Noc, keď zmizla

Noc, keď zmizla https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491381/bmid_noc-ked-zmizla-lyV-491381.jpg 4 18 3

V roku 2017 sa stratí mladá 19-ročná mamička, ktorú aj s partnerom pozvali na party bohatí spolužiaci. Z večierka sa viac domov nevrátila. Jej zúfalá matka zalarmuje políciu, tá však podozrieva oboch tínedžerov, že jednoducho ušli pred náročnou zodpovednosťou za dieťa. Matka tejto verzii neverí a neprestáva pátrať po svojej dcére, dokonca požiada o pomoc miestneho detektíva. Do prípadu sa nakoniec zahryzne autorka detektívok, ktorá v zmiznutí páru nachádza zaujímavú zápletku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Night She Disappeared , 2021

MiJant
25.03.2023 4 z 5

Kniha je v poriadku, dobre sa číta, s nádychom detektívneho románu, užil som si striedavých scén v čase a rozprávania z pohľadu rôznych osôb. Spisovateľka rozvila príbeh o zmiznutých mladých rodičoch a vylúštení stále záhadnejších udalostí na tajomných miestach anglického ostrovného vidieka. Premyslená zápletka ma udržiavala v napätí aj niekoľko hodín kedy som sa nevedel odtrhnúť, a tak to má u dobrej knihy byť.

Karin94
08.10.2022 3 z 5

Kniha, ktorá je písaná takým tým pútavým štýlom, ktorý vas poháňa čítať, až pokiaľ si nepoviete, že máte toho dosť, pretože si uvedomíte, že je to až príliš zdĺhavé. No keď sa do deja začítate poriadne, zistíte, že je aj perfektne prepracovaný a prekombinovaný. Presne tieto pocity u mňa kniha vyvolala.

Neviem či to máte tak aj vy, ale v takýchto knihách, kde musíte uhádnuť čo sa vlastne stalo alebo kto je páchateľ, sa častokrát trafím. No tu môžte hádať úplne zbytočne. Absolútne som netušila.

Veľmi mi sadlo akým štýlom autorka písala kapitoly. Začína to tým, ako hlavné postavy Tallulah a Zach zmiznú. Príbeh je prerozprávaný očami Kim, ktorá je úplne na dne zo zmiznutia svojej dcéry Tallulah. Uvidíme aj kapitoly, ktoré pokračujú Tallulahiným rozprávaním, čo sa vlastne stalo tú osudnú noc až to celé do seba krásne zapadne.
Okrem toho sem autorka pridala aj Sophie - autorku detektívok. Ona sa neskôr taktiež naplno ponorí do prípadu, kde jej bude robiť spoločnosť Kim a do celej knihy vnesú ešte oveľa viac záhad a zvratov.

Tak ako dej autorka celú dobu naťahovala, tak koniec mi prišiel naopak narýchlo vyplutý. Úprimne môžem povedať, že ma nakoniec kniha aj sklamala.

Lexie321
31.08.2022 5 z 5

Knihu som dočítala už včera ale až dnes mi dovolila stránka ju ohodnotiť. Od prvej strany som od nej nemohla odtrhnúť oči. Po sklamaní z Rodiny z podkrovia vo mne zase raz navrátila presvedčenie, že Lisa Jewell píše famózne psychologické thrillery a záhadné zápletky. Rozprávanie Kim, Sophie ale aj Tallulah sa čítalo perfektne. Aj keď sa striedala minulosť a prítomnosť kniha mala super rýchle tempo. Nejaké prvky konca boli šokujúce ale iné sa dali očakávať. Určite som s kúpou aj prečítaním nadmieru spokojna a maximálne odporúčam!