lenyleny lenyleny komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetla. Slohově je to katastrofa. Erotika ano ,ale opravdový spisovatel ji umí popsat jinak.Prostě to není styl , který by stál zato číst.

22.07.2016

Lesní noviny Lesní noviny Vitalij Valentinovič Bianki

Nedávno jsem dělala pořádek v knihovně a do ruky se mi dostala i tato kniha. Musím se přiznat, že jsem si s ní musela sednout do křesla a zase si v ní alespoň listovat. Byla to moje nejmilejší kniha na základce. Provázela mne všude. Brala jsem si ji s sebou na prázdniny, na tábory a mému synovi jsem z ní taky četla velice ráda.

07.02.2016 5 z 5

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Dávám dohromady přehled knih v knihovně a narazila jsem na tuto nááááádhernou knížku. Četla jsem ji jak malá holka, dostala jsem ji k vánocům od mé starší sestry. Pamatuji se ,že ještě na štědrý večer jsem si k ní sedla a málem ještě ten večer dostala výprask, protože jsem nechtěla jít spát.S tatínkem jsme pak podle této knížky začali pozorovat ptáky. Četla jsem ji několikrát , pak ji předčítala synovi a zase se opakovalo to, že na základě vyprávění jsme spolu pozorovali ptáčky a učil se je poznávat.A nyní jsem si ji musela přečíst znovu i když ji dobře znám, a těším se až ji budu číst dětem mého syna.

19.01.2016

Bronzový poklad Bronzový poklad Eduard Štorch

Skoro všechny Štorchovi knihy jsem jako dítě přečetla a tuto jsem měla nejraději. A musím říci , že se za těch moc moc let nic nezměnilo. Štorchovy knihy prostě mohu číst v jakémkoliv věku a vždy mne budou bavit.

13.04.2022 5 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy jako ilustrovanou knihu. Obrázky jsou to nádherné o obsahu to říci nemohu. Shrnuto do jednoho slova- - KRUTOST a to ve všech příbězích. Čtyři hvězdičky jsem dala za krásnou češtinu. Ano připomněla jsem si jednotlivé biblické příběhy a postavy, ale to je vše.

27.03.2021 4 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Ani tento díl mne nezklamal. Když čtenář nehledá jen historii , ale chce hlavně lidské příběhy s pozadím historie , tak musí být velmi spokojen. A tak jsem spokojená a těším se na další díl

26.01.2021 5 z 5

Zlomený meč Zlomený meč Eduard Štorch

Knihy od spisovatele Štorcha jsem jako dítě četla ráda a to se s věkem nezměnilo. A tak jsem ráda sáhla po této knize, která mi v mládí nějak unikla. Velmi poutavé vyprávění přehledné a velmi čtivé.

21.02.2020 5 z 5

Tajný život krav Tajný život krav Rosamund Young

Kniha mne potěšila a to hlavně proto, že jsem měla se zvířaty podobné zážitky a pozorování jejích chování bylo v určitém období mým koníčkem. Díky že to někdo popsal. Kniha mne pohladila po dušičce.

22.07.2019 3 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Kniha se velmi dobře čte, i když přeskakuje z minulosti do přítomnosti, nevadí to, naopak to budí pocit napětí a akčnosti. V knize je velice pěkně vykreslen ve stručnosti způsob života od začátku 20.století až po současnost. Mám ráda příběhy, které nejsou překombinované a to v této knize platí na 100%. Ke knize se asi vracet nebudu ale inspirovala mne ... asi se začnu zabývat rodokmenem naší rodiny.

17.05.2019 5 z 5

Stopy pohřešovaných Stopy pohřešovaných Susannah Charleson

"Tuto knihu si musíš přečíst", řekla mi známá a dala mi ji do tašky." Ty si taky bereš psi z útulku a dopřáváš jim šťastný domov. "
Kniha je spíše styl deníku, tak trochu pracovního i soukromého, ale je velmi čtivý, není nudný, není zatížen podrobnostmi případů, nezakončuje jednotlivé případy a krásně popisuje chování psů.
Měla jsem za svůj život několik pesanů, různých plemen a to jak od štěněte tak i starší psi z útulků nebo od majitelů, kteří je již prostě nechtěli, ale všichni psí "kámoši" pro mne byli oporou a zároveň inspirací. Život bez psa by pro mne byl něčím ochuzen a to je poznat i z myšlenek autorky této knihy.

01.02.2017 4 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Není co dodat, klasika zůstává klasikou, nádhera zůstává nádherou a krásná a čtivá poezie zůstává nesmrtelnou.

18.11.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Dočetla jsem, ale na mne je to až moc , no nevím jak to pojmenovat drsné, hrubé, chování někdy až patologické , no asi tak. Nevím zda se pustím do dalších dílů. Ale vlastně se to četlo dobře.

26.03.2024 4 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Na tento díl jsem se těšila i proto, že kraj ve kterém se odehrává velmi dobře znám. A jako skoro vždy se mi příběh líbil.

30.01.2024 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Kniha se mi velmi líbila až na otevřený konec. Bude pokračování?????

05.10.2023 4 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

Od této spisovatelky mám raději vyloženě historické romány. Ty s kriminální zápletkou jsou až na druhém místě. Ale musím uznat, že se i v nich najde historie. Takže jsem se pustila i do této trilogie. a musím říci, že mne nezklamala. Přiznávám, že na takovýchto příbězích se mi rozmotávají a lépe si zapamatují jednotlivé osobnosti naší historie, neboť často mají stejná jména a člověk si hned neuvědomí, která osoba je ta nebo jiná. A s příběhem si je lépe spojím

14.04.2023 5 z 5

F. L. Věk II. F. L. Věk II. Alois Jirásek

Několikrát jsem viděla seriál vysílaný televizí, skoro nikdy jsem si ho nenechala ujít , až nyní mi nějak proklouzl. A tak jsem se rozhodla si román přečíst. A nelituji. Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Z knihy mám krásný pocit. D o p p o r u č u j i.

27.12.2022 5 z 5

Monology Monology Milan Kundera

Musím se přiznat, že jsem nevěděla , že pan Kundera psal básně. A NÁDHERNÉ básně.
Kniha mne okouzlila . Po přečtení jsem se k ní znovu vrátila a přečetla se stejným nadšením. A určitě to nebylo naposled, kdy jsem tuto útlou knížku vzala do ruky a přečetla si ji. Je to opravdové, ze života, opravdu živé.

05.04.2022 3 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Poslouchala jsem jako audioknihu při cestách autem. Nemělo to chybu. Já tyto knihy při cestách mám ráda a mohu je poslouchat opakovaně a vždy se mi líbí. A audio knihy od pana Vondrušky zvláště. Tento příběh mne zaujal i tím, že je z kraje ve kterém jsem roky žila a měla prochozený.

14.01.2022 5 z 5

Moje nejmilejší psí historky Moje nejmilejší psí historky James Herriot (p)

Výběr příběhů o psech z jednotlivých knih o zvěrolékaři Herriotovi do jedné útlé knihy - výborný nápad. A i když jsem všechny vlastně již četla ( až na jednu) ráda jsem si je připomněla. A jako vždy to bylo takové příjemné a milé pomyslné pohlazení po duši.

07.04.2021 5 z 5

Tak jsem dočetla, trvalo mi to trochu déle než první dvě knihy. Tento díl se nečetl hůře jen mne tato část dějin nějak méně bavila. Byla to doba ve které bych se asi nechtěla vyskytovat. O to více se těším na čtvrtou část. Zjistila jsem totiž, že o této etapě českých dějin toho moc neví a to je pro mne velkou motivací. Příběh rodiny je však naprosto úžasný.

19.03.2021 5 z 5