Libušš Libušš komentáře u knih

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Nikdy jsem nechápala komentáře "čekal/a jsem víc" - už konečně chápu. A nejspíš, mě za to ostatní sežerou :D .
Pokaždé, co jsem knihu někde zahlédla, mě zaujala. Líbil se mi i obsah - že se dozvím něco o životě cizince v rozdílné kultuře. I přesto, se mi kniha nechtěla kupovat. Nicméně knihu, díky chvilkové slabosti a po dlouhé době, mám. Vlastně nevím co napsat, ale začít se má prý tím pozitivním - dle mého má tato kniha u každého pozitiva své "ale".
Líbil se mi "obrázek" vazby knihy, provedení už ne (měkká vazba spojená s papírovým přebalem knih - ani jako "záložka", to praktické není).
Líbily se mi kapitoly vyprávěné manželem, kterých bohužel bylo poskromnu.
Líbí se mi myšlenka, předat ostatním lidem své zkušenosti a tím jim přiblížit jinou kulturu, ale nelíbilo se mi provedení, kterým to bylo napsáno.

Zajímavostí a nových věcí jsem se o Japonsku moc nedozvěděla. Věci mohla určitě víc popsat, místy jen něco zmínila. Autorka vyprávěla spíš o svém vztahu, jako takovém - nuda. Nesutále se opakovala, určité věci zmínila nejméně 3x ( že je v Japosnku vlhko, pochopím hned na poprvé).

Z knihy jsem si odnesla dojem, že jsou Češi hulváti a prasata, s lehkým vychováním. Japonci zas falešný hulváti a prasata (tudíž nechápu stěžování si, prašť jako uhoď). A taky, že si autorka vzala bezohlednýho chlapa, co jí s ničím nepomůže. Na mě to celé vyprávění působí tak, že je autorka znechucená vším.
MINI SPOILER - část vyprávění, kdy je na úřadě a musí si všechno nachystat ona sama - nad čím byla tak udivená? V Česku snad nebyla na úřadě? Vždycky je třeba nějaká spolupráce.

31.01.2019 1 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kouzelná, temná, čtivá a výborna kniha se zajímavým příběhem.
Myslím, že knihu autorka napsat lépe nemohla. Prostě fantazy, co chce být horor, nevede se mu, ale tím se kniha stává pravé ořechové.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha byla jednu dobu stále omílaná, jako výborná kniha, stejně tak tomu odpovídali recenze. Inu, podlehla jsem a musím říct, že za mě ne.
Kniha se četla rychle, zpočátku příjemné, člověk se i občas v duchu zasmál. V půlce knihy začalo peklo - stereotypní humor, neustále omýlaný dokola, stejně tak jako některé fráze, což mi knihu zprotivilo.

25.01.2019 1 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Má první kniha od této autorky. Rakouské psychologické krimi? Byla jsem překvapená. Líbilo se mi prolnutí osobních a kariérních životů vystupujících osob, který byl sepsán velmi reálně. Nic přeumělkované, nic tvořené/vymýšlené přes sílu. Místo činu/téma, okolo kterého se děj točil je nezvyklý, jen škoda, že tam toho z té léčebny nebylo více.

01.07.2019 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Čteno dvakrát. Neomrzí, i přesto, že si děj pamatujete, tak hltáte slovo po slovu. Klasika.

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Nevím, zda v roce 2011 se hrálo tak moc na nějakou korektnost, jak zde někdo uvádí - to je podle mého blbost.
Kniha je fajn leč místy nečtivá. Obsahuje tak akorát popisu života hlavní postavy, tak akorát popis činností, které jsou prováděny, tak akorát popis okolí a osob.
Asi nejvíc "50 na 50" kniha, co tak pozoruji. Pokud vás láká, ale nevíte, neváhejte a kupujte. Dobré je, že když se vám líbít nebude, nemusíte číst dál abyste se něco zázračného dozvědeli.

01.07.2019 4 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

První dámský čtení, slaďárna... A mně se to líbilo. Není to zpatlanina všeho možného nereálného. Tvaří se to jako vtipnej, svižnej, jednoduchej příběh, ale pak to příjde - hltáš každý slovo. Všechno prožíváš s hlavní postavou - zasměješ se, oddychneš, ukápne ti slza dojetím, bolestí. A rozuzlení děje? To je třešnička na dortu, která tě dostane a kterou bys nečekal/a, ani kdybys byl/a Sherlock Holmes.

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Hned ze zacatku se mi kniha znelibila. Naivita a fakt, ze si hlavni hrdinka sama sebe nevazi na treti strane knihy, za to muze.
Krom toho byla prvni polovina knihy v klidovem rezimu. Ano, neco se sice delo, ale okolni text stran situace ve mne zadne emoce nevyvolal.
Druha pulka knihy hruza, zdlouhave, zbytecne a opakujici se popisy tehoz, byly umorne. Navic dost spesne, obycejne zakonceni pribehu.

21.08.2021 1 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Asi budu nelida.
Kniha pěkná obalem, obsahově vypadala zajímavě.
Kapitoly, kde se střídá pohled dvou hlavních hrdinů - v pořádku.
Celou dobu knihy - a to bude krapet má chyba - jsem si říkala v jaké době, že se to odehrává děj. Cirkusové vyprávění - staré doby jako za Gatsbyho, Benovo svět - 21. století.

Měla jsem pocit, že autorka, když byla v rauši, sledovala propagandu o Hitlerovi a následně Shakespearovo Romeo a Julie. A pak dostala ten geniální nápad - napsat knihu.
Pro mě absolutně nesympatická kniha - autorka mi přímo vnucuje co si mám myslet, paradoxně k heslu, který Ben dostal. Proto mi to příjde jako nějaká pošahaná propaganda za doby Hitlera.
Nesympatická mi byla malá, ukňouraná Grétka, víc než Silvio - jsem ráda, že autorka Xkrát opakovala, co den co den dělá, stále dokola, protože bych to po dvou stránkách určitě zapomněla.

Klad knihy je jeden - poselství které se nám snaží autorka sdělit, ale kazí to ten nátlak autorky, který já pociťuji z knihy. Prostě střet s urputným zmetkem.

20.07.2019 1 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Osobně nevěřím nálepkám Bestseller. Z 98% se mi potvrdilo, že takto označená kniha stojí za nic, tudíž je obcházím obloukem. A zase jsem se nechala zlákat recenzema, když ten počáteční užas nad knihou opadl.
Ze začátku jsem se velice, velice nutila do čtení - do 1/3 knihy.
Dlouhosáhle popisy něčeho, co vám může být jedno a nijak to není potřeba rozmazávat vůči příběhu, ale dobrá.Příběh otřepaný, nic originálního, ale věřím,že takovéhle příběhy své čtenářky mají.
Kniha je opět napsána tak, že pokud vám nevadí otevřený konec (je vám jedno jaký další osud potká postavy) ,nemusíte se dlouhosáhle rozmýšlet, zda knihu zkusit. Já to velice ocenila.

01.07.2019 2 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Děj vymyšlený dobře... ale.
Stejně napsané jako první díl, možná zde bylo o něco víc pasáží, které bylo nudné číst. Přišlo mi, že je zde víc mezer v ději při vyšetřovaní. Tento díl jsem četla déle, než první a závěr mi přišel odfláknutý. Třetím dílem pokračovat prozatím nehodlám, jelikož je to pořád v tom stejném duchu, což mě nudí. Možná v budoucnu, až nebudu vědět co číst, si vzpomenu.

01.07.2019 3 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Kniha, která se čte rychle. Přiznám se, že za mě trochu... ani nevím jak správně to nazvat... zbytečný? Zbytečný ji číst. Jak jsem dočetla, tak mi odešla i z mysli.
Jedna z knih, které čtu opravdu jen očima a nijak se ve mně neukládá.
Nicméně je to určitě jedna z těch zárověň poučných knih, jeliož věřím, že si mnoho dětí zažije peklo, kvůli rodičům, kteří do nich vkladájí své nesplněné tužby a sny, čímž děti ničí.

01.07.2019 2 z 5

Kniha je to pěkná, pro young adult jako dělané, ale neurazí ani dospělého čtenáře. Doufám, že následující díly mě nezklamou a udrží si stejnou kvalitu.
Po dočtení jsem si proklikala filmem, jelikož mě zajímalo, jak si s knihou vyhráli filmaři - otřesný děs, který nemá s knihou nic společného.

15.03.2019 5 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Pěkná kniha pro děti, kterou si užije i dospělý.
Addamsova rodina, jen o dětech pro děti.
Vzhledem k začátku knihy jsem si říkala, jak to bude asi ukončené - odhadla jsem správně (motanice).
Jen nemám představu, pro jakou věkovou hranici dětí kniha je (slovo "nedomrdlý" mě krapet zaskočilo).

31.01.2019 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Radeji se podivejte na prvni serii serialu a uzijte si otevreny konec serie. Dal nekoukat a ani necist knihu.
Kniha je klasicky prumer, nejspis zasluhou toho, ze jsem videla driv serial, jsem knihu uspesne docetla.
(Jindy by to bylo na skodu, nemit moznost si postavy predstavovat).
Posledni tretina knihy je hruza. Tak usekany a hnusne zakonceny pribeh knihy jsem dlouho nevidela...

11.07.2021 3 z 5

Parta od Mississippi Parta od Mississippi Davide Morosinotto

Kniha je krásná nejen obsahem, ale i vizuálně. Kniha obsahuje lustrace Katalogu, díky kterým má kniha takové to správné kouzlo.
Kniha se rychle četla, příběh zajímavý, děj i postavy krásně vykreslené.
Jediná chyba, a to je nejspíše jen můj dojem - nechala bych otevřený konec. Autorovo zakončení mi přišlo takové neslané, řekla bych, že nešťasné ukončení zkazilo finální dojem příběhu.

03.05.2021 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Paní autorka by si měla dát pauzu - vydat každý rok knihu je pro ní asi přednější, než kvalita.
Dokonce bych řekla, ře hlavní hrdinka Frances je autorka osobně.
Kniha mě vůbec neoslovila, 3/4 knihy se nic nedělo, byla to nuda. No a když už jsem asi měla být v napětí ze zápletky, tak jsem byla natolik unuděná a zápletka byla natolik průhledná (stejně jako zbytek příběhu), že mám vlastně dojem, že se ani nic nestalo. Prostě osudy lidí, které jsou klišé v nudném příběhu.

09.03.2021 odpad!

Voyeurův motel Voyeurův motel Gay Talese

Já čekala něco úplně, úplně jiného - víc sociálního pohledu a nějakou zápletku. Tohle je absurdní a odlehčená imitace na motiv knih DeSade. Nemá to hlavu ani patu. V jedné kapitole čtete o tom, o čem budete číst v následující, nicmíně tam už je i zbytečná omáčka okolo. Zainteresování jiné knihy do vyprávění je zbytečnost, která nikterak knize nepřidá. Nechápu jak někdo mohl dojít k závěru, že tato kniha stojí za to, aby se tiskla. Jakou já mám radost, že jsem za ní dala pouhých 40Kč ve výprodeji.

27.02.2021 odpad!

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Pro mnohé jedna z klasik - a ano, vyplatí se přečíst si ji. Kniha poukazuje na mnoho zajímavých aspektů života a společnosti, některé názory náturou rozmanitých postav jsou více než pravda i po tolika letech.
Jediné co bych vytkla, je zdlouhavé, podrobné popisování některých částí v druhé polovině knihy, kdy z té hromady textu nic důležitého pro děj/ pro aspekt nevyplynulo a připadalo mi to jako zbytečné plkání.

16.02.2021 4 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Ne, ne a ne. Knihu jsem odložila asi 60 stránek před koncem s absolutním znechucením.
1/4 knihy byla nezajímavá, nečtivá, přímo úmorná. Popisy nezajimavého, nedůležitého. Tlachání o osobách, které mají každá njeméně 3 přezdívky. Toto nezajímavé vyprávění se v knize vyskytuje vcelku často. Kvůli tomu pocítítě na vlastní kůži, jak asi Lady trpěla ve svém svazku.

Lady, Clifford a hajný absolutně nepříjemné postavy.
Clifford je snobský, hrající si ve vztahu na oběť. Hajný je absolutním opakem, křovák. No a Lady? Ta dost často působí jako absolutní p*pina, chovající se jako nástiletá, tupá dívka. Sama se nazývá moderní ženou, ale stereotyp kterým žije, že je jejím jediným posláním vychovat dítě, je směšná. Po rozhovorech Lady a hajného jsem se cítila jak po lobotomii.
Díky profilům hlavních postav je kniha vhodná pro fanoušky psychologie. Tolik profilů, které běhěm příběhu vykazují jsou nanejvýš zajímavé.

Kniha byla zakázána právem, leč z jiného důvodu.
Nudné tlachání protkané lobotomii způsobující rozhovory - za to ten čas nestojí.
Od něčeho, pokladáného za klasiku jsem čekala něco jiného.

19.11.2020 odpad!