ji kvůli čtenářské výzvě a rozhodně nelituji.

05.08.2020 5 z 5

Dopisy do minulosti Dopisy do minulosti Judith O'Brien

Nejdříve jsem nevěděla, co si o knize myslet. Přišlo mi přitažené za vlasy, že se Margaret okamžitě hluboce zamilovala do portrétu muže z doby před x lety a navíc s dlouhými vlasy a knírem (můj typ by tedy rozhodně nebyl). Nicméně poté co se dostala do minulosti se příběh začal pěkně odvíjet no a poslední třetinu jsem se od knihy nedokázala odtrhnout, protože se objevila velice zajímavá zápletka. No a navíc jsem to musela dočíst, abych zjistila jestli se Margaret vrátí v čase zpět a nebo ne. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

11.04.2020 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Tak to byla jedna velká jízda. Ani bych si nemyslela, že knihu přečtu za jeden den. Tak moc byla návyková. Hadley jsem fandila, aby se ji podařilo Archera zachránit a aby obměkčila jeho zatvrzelé srdce. Měla opravdu těžký úkol vzhledem k tomu, že to byl velký morous. SPOILER: Celou knihu jsem se bála, aby nakonec Hadley nezemřela místo Archera a když pak k tomu došlo, myslela jsem, že autorku zadupu do země. Naštěstí, ale vše dopadlo, tak jak to dopadlo. No a ta romantika? Nádhera. Škoda, že babička překazila jejich první polibek :-D Jen mě trochu štvalo, že si nedokázali mezi sebou vyjasnit jaký vztah k sobě vlastně mají. KONEC SPOILERU. Každopádně doufám, že autorka zase brzy něco napíše

28.03.2020 5 z 5

Na první pohled Na první pohled Rexanne Becnel

Moc hezká kniha. Hlavní hrdiny jsem si okamžitě zamilovala a čekala co bude dál. Příběh byl plný napětí a také romantiky, jen se autorka nemusela tolik vyžívat v milostných scénách. SPOILER: Jen mě ke konci už otravovalo jak Tanner Abby neustále odmítal. Přesto knihu rozhodně doporučuji k přečtení

26.01.2020 5 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Kniha byla psaná z pohledu Suzie a z pohledu Rachel. Vůbec jsem netušila jakým směrem se bude děj ubírat a překvapilo mě to. Byla jsem dost zvědavá, jak se se svou situací Rachel s Philem vypořádají a udělali to jak nejlépe mohli. MALÝ SPOILER: Znovu se ukazuje, že čím více své děti od něčeho odrazujete, tím více je to láká.

21.07.2019 4 z 5

Nevěřte tomu Nevěřte tomu Charlie Donlea

Kniha byla skvělá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nicméně konec mě zklamal. SPOILER: Mrzelo mě, jak Sidney dopadla a také to, že Grace byla taková mrcha, aby shodila vinu za její vraždu na svou nejlepší kamarádku, která se jí po tom všem ujala. Navíc mi přijde divné, že by si vyšetřovatelé Julianovy vraždy (ať už jí sprznili jakkoliv jinak) nevšimli otisku podrážky na jeho oblečení, která byla daleko větší než Graceiina bota. Také se divím, že Grace stále tutlala bratrovy vraždy. Když se to stalo poprvý, tak fajn, měla pocit provinění za to co mu udělala v mládí a chtěla mu pomoci, ale když to udělal i u Juliana a pak u Sidney, tak už bylo opravdu divné, aby takového člověka nechala běhat na svobodě. Škoda, mělo to velký potenciál.

09.06.2019 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Opět skvělá kniha od Kasie. Dokonce si troufám říci, že se mi zatím líbí nejvíc. Lily byla, společně se svou rodinou, správně trhlá. Navíc kdo z nás by netoužil po tajném ctiteli a psaníčkách od něj? SPOILER: Doufala jsem, že oním tajemným klukem bude právě Cade :-) Škoda, že autorka nenapsala, jak dopadla Lily v soutěži.

06.06.2019 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Absolutní pecka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Vyšetřování se každou chvilku ubíralo jiným směrem a neustále vás to nutilo číst dál a dál. Autorka prokládala vyšetřování kapitolami s tím, co se stalo před zmizením. Troufnu si říci, že konec by nikdo nedokázal uhádnout. SPOILER: Jenom mě mrzí, že autorka také neuvedla v těch svých kapitolách, kde se vracela k událostem před zmizením, jak se vlastně s učitelkou daly dohromady a jak ten den zmizení probíhal. Také mi vrtá hlavou, jak se dostal ten kostým mořské panny k Barrymu do skříně.

26.05.2019 5 z 5

Slib Slib Lisa Kleypas

Byla to taková jednohubka na zimní odpoledne. Moc se mi líbilo špičkování hlavních postav a Andrew byl prostě neodolatelný. Jediné co mě poslední dobou u takovýchto typů knížek štve, je že tam autoři musí vždy vmáčknout nějaké oplzlosti. Podle mě se dá výborná kniha napsat i bez nich.

14.02.2019 4 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Když jsem začínala knihu číst, určitě by mě nenapadlo, že se bude ubírat takovým směrem jakým se ubírala. Byla ale skvělá a nemohla jsem se přinutit přestat číst. Výborně se tam doplňovaly kapitoly z minulosti a současnoti. Rozhodně doporučuji si ji přečíst, aby jste společně s autorkou rozlouskly důvod, proč před několika lety Charlie utekla z domu a proč v den svého návratu domů zemřela. A kdo je vlastně Anna?

12.01.2019 5 z 5

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

Podle mě zatím nejlepší kniha od autora. Líbila se mi i romantická linka s Kate. Jen mě mrzí ten urychlený konec. Kdybych knihu psala já, tak bych nechala toho, kdo za vším stál, aby to vysvětlil. Takhle bylo rozuzlení psané pouze tak, jak si Hugh myslel, že to bylo. Přesto knihu mohu jen doporučit.

10.06.2018 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Je to taková miloučká kniha, která nepřekvapí, ani neurazí. Kdo by si, ale občas něco takového nepřečetl. Nemám pravdu? Navíc ta krásná obálka. Nakonec dávám tři a půl hvězdičky.

25.05.2018 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Po trochu nudnějším začátku, o kterém jsem nevěděla, co od toho mám vlastně čekat, jsem se od knihy nemohla odtrhnout a neustále jsem hltala řádky, abych se už konečně dozvěděla co je zač tajemný Isak - jestli skutečně ztracený Billy nebo někdo jiný a jak to všechno vlastně bylo. Troufnu si říci, že takové rozuzlení asi neočekává nikdo.

25.03.2018 5 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

Knize se nedá upřít čtivost. SPOILER: Poté co nesmrtelný John utekl potřetí (a ne naposledy) z hrobníkovy lopaty, jsem začala přeskakovat stránky, jenom abych zjistila, kdo a proč za tím vším stál. Ovšem nejvíc přitažená za vlasy byla scéna s lanovkou, to už bylo na mě moc.

02.10.2017 3 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Kniha se mi moc líbila. Hlavně to prolínání minulosti a současnosti. Čtenář se tedy postupně dozvídal jaký měl Ramsey Miller život, co předcházelo oné tragédii a kam nakonec zmizel. Možná mi tam trochu chyběla zmínka o tom, jak se vlastně dala Ramseyho hudební skupina dohromady. Jinak ale mohu jen doporučit.

27.07.2017 5 z 5