Libunkaa Libunkaa komentáře u knih

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Knížka se mi líbila, je velmi čtivá, má rychlý spád, žádná zbytečná omáčka kolem. Prostě skvěle napsané!

27.10.2016 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Docela surový příběh, ale krásně napsaný. Horší dielma už nemůže existovat.

09.03.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Po přečtení této knihy jsem začala přemýšlet, proč je toto průměrné dílo tolik opěvované. Doposud jsem na to nepřišla.

07.03.2016 1 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha ve mně zanechala na nějakou dobu pocit úzkosti. Atmosféra totalitního systému je velmi živě popsaná.

09.03.2016 5 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Brutální, smutné, a proto je to silně emotivní. A právě emoce by měly být smyslem literatury, proto dávám plné hodnocení. Pevně věřím, že takových příběhů se v reálném životě bohužel odehrává víc, než tušíme.

02.07.2017 5 z 5

I na kovbojky občas padne smutek I na kovbojky občas padne smutek Tom Robbins

Tento Robbinsonův tak trochu šílený příběh, plný anomálií a úchylek, se mi moc líbí. Postavy jako Hraběnka nebo Jellybean jsou úchvatné. Nikdo a nic v příběhu není úplně normální. Spisovatel Robbinson evidentně nezná žádná tabu, a tak se můžeme například dočíst, že hlavní hrdinka Sissy prožila svůj první orgasmus při klystýru, který ji v jejích 15 letech podala její teta. Myslím, že "I na kovbojky občas padne smutek" je Robbinsnův nejlepší román.

08.03.2016 5 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Velmi emotivní příběh napsaný velmi čtivým způsobem. Moc se mi to líbilo.

09.09.2017 4 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Dost dobrá kniha, která čtenáře nutí k zamyšlení nad základními otázkami života. Navíc je to velmi čtivé, takže jsem to přečetla na jeden zátah.

15.11.2016 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Velmi dobře napsaná knížka s krásným příběhem. Námět s trojčaty je velmi originální a autorka z něj vytěžila maximum. Jednoznačně moje nejoblíbenější kniha od Liane Moriarty.

01.11.2016 4 z 5

Dost dobrý román, skoro tak dobrý jako Stoletý stařík.

08.03.2016 4 z 5

Mám ráda tyhle "pohádky" pro dospělé. Opavdu velmi dobře napsané.

07.03.2016 4 z 5

Letec Letec Charles Higham

Jeden z nejzajímavějších životopisů, co jsem kdy četla.

06.09.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Čtivé a hlavně vtipné. A je tam dobře znázorněn rozdíl mezi ženským a mužským myšlením.

12.06.2017 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Moc se mi líbila kniha i film. Mimořádně dojemný a krásný příběh.

31.03.2017 5 z 5

Zeď Zeď Jean-Paul Sartre

Moc dobře napsané a tím pádem se moc dobře čte. Líbí se mi zejména barvitý způsob vyjadřování.

01.03.2017 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nádherná klasika, ke které se čas od času vracím. Dokonce i její filmová adaptace se povedla.

12.03.2016 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Tohle byla v dětství moje absolutně nejoblíbeněší knha.

12.03.2016 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Knihu jsem četla třikrát, protože mě vždycky poaví. Je to prostě ze života.

09.03.2016 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nádherná kniha, úžasně vystavěný příběh. Prostě dokonalé dílo!!!

07.03.2016 5 z 5

Co muži dali a vzali Co muži dali a vzali Tereza Čiháková

Velmi poučný příběh, který by si měla přečíst každá z nás. Připomíná mi to román Řasnatci, který je také skvělý.

08.10.2017 5 z 5