Bílá perla

Cesta ke svobodě má svou cenu V kolonii Britské Malajsko se píše rok 1941. Okouzlující Konstance Hadleyová provdaná za bohatého Angličana, vede na první pohled skvělý život. Connie hraje roli svědomité manželky. Uvnitř sebe ji však ochromují nuda, únavné vedro a manželství bez lásky. Život se navždy změní v prosinci, kdy Japonsko zaútočí na Malajsko. Connie se rozhodne utéct do Singapuru na palubě Bílé perly a její život se zcela převrátí. V té chvíli ještě netuší, že na konci dramatické cesty a velké osobní proměny ji čeká nová svoboda i nebezpečná a zároveň radostná láska....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138759/bila-perla-YdC-138759.jpg 3.621
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

The White Pearl, 2010

Kniha Bílá perla

alexis818
27.10.2019

Já musím dát pět hvězd,krásné čtení,napínavé,exotické,dobrodružné.Paní spisovatelka je skvělá vypravěčka.Mám za sebou prostě úžasný čtenářský zážitek.Doporučuji všemi deseti.

Mathiola8
19.01.2017

Kniha mě nakonec zaujala. Nemohla jsem se ze začátku začíst, ale chytlo mě exotické prostředí. Zajímavé je líčení o válce v jiné části světa.
Voní exotikou, dobrodružstvím. Popisuje jak může žena trpět v manželství, které jí nevyhovuje. Sice původní obyvatelé nejsou vykresleni moc hezky - dvojčata, ale nakonec dobro zvítězí.

orinka3
06.10.2016

To se mi často nestává, abych si z řady hrdinů knihy nevybrala jediného, aby mi byl sympatický! Hlavní postava knihy je sice statečná a aktivní žena, ale to je o ní asi tak všecko. Trápí se pocitem viny a tomu je podřízen celý její další život. Syn je na svůj věk až příliš moudrý a zručný, to autorka trochu zidealizovala. O ostatních postavách se mi rozepisovat nechce, snad jen vypíchnu, jak strašně protivná mi byla po celou dobu Maya. Jinak není o čem moc mluvit, postavy jsou takové nijaké, ploché. Autorce se ale dobře podařilo vykreslit prostředí vlhké dusivé džungle se vším všudy, to podle mě stojí za pochvalu. Co se čtivosti týče, ze začátku jsem se moc nechytala, pak mě to začalo bavit víc, ale konec, to bylo opravdové zklamání, takový jakýsi divný, do ztracena a na to naroubovaný happy end. Ne, tohle podruhé číst nebudu.

J.x
18.05.2016

Kniha mě bohužel nezaujala natolik, abych ji dočetla.

Babo
22.09.2014

Kdo nechce znát zápletku ať nečte:
Právě jsem dočetla a jsem na rozpacích.V knihkupectví jsem si přečetla,že se román odehrává v roce 1941 v Malajsii a to mi stačilo,abych si knihu koupila.Hodně jsem se těšila,ale jsem trochu (nebo dost) zklamaná.
Je to obyčejný dobrodružný román zasazený do exotického prostředí,ale řekla bych,že si spisovatelka nelámala moc hlavu s nějakým dotahováním zápletek.Nevím proč tam byla dvojčata,kterým hlavní hrdinka zabila matku při automobilové nehodě a ony snad měli sloužit k odplatě,aspoň tak se mito nejdřív jevilo.
Možná tam ale krásný chlapec byl,aby se ukázalo,že manžel hl.hr. je gay a tudíž láska vyprchala.Proč nejlepší přítel hl.hr. políbil?A dál už nic.(Byl taky gay?)
Co Madoc?A jaká náhoda,že Fitz byl nevlastním bratrem japonského milence a tak mohla být zachráněna?
Asi by se dalo pokračovat,kdo od knihy moc nečeká asi nebude zklamaný,já jsem byla.

verulaj
09.02.2014

Kniha mě velice překvapila. Bylo to zajímavé čtení, kde nebylo nic jasně dané hned po prvních pár kapitolách, naopak je v knize spousta nečekaných zvratů či překvapení. Naštěstí nejde o zvraty strojené.

Jako plus hodnotím zasazení knihy jak prostorově, tak časově. Válečných románů z druhé světové války je nepřeberné množství, avšak odehrávají se hlavně v Evropě či Americe a na to, že válka se dotkla i zbytku světa se, z mého pohledu, trochu zapomnělo.

Lidka
27.01.2013

Dala bych tak 3 a půl, ale to nejde, tak dávám 4 hvězdičky, i když to plně neodpovídá.
Mohu říct, že je to dobrodružný román a hrdinové jej prožívají v době, kdy Malajsko napadli Japonci. Není to zase až tak úplně bezduché čtení a rozhodně je mnohem lepší než to, co jsem si přečetla na přebale, tedy bylo to lepší, než jsem čekala, jen konec mne trochu zklamal, ale to musíte posoudit sami.
Dobře se to čte, dozvíte se taky o tom, jak vypadala válka úplně v jiných končinách světa, ale ty , co romány o válce moc nemusí uklidním, je to jen na pozadí válečných událostí i když válka do životů hrdinů zasáhne, tak žádné dlouhé válečné pasáže tam nenajdete. A té nudy, co se o ní píše na přebale, tak té je tam pramálo. Někdy mám pocit, že lidí, co tyhle texty píšou ty knihy snad ani nečetli.

Kate Furnivall
britská, 1950