Li@ Li@ komentáře u knih

Plešatá zpěvačka / Židle Plešatá zpěvačka / Židle Eugène Ionesco

Opravdu vtipné, ale rozhodně je lepší hru vidět než číst.

30.11.-0001 4 z 5

Osud člověka Osud člověka Michail Alexandrovič Šolochov

Povídka se zabývá nejen válkou jako takovou, ale i osudem lidí po válce. Neúplné rodiny, sirotci. Právem za ni Šolochov dostal Nobelovu cenu.

30.11.-0001 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Výborná knížka. Nejvíce mě ochromil závěr. Doporučuji.

30.11.-0001 5 z 5

České milenky nacistů České milenky nacistů Václav Miko

Nekdy velice malo informaci a naopak hodne nazoru autora. Ale v celku se mi kniha docela libila...

02.07.2016 3 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Jak pisi i jini - lehke cteni plne zajimavych postrehu a informaci. Parkrat jsem se i nasla v tom, co autorka popisuje. Potěšilo me, ze jde o jeji zazitky. Ze to neni jen vymyslene. Moc se libilo ;) dlouhe pasaze mi nevadili. Naopak jsem je hltala...

17.05.2016 4 z 5

Americký sen Americký sen Norman Mailer

Vzdala jsem v polovine. To mi proste neslo.

30.04.2016 odpad!

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

No..nedočetla jsem do konce. Za mě nejlepší zůstávají Báječná léta pod psa, pak už dlouho dlouho nikde nic.

18.03.2014 2 z 5

Kam se poděly děti Kam se poděly děti Mary Higgins Clark

Nějak nenaplnilo očekávání. Přečteno za odpoledne, napínavé, ale takové povrchní. Nešlo příliš do hloubky. Nenadchlo...

07.03.2014 3 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Oddechovka na dovolenou.

02.01.2014 3 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Jedno z nejlepších co jsem kdy četla! Nevím, čím to. Příběh děsivě krásný, ale smutný. Člověk se dozvěděl i něco málo faktů a rozhodně jsem ani netušila, kdo je ten netvor (nebudu spoiler). Doporučuji!

08.12.2013 5 z 5

Džínový svět Džínový svět Radek John

Bohužel, dostala se ke mě až ve věku, kdy už jsem někde jinde a tak mě vzdychání pubescenta moc nenadchlo. Dočteno s obtížemi. Pokud je vám více jak 20, spíš asi nedoporučuji. :)

08.12.2013 2 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Film jsem sice viděla dříve a ke knize se dostala až teď, ale rozhodně se mi líbila více než film. :) Obojí dobré, ale kniha je kniha. Líbilo se, psané zajímavě, svižně. Prostě super.

24.11.2013 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Po této knize jsem sáhla jen ze zvědavosti. Mám ráda Vieweghovu starší tvorbu, to novější upadá a navíc když byla k této knize rovnou vytvořena i divadelní hra, nečekala jsem zázraky. Pravda, zázrak to není a zařadila bych to do kategorie Monyových, Nesvadbových a Pawlovských, ale docela mě to zaujalo. Věřím, že takový příběh se může stát a že se děje a je mi z toho smutno. Mým jediným přáním je, ať se nestanu takovou Hedvikou.

12.10.2013 3 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Toto je první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Musím přiznat, že jsem k ní přistupovala s určitou dávkou skepticismu. Nakonec to nebylo tak zlé. Byla tak nějak kouzelně zvláštní. Ač tam v podstatě žádný příběh nebyl, je to takové celkem nevtíravé čtení. Pro sebe zařazuji mezi "sci-fi". Nejspíš se k ní vrátím, až budu o pár let a zkušeností starší.

12.10.2013 2 z 5

Zrůda Zrůda Nacuo Kirino

Že to není žádná detektivka, tak na to přijdete celkem brzy. Začátek nicméně vypadá slibně. Poté dost dlouho nic. Ale co mě dostalo, byl konec. To jsem opravdu nečekala.
Vadil mi ovšem jazyk snad všech postav včetně vypravěčky. Nevyzrálý, jednoduchý a se stupidními "otázkami" pro čtenáře typu - Viďte? apod.
Co je na tom tak skandální také nevím. Ale možná už jsem jen mírně otupělá. Asi si tuto knihu nepřečtu znovu, ale lze říci, že to nebylo úplně nezajímavé.

11.10.2013 3 z 5

Dům na Páté avenue Dům na Páté avenue Candace Bushnell

No, opravdu oddechové. Až moc. Většina postav mi byla krajně nesympatická. A to, že autorkou je paní, která stvořila Sex ve městě, jsem se taky dozvěděla až později, jinak bych si to asi ani nepůjčila. Ale stalo se, jedeme dál. Jiné knihy tohoto druhu jsou aspoň napínavé, ale tady ani to ne. Vážně hrozná slátanina.

09.10.2013 odpad!

Jak být dobrý Jak být dobrý Nick Hornby

Toto byla první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla, a už od začátku mě silně nebavila. Inu, dala jsem jí šanci, ale ani po 50 stránkách jsem v tom nic nenacházela. Takže je mi líto, ale nezaujalo.

15.10.2012 1 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Normálně se mi knihy od Irvinga líbí. Má poutavé a neobyčejné příběhy. Ovšem tato knížka mě poměrně dost zklamala. Některé postavy mi přišly dost nereálné a celé to bylo takové trošku sci-fi. No nevím, jsem z toho taková rozpačitá.

30.01.2011 2 z 5

Mráz Mráz Thomas Bernhard

Tak horko těžko jsem překousala prvních asi 40 stran. Po jejich přečtení jsem knihu odložila. Až moc negace a nudy. Mráz rozhodně není mým šálkem čaje.

30.11.-0001 1 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Odpočinková četba s typickým Viewegovským humorem. Mně se líbí.

30.11.-0001 4 z 5