Americký sen

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na osudu hlavního hrdiny autor zachycuje stav americké společnosti 60. let a burcuje ji k touze po nápravě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15124/big_americky-sen-LK9-15124.jpg 3.794
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Melantrich
Originální název:

An American Dream, 1965


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Americký sen

lynxir
08.07.2022

Ač v knize není kladná postava, se kterou by se člověk mohl či snad toužil ztotožnit, a snad ani neexistuje neřest či nectnost, která by zde nebyla explicitně zmíněna, přesto je nutno uznat, že Mailer opravdu psát uměl. I překladatel M. Žantovský se zde vytáhl.

freejazz
27.05.2020

začalo to celkom fajn, ale potom už som čítal len do kopca a do kopca. mrviť sa v bahne ľudskej úbohosti mi nejako nesedí. uvidím, či iný Mailer bude lepší, teraz si dávam od neho pauzu.


Crimble
24.12.2018

Byla to síla. Tragické události několika dní popsané přímo od aktéra povětšinou v alkoholovém opojení. Zlo, sex, komplikované vztahy, majetky, chlast, láska, zloba. Posedlost, umanutost, zvraty, odvaha, zbabělost. A tak dále. Špičkové dílo.

TreborDor
17.03.2018

V některých částech velmi těžké "prokousávání se" dlouhými metaforickými popisy "na druhou" a psychedelicko-delirickými stavy (neznamená, že ne brilatně zpracovanými) hlavní postavy. Postupné ponořování se do stylu a příběhu až k uchvácení a nadšení z démonického a dechberoucího závěru. Nevěřím, že by si v současné době někdo troufnul něco takového napsat, nebo spíše vydat : ) Je úžasně "jiný" zážitek.

Holoubek
17.01.2018

Kniha Americký sen je první knihou Normana Mailera, kterou jsem četl. Byl jsem příjemně překvapen živostí postav, velmi podrobnou psychoanalýzou vztahů, která nám je nabízena mužským pohledem autora. Některé naturalistické popisy sexuálních vztahů a vyhrocených dialogů mezi mužem a ženou, rozhodně nejsou na škodu a dávají knize živou opravdovost, pro kterou si Mailera velice cením. Kniha je určena pro dospělé čtenáře především muže, kteří mají vztahy odžité a mohou tedy s autorem názorově polemizovat.

Langosh
09.07.2017

Zajímavá kniha. Osobně se mi nečetla špatně, měl jsem ji přečtenou během. Sice takový zvláštní začátek a hned na začátku takový popis sexu, ale pak už se taková scéna neopakovala. Kniha měla spád.

černejpes
28.01.2017

Stává se mi to zřídka,ale nedočetl jsem,ač nejsem žádný puritán. Ale místy byl ten naturalismus tak příšerný,že to prostě nešlo. Bylo to jako "A bude hůř" Jana Pelce. Také nedočteno.

Eeli
28.05.2016

Zajímavý příběh navenek úspěšného, ale vnitřně nespokojeného člověka, kterého nezvládnutí vlastního "špinavého" světa nutí jednat v rozporu se zákonem, s mravní etikou a svědomím. Autor zde místy dosahuje až naturalistického líčení některých scén, pocity a myšlení hlavního hrdiny jsou popsány tak, že se čtenář sám bude cítit nepříjemně stejně jako postava. Rozhodně se nejedná o oddechové čtení, ale o náročnější knihu, u které budete muset přemýšlet o životě a vlastních prioritách.

1