LibraryGirl LibraryGirl komentáře u knih

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Trošku překvapení. Není to typická Monyová, ale moc pěkná. Ještě romantická a něžná. Daniela se vzepřela rodičům a postavila si hlavu. Vypracovala se s pomocí babičky v ženu, která si umí poradit v životě. Bez finanční injekce by to asi nešlo. Malá Miška byla moc roztomilá:-)

15.04.2014 5 z 5

Milenci a dámy Milenci a dámy Jo Beverley

Dvě krásné novely ve stylu Jane Austenové. Docela jsem se bavila. Postavy hezky vykreslené na tak krátké příběhy. Druhý má větší spád a rychleji utíká. Ten první se hodně vleče. A hlavní hrdina mi přišel trošku zakřiknutý, neměl dost kuráže přesvědčit Amy, že on je ten ideální bohatý ženich pro ni. Everdon si šel více za svým, aby si získal Deirdru pro sebe. Moje první setkání s touto autorkou, možná si přečtu i její další knihy.

28.02.2014 4 z 5

… a pak ji políbil … a pak ji políbil Laura Lee Guhrke

Krásný klidný příběh ženy za časů královny Viktorie. Ideální četba na děštivé odpoledne. Nádherné pohlazení na duši. Sice žádné dobrodružství nebo nebezpečí hlavní hrdiny nečeká, ale i tak je tu plno vzrušení a jiskření mezi Emmou a Harrym. Těším se na další příběh ze série.

24.05.2013 5 z 5

Království nevinnosti Království nevinnosti Rebecca Coleman

Silný příběh ženy ve středních letech, která má už velké děti. Teď je právě čas se zase trošku věnovat manželovi a koníčkům. Ale co dělat, když na vás manžel kašle a radši tráví čas se svou dizertační prací a krmí se práškama. Ani na výročí spolu být nemohli. Dcera je na vysoké a už nebydlí doma. Syn zanedlouho také vyletí z hnízda. Judy mi byla ze začátku sympatická a počáteční touha a vášeň mezi Zachem a Judy byla vzrušující. Ale přesně jsem vnímala tu hranici, kdy už to pro něho bylo něco nuceného a co už nechce dělat.
Libilo se mi taky, že autorka přináší pohled jakoby z obou stran - Zacha i Judy. Ty vzpomínkové návraty do minulosti, kdy Judy vyrůstala, mi nepřišly, že by autorka potřebovala zaplnit stránky. Jen to dokreslovalo její povahu a trošku vysvětlovalo to, jak jednala teď se Zachem. Že zažila nějaké otřesy jako malá desetiletá holčička, které se snažila překonat. Konec bych viděla trošku jinak, ale i tak jak byl jsem ho přijala. Autorka vás drží v napětí až do konce.

14.05.2013 5 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Katarína Gillerová

Nádherná kniha! Plná tajemství a plná děje. Měla jsem pořád pocit, když přestanu jen na chvíli číst, tak o hodně přijdu. Každá postava v knize má svoje nedořešené věci z minulosti. Během čtení postupně objevujete všechna tajemství, až je najednou konec. Paní Gillerová píše opravdu moc pěkně. Doporučuji!

04.08.2012 5 z 5

Hadí princ Hadí princ Elizabeth Hoyt

Nádherná! Romantika, souboje, pomsta. Duševně rozervaný hlavní hrdina a andělská hrdinka, která našeho hrdinu zachrání:-) Kniha se krásně četla, stejně jako předešlé knihy od autorky. Zatím nejlepší díl ze série, tedy aspoň pro mě. Uvidíme zda Alpress vydá ještě čtvrtý díl.

08.02.2012 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Další skvělá kniha od této autorky. Správná a trošku praštěná hlavní hrdinka Emma. To, co se přihodilo jí bych nikdy zažít nechtěla a docela před ní skláním, že to vůbec ustála. Bavila jsem se od začátku po poslední stránku v knize a ještě dlouho potom, když jsem si vzpomněla, do jakých úsměvných situací se dostala.

19.05.2011 5 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Nádherná kniha o dceři Karla IV. Jak se česká princezna dostala na anglický trůn. Opravdu dcera svého otce, to se ovšem nedá říci o Václavovi IV. Pěkný příklad toho, že i domluvené sňatky mohou být šťastné a spokojené. I přesto, že se jedná o historický román, tak se autorka držela historických postav a faktů. Ale i tak nechybělo něco smyšleného. Velmi povedená kniha. Moc potěšila, budu na ní s láskou vzpomínat.

27.01.2011 4 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Žádná složitá literatura, ale když si chcete odpočinout od práce a prostě vypnout, začíst se do pohádky pro velké holky, tak tato kniha je správná volba. Doporučuji a těším se na další díl.

21.10.2023 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Nakonec to bylo docela zajímavé, ale nepřijde mi, že si s tímto příběhem dala Agatha práci. Od půlky knihy jsem se trošku nutila do čtení a byla jsem ráda, že je pak už konec, ale i tak to bylo celkem dobré čtení...
A ještě poznámka k televiznímu zpracování, vymazali tam některé postavy :-(

29.12.2022 4 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Kniha pro náctileté, erotické jiskření žádné, ale utíkalo to, do vlaku nebo k vodě je toto ideální kniha. Pro mě to bylo lehké zasnění nad "zakázanou" láskou, ale jinak jsem postavám nevěřila, ani bohužel to, že Ryan je osobní strážce, který má chránit rozmazlenou Ivy, která neví roupama co by...mě ten příběh nijak nezasáhl... další knihu ze série si nechám ujít... jediné co je hezké je obálka knihy, za tu jsem dala hvězdu navíc.

11.12.2022 3 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Skvělé! Jako vždy, doporučuji!

21.06.2020 5 z 5

Mike a Lili Mike a Lili Lenka Češková

Příběh se mi moc líbil. Je to příjemný romantický příběh, ale je tak reálný, že se klidně mohl stát. Autorka má velmi dobrý vypravěčský styl. Rozhodně bych si ráda přečetla i další knihu od autorky.

02.05.2020 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Skvělá! Klasická "lanczovka". Moc jsem si čtení užila.

10.06.2019 4 z 5

Ta hudba mi stále zní v hlavě Ta hudba mi stále zní v hlavě Agnès Martin-Lugand

Další milý příběh od Agnès. Jsem za něj moc ráda, že si ho můžeme přečíst v češtině.

06.01.2019 4 z 5

Podivné manželství Podivné manželství Johanna Lindsey

Je to krásný příběh, ale něco mi tam chybělo.

08.03.2018 3 z 5

Ďábel v kiltu Ďábel v kiltu Sue-Ellen Welfonder

Krásná, jednoduchá historická romance z milovaného Skotska. Duncan byl někdy na proplesknutí, jak měl pomalé vedení, ale jinak se mi příběh líbil. Doporučuji:-)

05.06.2016 4 z 5

Divoženka Divoženka Mary Jo Putney

Byl to milý romantický příběh. Romantika a láska tam nebyla prvoplánová. První půlka knihy byla moc pěkná, psána v duchu víl a éterických bytostí. Meriel si žila ve svém snovém světě, úplně se uzavřela před okolím. Opravdový svět zavřela na zámek a nechtěla k sobě nikoho pustit. Člověka poznávala podle barev, které kolem něho zářily. Snaha Dominika, dostat se do jejího světa nebo aspoň na chvíli přemluvit Meriel, aby otevřela bránu a vešla do skutečného světa, plného konvencí a morálních hodnot, se mi vážně líbila. Ale jakmile se Meriel ocitla v realitě 19. století, už pro mě ztratila to kouzlo, které ji obklopovalo. Dominik byl pravý hrdina, k němu nemám námitky, ale Meriel, ta pro mě měla pár chybek či nerovností, které mi neseděly. Ale přesto knížka stojí za přečtení:-)

31.10.2015 4 z 5

Vražedná vášeň Vražedná vášeň Markéta Harasimová

Tohle bylo fakt pěkné:-) Detektivka s kapkou romantiky. Hezky vykreslené postavy, žádná brzda v ději. Mně to docela utíkalo. Ta obálka je fakt jak přes kopírák, ale příběhu to vůbec neubírá. Byla to moje první kniha autorky, ale kouknu se ještě po nějakých.

21.09.2015 5 z 5

Možná přijde i kominík Možná přijde i kominík Táňa Kubátová

Jednoduchý příběh. Romantická oddechovka a humor navíc. Bavila jsem se:-)

07.04.2015 5 z 5