Lidka Lidka komentáře u knih

Osudová setkání Osudová setkání Jiří Hanibal

Kniha mi znovu dala možnost projít si období let padesátých, přes 68. rok , sametovou revoluci až do dneška, protože sem je vlastně vsazen život hrdinů. Jsou pak v životě více či méně úspěšní podle toho jak je kdo dravý, odvážný, ctižádostivý, ale taky podle toho jak dokáže využít politické situace a svých schopností. Velkou roli hrají i jejich morální kvality. Je to taky hodně o vztazích a to rodičovských, mileneckých i partnerských.
Dnešní svět potřebuje dravost, nestačí být jen nadaný, slušný, znalý.... a kdo tomu tempu nestačí má to holt v životě hodně těžké.

07.02.2013 3 z 5

Astrid a Veronika Astrid a Veronika Linda Olsson

Nádherná kniha o síle přátelství mezi dvěma ženami, které zpočátku vůbec netušily jak mnoho bude jedna pro druhou znamenat.
Málokdy mne kníha tolik osloví ... Už zase mám pocit, že život stojí za to ... třeba jen proto, že se mi třeba zase podaří najít a přečíst si podobnou krásnou knížku.

30.01.2013 5 z 5

Bílá perla Bílá perla Kate Furnivall

Dala bych tak 3 a půl, ale to nejde, tak dávám 4 hvězdičky, i když to plně neodpovídá.
Mohu říct, že je to dobrodružný román a hrdinové jej prožívají v době, kdy Malajsko napadli Japonci. Není to zase až tak úplně bezduché čtení a rozhodně je mnohem lepší než to, co jsem si přečetla na přebale, tedy bylo to lepší, než jsem čekala, jen konec mne trochu zklamal, ale to musíte posoudit sami.
Dobře se to čte, dozvíte se taky o tom, jak vypadala válka úplně v jiných končinách světa, ale ty , co romány o válce moc nemusí uklidním, je to jen na pozadí válečných událostí i když válka do životů hrdinů zasáhne, tak žádné dlouhé válečné pasáže tam nenajdete. A té nudy, co se o ní píše na přebale, tak té je tam pramálo. Někdy mám pocit, že lidí, co tyhle texty píšou ty knihy snad ani nečetli.

27.01.2013 4 z 5

Past na duši Past na duši Jitka Prokšová

Pohled na stejný problém z více úhlů.

Já bych asi tolik hvězd nedala, kdyby mne ta druhá část knihy s názvem Gravity nezastihla v řešení trochu podobného problému o němž se tu píše. A to mne v bodování asi hodně ovlivnilo. :-)) Ale i to je úkol spisovatele, aby mluvil za nás o tom, co nás tíží nebo těší nebo nevíme co s tím, je tak?

19.01.2013 4 z 5

Zpověď Zpověď Héléne Gremillon

Prvotina, ale moc dobrá prvotina. Zajímavý příběh o tom, že minulost nelze skrývat věčně.

14.01.2013 4 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Sladkost, dokonalost, fyzická i tělesná krása, dokonalý sex,... vše na husto... černí jsou nejčernější a ti hodní... no sníh je nic ....

11.01.2013 2 z 5

Kurvy nepláčou Kurvy nepláčou Michal Rejžo Pavlík

Co napsat o knize, když není co.
Ne, tak tahle knížka mne neoslovila.

09.01.2013 2 z 5

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

Nemohu si pomoci, ale kniha mne příliš nezaujala. Vím, odchod partnera je velmi bolestný, trochu mi tam více chyběl ten vnitří prožitek, tahle žena ale podle mne zase až tolik nestrádá nebo jsem to prostě z textu necítila....no a ty její aktivity ... takové to do fitka , na kávu, na Floridu... tak to mne po odchodu partnera teda nečekalo. To bylo opravdové zhroucení, apatie, nezájem o cokoliv... nevím. A konec? Ten mne spíše vyrazil dech než překvapil... nevím, jsem fakt hodně na rozpacích, ... autorka umí psát i lepší knížky.

09.01.2013 2 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Tak to je přesně takový typ knihy, který neuškodí, ale ani nenadchne. Pro mne vyložená oddychovka.

19.12.2012 3 z 5

Připravte operační sál Připravte operační sál Zdena Frýbová

Já nám knížky paní Frýbové ráda, ale tohle mi přišlo zbytečně dlouhé, přišlo mi, že je tam víc stránek než děje...

17.12.2012 3 z 5

Tak to je knížka u které vás mrazí a máte husí kůži. Jak se říká emoce nahusto, ale krásné....
Je to o odhalení pravdy, což může být někdy hodně těžké až kruté, je odhalena pravda o pocitech, jako jsou strach ze smrti, láska k životu , utajené vinna, majetnictví, ale také o neschopnosti čelit pravdě. A taky je to o síle citů partnerské a otcovské a jak jejich deficit může ovlivnit toho druhého, který na ně čeká, touží po nich a komu chybí. Postavy trpí neschopností vzájemné komunikace .
Maggi: Člověk si může připadat opuštěnější, když žije s někým koho miluje, než když je úplně sám! - Když tě totiž ten, koho ty miluješ nemiluje ..."

16.12.2012 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Naprosto souhlasím s pet-kyval. I mne kniha dostala do kolen. Nutno číst poctivě, v každém řádku je nová informace, je to opravdu promyšlené, žádná horká nit, kterou já naprosto nesnáším. A taky to bylo i výchovné, že dané slovo něco znamená, že přátelství je strašně mocné, že rodinné zázemí je důležité a že láska stojí nade vším.... Ano, bylo to dost dlouhé, ale stále nové, nové, nové příběhy a i když totéž vypráví jiný je to zase trochu jiné a něco navíc. A poutavě napsané. Navíc já miluju ságy a tahle se mi moc líbila.

25.11.2012 5 z 5

Útulek pro padlé ženy Útulek pro padlé ženy Katy Darby

Souhlasím s Bolkonskou. I já původně "chtěla" něco trochu jíné, ale to, co to skutečně bylo vůbec nebylo špatné a nezajímavé. Mozaika se krásně skládala v průběhu celého děje, ne až nakonec jak to bývá většinou v třeba detektivkách nebo trilerech. Ukázalo se, že vše je i trochu jinak než se původně zdálo . A zajímavá věc, jak někdy přehnaná touha po pravdě a objasnění může věci spíše uškodit a dokonce věci hodně zkomplikovat. A taky, že láska může být hodně velká, i když není šťastně prožívaná.
No, zase něco "viktoriánského" , ale přínosného i pro nás, co žijem v naprosto jiné době.
Trochu mi vadila přílišná rozvleklost některých popisných dějů, proto dávám 4. Ale zdá se, že autorka ač mladá bude dobrá a čtivá.

21.11.2012 4 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Nemohu jinak, prostě se i to nelíbilo.
Jediné, co jsem se dozvěděla, že existuje něco jako sexholik :-))) Nevím, kde se to léčí:-) u nás.

16.11.2012 1 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Když já mám prostě radši knížky u kterých musím víc a jinak přemýšlet než jen nad tím, kdo je vrah. :-)
Ale zase na druhou stranu muselo to být asi důmyslně napsané, když jsem u toho vydržela a dočetla to až do konce, ač detektivky moc nečtu:-)).

09.11.2012 3 z 5

Dvojí život Dvojí život Christine Bravo

No, to, že každý nový vztah velmi znatelně naruší ten současný, byť třeba hodně dobře fungující , to je věc známá . Jen je těžké to asi respektovat , když příjde něco takového jako zažil Sam s Annou. Vlastně jim to ten život pěkně zamotá.
Je to knížka, co jsem přečetla, ale asi na ni dost brzo zapomenu.

07.11.2012 3 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Je to příběh jednoho manželství. No , ono šťastné i nešťastné manželství se dá prožít stejně tak v Japonsku jako v Čechách a prakticky kdekoliv na světě. Každopádně to člověk asi jinak cítí, je-li v té zemi cizincem, ... ale trochu mi to dalo podnět zamyslet se, jak se cítí cizinci u nás, ale asi to bude hodně záležet na tom, ze které části světa jsou... a co asi je u nás nejvíce překvapuje :-) a trápí.
Co se vlastního příběhu týká, tak se celkem dal ten vývoj odhadnout, sama se s partnerem seznámila tam, kde věděla že ho to láká a dalo se čekat, že se tam zase bude vracet... ale to nic, to je o příběhu a ten se nějak vyvinout musí.
Pro mne bylo obzvláště cenné podívat se na Japonce z jiné stránky, než jsem se na ně třeba dívala doposud. Mohla jsem nahlédnou do vztahů mezi rodiči a dětmi, mezi partnery, zjistit něco o bytové architektuře, o jejich vztahu k tradicím, ... A tohoto mi ta knížka dala hojně. Za to ji hodnotím. Díky autorce jsem poznala Japonsko z tohoto pohledu dosud nepoznané.
Velice mne zaujalo to, že my říkáme, že každá věc má dvě strany jako mince, ale Japonec říká , že se na věci a problémy nutno dívat jako na kostku, ono těch stran a úhlů pohledu je víc a to bude ta podstata našich a jiných tolik rozdílných pravd.

03.11.2012 4 z 5

Daň z orgasmu Daň z orgasmu Lenka Teremová

Přiznávám, že tentokrát jsem knihu ani tak nehodnotila za její umělecké ztvárnění, ale jako podle mne dobře napsanou osvětu pro ty ženy, které provozují nechráněný sex. Většinou totiž v povědomí je jen to, že nechráněný sex způsobuje pouze AIDS, ale málo která dívka a žena si uvědomuje, že se takto může nakazit papilomavirem , který způsobuje rakovinu děložního čípku na kterou umírají denně tisíce žen ve světě. Zákeřnost je v tom, že muž , který nemoc přenáší nemusí mít žádné příznaky nemoci a většinou o ní ani neví. Proto by se kniha měla dostat do rukou všem ženám a dívkám, které zákeřnost této nemoci podceňují.

A jinak ke knize. Četla se dobře, trochu mi tam vadila přece jen trocha vulgarity v ústním projevu vzdělané ženy, ale asi to k tomu patřilo.
Je to o ženě, která musela díky nemoci přehodnotit svůj život a je pozitivní, že ji vlastně nemoc posílila.
Jediné, co jsem tam nepochopila byla jakási prapodivně ponižující pozice jejího manžela.

31.10.2012 4 z 5

Hlasy mých otců Hlasy mých otců Helena Šmahelová

Vynikající, moc se mi líbila tahle kronika , sága. Vypráví na pozadí historických událostí let 1848 - 1912 o životech dalších generací rodiny Šmahelů, terntokrát z mlýnu Hrkačka v Chrudimi, ale jsou tam události z celé naší vlasti i události mezinárodního významu. Obdivuhodnou postavou je pak Františka Šmahelová, která vychovala sedm dětí a byla to žena nesmírně moudrá s úžasnými lidskými vlastnostmi. Byla to silná osobnost, moc mne oslovila.

27.10.2012 5 z 5

Stopy mých otců Stopy mých otců Helena Šmahelová

Opravdu je škoda, že tato kronika je opomíjená. Na pozadí rodiny Šmahelů se dozvíme spousty velmi zajímavých politických, kulturních, hospodářských událostí té doby. Moc ráda čtu, pokud je to z pohledu obyčejných lidí, jako to je právě tady, jejich život byl nelehký a přesto byl prodchnutý láskou a to jak partnerskou a vůbec k rodině tak i vlasteneckou láskou k stále těžce zkoušené vlasti.

22.10.2012 5 z 5