Lexie321 Lexie321 komentáře u knih

Trans Trans Adam Southward

Pre mňa bola kniha sklamanie. Veľmi som sa do nej nútila. Aj ked tempo malo byť napínavé a zápletka zaujmava opak bol pravdou. Postava Alex ma neoslovila. Neodporúčam.

08.09.2022 3 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Osobne si myslím, že je to dobrá kniha. Príbeh je zaujímavý a napínavý a aj keď som si nejaké veci domyslela už skôr aj tak stojí za prečítanie. Sľubný začiatok novej detektívnej série.

08.09.2022 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná T. J. Brearton

Aj napriek tomu že kniha mala byť akčná a napínavá nebavila ma.

03.09.2022 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Táto kniha a aj autorka si jednoznačne zaslúžia oveľa lepšie hodnotenie a uznanie. Dej je úžasný v tom koľko emócií vie vyvolať a ako až čitateľa vie mraziť. Brutálne dobre napísaná kniha. Maximálne odporúčam! Veľmi rýchlo sa číta.

02.09.2022 5 z 5

Dom prízrakov Dom prízrakov Stanisław Antoni Wotowski

Krimi s prvkami hororu. Trocha nudnejšie čítanie.

02.09.2022 3 z 5

Pod snehom Pod snehom Katarína Pivarčiová

Z knihy som bola nadšená. Slovenský autory, hlavne trilerov, sú často krát slabší odvar v porovnaní so svetovými ale myslím si že tento bol naozaj vydarený. Aj ked kniha je kratučka autorka príbeh vykreslila veľmi pekne. Fanúšikovia žánru by knihe mali dať šancu. Určite odporúčam.

01.09.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Aj keď nápad bol zaujímavý postavy ma nejako neoslovili a tak sa to nečítalo úplne najľahšie. Celé to bolo nejaké uponahlane. Asi som od autorky čakala viac.

01.09.2022 3 z 5

Sústreď sa na vraždu Sústreď sa na vraždu Karsten Dusse

Aj ked téma mafiánskeho krimi nebola práve moja parketa, kniha bola zábavná a aj zaujímavá. Štýl písania bol jednoduchý a preto sa aj príbeh čítal pomerne rýchlo.

01.09.2022 4 z 5

Road trip Road trip Beth O’Leary

Aj ked to nie je práve môj top žáner kniha rozprávala príbeh krasne so zmyslom pre humor a srdečnými postavy, čo si čitateľa takmer okamžite získali. Je to veľmi zaujímavý a pekný romantický príbeh.

31.08.2022 4 z 5

Noc, keď zmizla Noc, keď zmizla Lisa Jewell

Knihu som dočítala už včera ale až dnes mi dovolila stránka ju ohodnotiť. Od prvej strany som od nej nemohla odtrhnúť oči. Po sklamaní z Rodiny z podkrovia vo mne zase raz navrátila presvedčenie, že Lisa Jewell píše famózne psychologické thrillery a záhadné zápletky. Rozprávanie Kim, Sophie ale aj Tallulah sa čítalo perfektne. Aj keď sa striedala minulosť a prítomnosť kniha mala super rýchle tempo. Nejaké prvky konca boli šokujúce ale iné sa dali očakávať. Určite som s kúpou aj prečítaním nadmieru spokojna a maximálne odporúčam!

31.08.2022 5 z 5

Najlepšie lži Najlepšie lži Sarah Lyu

(SPOILER) Kniha by si zaslúžila aj lepšie hodnotenia. Takých to dobrých príbehov o toxických priateľstiev by mohlo byť napísaných aj viac aby sa na tento problém lepšie poukázalo. Postava Elise bola napísaná skvelé a všetko, čo robila naozaj zapadalo do vzorca takého to vzťahu. To, že tam autorka dala aj domáce násilie iba podčiarkuje, že nie všetko je vždy čierno-biele ale zase ani nehovorí, že nejaké veci by sa mali odpustiť iba preto, že niekto ma zlý život. Remi rozprávala príbeh skakavo z prítomnosti do minulosti aj ak tak čitateľ vedel kde sa nachádza. Aj keď občas ma štvalo, ako velmi chcela Elise chrániť bolo jasné, že sa vyrovnávala s traumou a snažila sa nájsť nejakú logiku v tom všetkom, čo sa stalo. Som rada, že bolo dosť ľudí, čo sa jej snažilo vysvetliť, že naozaj nemohla za všetky tie veci, ktoré ju svojou manipuláciou Elise nutila myslieť si, že sú jej vina. Určite odporúčam nie len pre nadšencov žánru drama/thriller.

30.08.2022 5 z 5

Priatelia Priatelia Kelsey Miller

Priatelia sú moja srdcovka a aj keď som vedela, že kniha bude na štýl literatúry faktu a rozoberať rôzne aspekty hercov a seriálu ako celok aj tak si myslím, že mohla byť napísaná oveľa lepšie. Kniha obsahuje pre nadšencov seriálu dobre známe aj menej známe fakty. Len to podanie je slabé. Škoda.

30.08.2022 3 z 5

Záhadné vraždy v internáte Záhadné vraždy v internáte Lucinda Riley

Detektívka to bola naozaj zaujímavá a mala super zápletku. Šikana je odporný problém a bohužiaľ je to problém asi na každej škole. Jazz bola ako vyšetrovateľka svedomitá a jej vyšetrovanie sa dobre čítalo. Je naozaj škoda, že z nej nebude séria. Odporúčam!

29.08.2022 5 z 5

Anjelik Anjelik Mary Kubica

Ďalšia úžasná kniha od naozaj talentovanej autorky. Úplne bravúrne sa jej podarilo podať tento príbeh, jednotlivé postavy a hlavne duševný stav Heidi. Na konci knihy som s nimi všetkými súcítila a som rada, že kniha mala taký koniec aký mala. Mary Kubica píše brutálne dobre psychologické thrillery, s unikátnymi zápletkami a veľkou dávkou ľudskosti a nádychom reálnosti. Maximálne odporúčam.

29.08.2022 5 z 5

Kolaps Kolaps B. A. Paris (p)

(SPOILER) Kniha sa mi veľmi páčila. Čítala sa rýchlo a aj napriek strate pamäte a gastlightingu ľahko. Záver bol super a som veľmi rada ako to Cass celé vyriešila.

28.08.2022 5 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Osobne kniha ma sklamala. Téma bola naozaj zaujímavá a aj keď nejaké kapitoly boli dobré, zdalo sa mi to cele príšerne nudné. Kniha sa čítala akosi ťažko, čo je smutné lebo naozaj to bola zaujímavá téma. Veľa opisu a malo akcie ako aj nezrovnalosti skazili celkový dojem. Koniec bol nádejný ale celkovo neodporúčam.

27.08.2022 3 z 5

Lovkyňa Lovkyňa Kate Quinn

Maximálna bomba! Celkový príbeh, štýl písania aj jednotlivé postavy boli fantastické. Nina, Ian, Jordan ale aj Tony a "Anna". Všetci boli perfektný a skvelé sa o nich čítalo.
Kniha sa mi páčila dokonca viac ako Kod Rúže. Vrelo odporúčam ako "must read" pre každého nielen tých čo obľubujú tematiku druhej svetovej vojny. Skutočne fenomenálna kniha.

26.08.2022 5 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

(SPOILER) Úprimne som bola sklamaná aj napriek tomu, že som zachytila recenzie.
Prvý diel bol zábavný a výnimočný s celým tým slalkingom ale tomuto niečo chýbalo.
Osobne som sklamaná, že Joe nezabil Amy popravde knihu som dočítala hlavne kvôli tomu, že som chcela vedieť či to urobí a ako.
Možno za to mohlo práve to, že sa tam prelínalo veľa postáv a sub-plotov ale kniha nebola až taká dobrá ako prvý diel. Škoda.

26.08.2022 3 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Detektívny príbeh to bol zaujímavý. Ponúkal mnohe nečakane odhalenia a tajomstva. Čo sa ale týka hlavnej postavy Pippy osobne nemám ucelený názor. Niekedy sa správala dosť otravne a detinsky (je to pochopiteľné keďže je este dieťa) ale ako vyšetrovateľ sa čítala dobre čiže úplne to dojem nepokazilo.

25.08.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Kniha bola jednoznačne dráma ale čítala sa naozaj super. Obe postavy Livie aj Adama rýchlo a pútavo rozpovedali príbeh. Kniha sa niesla v duchu napätia, pri ktorom čitateľ od začiatku vedel, že to sa to skončí bolestivo pre všetkých zúčastnených ale nedalo sa inak ako čítať ďalej.

24.08.2022 5 z 5