Americký sen

Na osudu hlavního hrdiny autor zachycuje stav americké společnosti 60. let a burcuje ji k touze po nápravě.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15124/americky-sen-LK9-15124.jpg 3.778
Vydáno, Melantrich

An American Dream, 1965

Kniha Americký sen

Crimble
24.12.2018

Byla to síla. Tragické události několika dní popsané přímo od aktéra povětšinou v alkoholovém opojení. Zlo, sex, komplikované vztahy, majetky, chlast, láska, zloba. Posedlost, umanutost, zvraty, odvaha, zbabělost. A tak dále. Špičkové dílo.

TreborDor
17.03.2018

V některých částech velmi těžké "prokousávání se" dlouhými metaforickými popisy "na druhou" a psychedelicko-delirickými stavy (neznamená, že ne brilatně zpracovanými) hlavní postavy. Postupné ponořování se do stylu a příběhu až k uchvácení a nadšení z démonického a dechberoucího závěru. Nevěřím, že by si v současné době někdo troufnul něco takového napsat, nebo spíše vydat : ) Je "jiný" zážitek.

Holoubek
17.01.2018

Kniha Americký sen je první knihou Normana Mailera, kterou jsem četl. Byl jsem příjemně překvapen živostí postav, velmi podrobnou psychoanalýzou vztahů, která nám je nabízena mužským pohledem autora. Některé naturalistické popisy sexuálních vztahů a vyhrocených dialogů mezi mužem a ženou, rozhodně nejsou na škodu a dávají knize živou opravdovost, pro kterou si Mailera velice cením. Kniha je určena pro dospělé čtenáře především muže, kteří mají vztahy odžité a mohou tedy s autorem názorově polemizovat.

Langosh
09.07.2017

Zajímavá kniha. Osobně se mi nečetla špatně, měl jsem ji přečtenou během. Sice takový zvláštní začátek a hned na začátku takový popis sexu, ale pak už se taková scéna neopakovala. Kniha měla spád.

černejpes
28.01.2017

Stává se mi to zřídka,ale nedočetl jsem,ač nejsem žádný puritán. Ale místy byl ten naturalismus tak příšerný,že to prostě nešlo. Bylo to jako "A bude hůř" Jana Pelce. Také nedočteno.

Eeli
28.05.2016

Zajímavý příběh navenek úspěšného, ale vnitřně nespokojeného člověka, kterého nezvládnutí vlastního "špinavého" světa nutí jednat v rozporu se zákonem, s mravní etikou a svědomím. Autor zde místy dosahuje až naturalistického líčení některých scén, pocity a myšlení hlavního hrdiny jsou popsány tak, že se čtenář sám bude cítit nepříjemně stejně jako postava. Rozhodně se nejedná o oddechové čtení, ale o náročnější knihu, u které budete muset přemýšlet o životě a vlastních prioritách.

Li@
30.04.2016odpad!

Vzdala jsem v polovine. To mi proste neslo.

myomyo
06.12.2014

Bohužel po strašně dlouhé době knížka do jejíhož čtení jsem se musela nutit a ani ne v půlce jsem - i když nerada - vzdala.. prostě mi nesedla...