Lexie321 Lexie321 komentáře u knih

Žiadosť o priateľstvo Žiadosť o priateľstvo Laura Marshall

Kniha by si naozaj zaslúžila lepšie hodnotenie. Síce to zo začiatku bolo pomale, ale presne o to išlo aby sa napätie dobre a úmerne stupňovalo. Téma šikanovania sa vždy číta ťažko, ale tak to stratka je keďže vo svete sa tieto veci naozaj deju a často krát končia veľmi zle. Nejaké veci som si domyslela ale iné boli prekvapenie a vôbec nie v dobrom slova zmysle keďže nakoniec osud Marie bol oveľa horší ako sa čitateľ povodne domnieval. Som ale veľmi rada ako to dopadlo aspoň s Esther.

17.05.2022 4 z 5

V bezpečnom úkryte V bezpečnom úkryte Rachel Abbott

Jednoznačne musím povedať, že kniha bola super. Osobne sa mi páčila viac ako Kde začína nenávisť. Je pravda, že veľa veci si človek mohol domyslieť a prvky deja by ste našli v mnohých klasických detektívok od Agathy Christie ale aj tak alebo práve preto ma príbeh bavil. Postavy boli pestré a reálne. Za mňa určite vrelo odporúčam každému, čo ma rád klasicke detektívky.

16.05.2022 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Skvele vyrozprávaný príbeh. Striedanie kapitol minulosti a súčasnosti a hlavných postáv pekne vyvíjalo príbeh.

15.05.2022 3 z 5

Handrová bábika Handrová bábika Daniel Cole

Na knihu som sa tešila už dlhšie ale úprimne som ostala sklamaná. Aj keď námet znel super a zaujímavo samotné písanie akosi nevedelo uchopiť môj zaujem. Napísané to bolo jedneducho takže sa to aj dobre čítalo. Nebolo tam ani priveľa postáv aby sa človek strácal. A dokonca to malo aj nejaké akčné a veľmi zaujímavé pasáže ale asi som od toho čakala viac a pokazila si dojem. Z mojej strany asi nebudem pokračovať v tento sérii.

14.05.2022 3 z 5

Kde sa začína nenávisť Kde sa začína nenávisť Rachel Abbott

(SPOILER) Kniha bola skvele napísaná. Už od začiatku som tušila ako to celé v skutočnosti s Evie bolo ale aj tak nejaké veci ma prekvapili. Zo záveru som trocha sklamaná. Bola to moja prvá kniha od autorky ale ešte nejaku iný si od nej určite rada prečítam.
SPOILER:
Popravde veľa postáv si naozaj nezaslúžilo aby boli obeťami Evienho planu najviac asi Mark a Lulu. Ale aj iný ako Harriett a Amina. Postava Stephanie bola fajn a myslím, že som si ju aj obľúbila ale zároveň bola trocha nevýrazná ako vyšetrovateľka. Aspoň v tomto pripade.

13.05.2022 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Kniha ma bavila o niečo menej ako V Klietke ale aj napriek tomu je putovo napísaná so skvelým dejom, zvratom a postavami.

11.05.2022 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Kniha je jednoznačne taka oddychovka. Nečakala som kto nakoniec bude Sally ale iné veci sa zase dali čakať. Koniec bol podľa mňa veľmi dobre napísaný. Nie je to typická detektívka ani thriller no osobne sa mi to páčilo.

10.05.2022 4 z 5

Stínohra Stínohra Alex North

(SPOILER) Prikláňam sa k väčšinovému názoru, že aj keď kniha sama o sebe bola dobra v porovnaní so Šepkárom bola slabšia. Dej zo začiatku vôbec nebol až taký pútavý aj keď ku koncu (asi posledných 50 stran) sa to pekne rozbehlo. Chýbalo tomu ale to napätie a temný pocit, ktorý ma sprevádzal počas Šepkára. A celé to pôsobilo tak spomalene. Môžno keby som ju čítala ako prvú páčila by sa mi viac ale takto to bolo trocha sklamanie.
Ale čo proste musím vyzdvihnúť je naozaj prekvapivý zvrat, ktorý bol oveľa viac prekvapivý ako ten v Šepkárovi. Popravde nebyť toho zvratu nechala by som 3 hviezdičky.
SPOILER:
Ani omylom by mi nenapadlo kto je nakoniec obeť a kto vrah. Keď prekladali nejaké veci naschvál zachovali muž.rod nakoľko slová ako spolužiak/spolužiačka maju v ang.preklade ten istý preklad classmate, čím čitateľa viac menej šikovne oklamali.

09.05.2022 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Výborný začiatok tejto série. Akurát trocha pomalejší rozbeh. Dala by som aj plný počet ale ako prvú knihu som čítala Zrkadlový muž a tá bola jednoznačne lepšia než tato. Aj tak skvelý a napínavý krimi príbeh.

08.05.2022 4 z 5

V klietke V klietke Ellison Cooper

Veľmi akčné a pútavé čítanie. Postavy voli naozaj zaujímavé a dobre napísané. Záver a páchateľ nečakaný. Určite vrelo odporúčam každému kto ma rad thrillery/krimi.

06.05.2022 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Kniha bola zaujímavá a pútavá od začiatku do konca. Neboli žiadne hluché niesta. Postavy boli super. Vrelo odporúčam.

04.05.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

(SPOILER) Kniha bola super. Dobre a hlavne rýchlo sa čítala, a myslím, že autorka docielila to, že človek bol šokovaný a videl Jacka ako totálneho psychopata až blázna čím aj bol. Grace a Millie vymysleli naozaj skvelý plán, a som rada, že im to vyšlo, a že Ester bola taká vnímavá. Naozaj kniha mala dobré ženské postavy, čo ma úprimne teší. Ale nejaké veci mi nesedeli.
Chápem, že ľudia majú toho veľa a možno si iných nevšímajú a možno aj Jack a Grace to vedeli tak skvele hrať, ale keď niekto povie, že nemá email ani telefón iba manželove, prvé, čo by mi napadlo, je že niečo v tom manželstve nie je 100% okay.
Ďalšia vec, a to je asi tiež len osobný názor, ale nemám rada, keď postavy, čo sú unesené alebo držané proti svojej vôli, a ani len neskúsia sa na väzniteľov vrhnúť a bojovať. Áno, strach robí svoje, ale až do úplného konca som nejako nechápala prečo Grace viacej nebojovala. Keď sa starala o sestru pred Jackom bola opísaná ako silná a nezávislá žena, ktorá predtým týraná, nebola. Každý je iný ale mňa osobne to veľmi hnevá, lebo to pôsobí akoby tie ženy boli slabé, napriek tomu, že opak je pravdou ked to všetko prežili.

02.05.2022 4 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Kniha bola super. Zo začiatku ma trocha hneval ten podcast ale potom musim uznať náramne sa hodil. Skvele napísaná kniha a veľmi pútavý príbeh. Určite odporúčam aj ako detektívku aj ako knihu pre mládež.

30.04.2022 5 z 5

Mesto Mesto Camilla Sten

(SPOILER) Zo začiatku to bolo trocha zdĺhavé, ale potom sa to pekne rozbehlo. Kniha je síce krimi/thriller ale myslim, že má aj dostatok hororových prvkov. Trocha škoda, že postavy zo súčastnosti neboli viac opísané do hĺbky a popravde príde mi zvláštne, že polícia by nenašla list Alicinej prababky, resp., že by sa nesnažili viac prehľadať domy, a školu čím by hneď natrafili na veci, ktoré potom našli aj dokumentaristi. Každopádne určite odporúčam. Nápad bol super, dej sa pekne odvíjal a som nadšená z vysvetlenia a rozuzlenia na záver.

29.04.2022 5 z 5

Neznámy v našej spálni Neznámy v našej spálni Samantha Lee Howe

Kniha nebola zle napísaná. Prvá polovica ale bola veľmi fádna a nudná, potom sa to pekne rozbehlo ale aj tak tam bolo menej napätia ako je typické pre thrillery. Súhlasím s názormi, že to skôr bola psychologická rodinná dráma. Záver ma vôbec neprekvapil.

28.04.2022 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Úplne super. Vrelo odporúčam. Záver bol absolútne skvelý a prekvapivý ani omylom by mi nenapadlo kto je Ceasar a som veľmi rada, že som si knihu prečítala. Určite sa teraz pustím aj do ostatných z tejto série.

27.04.2022 5 z 5

Dievča s cudzím srdcom Dievča s cudzím srdcom Alex Dahl

(SPOILER) Kniha bola dobre napísaná. Išla pekne do hĺbky pocitov reálnych žien (matiek), kde nie vždy je všetko ružové a dokonalé. Mne osobne ale sa čítala dosť ťažko. Snažila som sa chápať som bolesť Alison a teda aj dôvody, prečo to pre ňu muselo zájsť tak ďaleko a aby urobila to čo urobila, ale počas celého čítania som vedela že to dopadne zle. Bolo naozaj ťažké čítať ako Alison vlastne klamala Ise a snažila sa s ňou "skamaratiť" pričom jediné, čo chce bola jej dcéra. Človek chcel s ňou súcitit a pochopiť ju ale bolo to ťažké.
Záver mi prišiel veľmi rýchly, a dosť hrozivý. Čakala som, že sa Kaiu pokúsi uniesť ale nie to že ju dievčatko s transplantovanym srdcom vezme do ľadovej vody aby ju mohla "zachrániť". Už som čítala viacero kníh kde postavam postupne viac a viac šibalo ale toto bolo aj na mňa veľa.
Z nejakého dôvodu to na mňa urobilo veľmi zlý dojem ale možno to bol autorkin cieľ.
Epilog to trocha zmiernil. Oliver bol ako postava super.

26.04.2022 4 z 5

Noc, keď som spadla Noc, keď som spadla Christina McDonald

Dobre spracovaný a napísaný detektívny príbeh s poriadnou davkou rodinnej drámy. Koniec na mňa veľmi zapôsobil. Bol veľmi smutný ale zároveň ponúkal aj niečo pozitívne do budúcnosti.

24.04.2022 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Kniha bola super! Veľmi ma bavil štýl písania aj ked hlavná postava mi velmi nesadla a hoci väčšinou nemám rada keď som ako čitateľ oklamaná tu mi to ani nevadilo lebo to bolo tak úžasne a pútavo napísané. 10/10 určite vrelo odporúčam!

23.04.2022 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Toto bola podľa mňa bomba! Na knihu som sa tešila odkedy som videla trailer na hbo serial a chcela som ju prečítať skôr než si ho pozriem. Naozaj skvelá. Obe Emma aj Jane mali niečo do seba a výborne sa sledovali ich životy aj ked neskôr hlavne Emmine rozhodnutia ma dosť trapili a štvali. Čo ale musím povedať, osobne mi bolo niekedy zle, keď som čítala až ako daleko vedeli tiež ženy nechať Edwarda zájsť, ale záver to celé skvelé napravil. Určite to ale bolo dobre a zaujímavé čítanie. Štýl písania mi veľmi sadol a vrelo odporúčam všetkým desiatimi.

22.04.2022 5 z 5