Priatelia

Táto kniha predstavuje takmer dokonalú retrospektívu legendárnych Priateľov – zaoberá sa všetkými aspektmi seriálu, a to od neistých začiatkov až k dôvodom, prečo ho dodnes tak veľa ľudí sleduje a miluje. Novinárka a odborníčka na populárnu kultúru Kelsey Miller predkladá čitateľom najslávnejšie scény a momenty, pohľady do zákulisia, ako aj trendy, ktoré sa v súvislosti so seriálom zrodili – od vzostupu kaviarenskej kultúry a fascinácie kávou až po ikonický účes deväťdesiatych rokov, známy ako „Rachel“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434765/big_priatelia-0Ji-434765.jpg 3.4310
Humor, Biografie a memoáry, Umění

Vydáno: , Cosmopolis

I'll Be There For You, 2018

Kniha Priatelia

Blanka_cte
včera

Jakožto fanoušek Přátel jsem si knihu užila. Moc! Četla jsem ji tedy v angličtině, protože na seriál jsem také koukala v angličtině a všechny hlášky znám jenom v angličtině, takže mi to dávalo větší smysl. Nevěřím, že všichni, co tady píšou komentáře o tom, jak se nedozvěděli nic nového, se skutečně nic nového nedozvěděli, já se toho dozvěděla opravdu hodně! O tom, co dělali herci před castingem, jak se k rolím dostali, o reklamě, o tom, jak 11. září ovlivnilo natáčení... Všechny díly Přátel jsem viděla mnohokrát a vůbec mi nedošlo, že ačkoliv se Susan a Carol vezmou, nikdy se v seriálu nepolíbí (a proč tomu tak je) atd. atd. Zasazení do kontextu doby a popis jiných seriálů hodnotím kladně, protože bez toho to prostě ohodnotit nejde tak, aby člověku došlo, jak moc a v čem byli Přátelé průlomoví.

VercaV
20. listopadu

Četla sem ji dlouho a jsem z toho lehce zklamaná. Čekala jsem od toho víc. Často sem se ztrácela, například když popisovala jiné seriály a jiné herce atd. Když popisovala určité díly tak to me bavilo. Stejně tak smysly jednotlivých sérií, nebo jak museli změnit uvažování po 11. září. Poslední kapitolu "Comeback" jsem jen přeskakovala, ta mě nebavila, už to nebylo ani k serialu přímo.
Celkově hodnotím jako průměr. Určité části byly zajímavé jiné pro mě nezajímavé. Ale jsem ráda, že jsem si to přečetla.

kačenka80
19. listopadu

Celkem zklamání. Čekala jsem plno informací o hercích a seriálu co ještě nebyly zveřejněny. Místo toho celkem nuda a nic nového.

Kurt_Teplice
07. listopadu

Příjemný doplněk seriálu, ve kterém je člověku humornou formou odhalováno jeho zákulisí a tvůrčí proces v rámci kontextu doby vzniku. Co mi vadilo, byla snaha seriál následně hodnotit dnešní optikou, tedy vysvětlovat, proč by dnes už takhle neměl vzniknout a v čem je vlastně špatný.

Tea98

Seriál miluji. Rozhodla jsem se proto přečíst i knihu. Zajímavá určitě je, ale některé části trošku zmatečné, často jsem se ztrácela při zmínkách o jiných seriálech.
Pokud seriál neznáte, nemá cenu číst...

LunaL.

Seriál jsem znala od mala, ale vždy jsem viděla sem tam jeden díl - až nedávno jsem se koukala od začátku do konce. Hodně mě (po)bavil. A jak jsem slyšela, že ve své době hodně znamenal (a znamená i po tolika letech), chtěla jsem o něm zjistit víc - a díky této knize o něm vím snad všechno! Jak osudy herců (ve zkratce před/ po Přátelích, to se autorka mohla rozepsat i víc),tak co všechno seriál ve světě ovlivnil (v podstatě snad všechno, od účesu po pití dietní coly x) ).
Díky knize jsem si i uvědomila, kolik náznaků a vtípků jsem přehlédla - o důvod víc se na něj podívat někdy znovu :)
Jen škoda, že v knize nebyly žádné fotky.

PrinceznaAnna23

Kniha obsahuje velké množství zajímavých informací a dopomáhá pochopit nějaké detaily, jelikož informace uvádí i s ohledem na historické události. Také je velice pěkně napsaná. Jednoznačně doporučuji...minimálně všem fanouškům seriálu. ;-)

Katrinreading

Je to taková příručka k seriálu, kterou ocení každý, kdo má tento seriál rád. Jsou tam drby a zajímavosti ze zákulisí, nikoliv rozvedení jednotlivých příběh. jak si mnozí mysleli, když si knihu pořizovali. Pro ty, kdo se zajímají o film a především tvorbu seriálů, je to ale skvělá kniha, která dá nakouknout pod pokličku věhlasnému studiu a především tomu, jak vzniká mega úspěšný seriál.