Najlepšie lži přehled

Najlepšie lži https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436297/bmid_najlepsie-lzi-7LL-436297.jpg 4 29 29

YA psychologický triler o temnej stránke toxického vzťahu dvoch kamarátok. Remy bola kedysi šťastná. Mala super frajera Jacka a tú naj kamošku, Elise, pre ktorú by spravila všetko na svete. Jack však zomrel. Zastrelili ho. A Elise je tá, čo stlačila spúšť. Šlo o sebaobranu? Alebo o niečo temnejšie, skryté hlbšie, než si Remy kedy dokázala predstaviť? Polícia hľadá odpovede a Remy sa čoraz viac ponára do vlastných spomienok, hľadá aspoň útržok pravdy, ktorá by mohla Elise, jej spriaznenú dušu, zachrániť. Aspoň kúsok pravdy v pavučine lží, ktoré zamorili to, čo sa spočiatku zdalo ako začiatok jedného krásneho priateľstva.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Best Lies , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Najlepšie lži. Přihlašte se a napište ho.

Angie.D
20.02.2023 4 z 5

"Suffering isn't romantic. It's just painful.”

Táto knižka nepatrí medzi najznámejšie, aspoň ja ju veľmi medzi recenziami nevídam. Ale podľa anotácie som vedela, že tento príbeh ma bude baviť a nemýlila som sa. Pútavý, správne psychotický, manipulatívny.

Príbeh začína na konci - osudnou nocou, kedy Elise stlačí spúšť a zastrelí priateľa svojej najlepšej kamarátky Remy. Od tohto momentu sa vraciame späť do minulosti a zisťujeme čo všetko k tejto noci viedlo. Bola to náhoda? Bola to nehoda? Bolo to schválne? Akú rolu v tom kto zohráva?

Nemôžem povedať, že by bol samotný príbeh veľmi prekvapivý, veľa vecí som očakávala, ale i tak ma neprestávali postavy baviť a sem tam udivovať svojim správaním.
Kniha má v sebe viacero traumatických tém od nešťastných vzťahov v rodine, pocity samoty, stratu blízkej osoby, až po skvelo popísané toxické priateľstvo.

Zopár vecí mi troška vadilo, knižke by neuškodilo pár strán navyše s viac rozpísanými niektorými časťami, sem tam sa opakovali frázy a podobne, preto sa prikláňam ku 3.5*, ale inak knihu celkovo hodnotím pozitívne :)
Keby som ju čítala ako mladšia, bola by som z nej nadšená.

"Boli to nádherné lži - tie najlepšie lži. Teraz som však pripravená na pravdu."

k_veri
24.11.2022

Musím říct že tato knížka mně hodně nadchla a vážně moc se mi líbila. Líbí se mi přeskakování mezi přítomností a minulostí, vlastně celé to seznámení Elise a Remy. Knížka je velmi hezky psaná a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vřele doporučuji!

Lexie321
30.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha by si zaslúžila aj lepšie hodnotenia. Takých to dobrých príbehov o toxických priateľstiev by mohlo byť napísaných aj viac aby sa na tento problém lepšie poukázalo. Postava Elise bola napísaná skvelé a všetko, čo robila naozaj zapadalo do vzorca takého to vzťahu. To, že tam autorka dala aj domáce násilie iba podčiarkuje, že nie všetko je vždy čierno-biele ale zase ani nehovorí, že nejaké veci by sa mali odpustiť iba preto, že niekto ma zlý život. Remi rozprávala príbeh skakavo z prítomnosti do minulosti aj ak tak čitateľ vedel kde sa nachádza. Aj keď občas ma štvalo, ako velmi chcela Elise chrániť bolo jasné, že sa vyrovnávala s traumou a snažila sa nájsť nejakú logiku v tom všetkom, čo sa stalo. Som rada, že bolo dosť ľudí, čo sa jej snažilo vysvetliť, že naozaj nemohla za všetky tie veci, ktoré ju svojou manipuláciou Elise nutila myslieť si, že sú jej vina. Určite odporúčam nie len pre nadšencov žánru drama/thriller.

Knižní novinky (37. týden)

06.09.2020

Kniha Najlepšie lži v seznamech