lenulitah lenulitah komentáře u knih

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Přečetla jsem dost otřesných knih: očitá svědectví z koncentračních táborů, gulagů, věznic, týraných dětí..Tuhle knihu jsem ale vzdala v polovině. Je to nekonečný sled brutálních scén. Nepochybuji o tom, že se děla a dějí různá zvěrstva a to co autor popisuje se klidně mohlo stát, ale podle všeho kniha není autobiografie, takže mě ani moc nemrzí, že jsem nedočetla.

15.06.2017 3 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Krásná kniha, dojemná i vtipná, plná mouder. Na konci jsem si dost poplakala..

08.05.2017 5 z 5

Oční kapky Oční kapky Lenka Procházková

Smolná kniha se mi líbila víc. Tady bylo na můj vkus příliš mnoho dialogů.
Objevila jsem tam ale jeden odstavec, pod který bych se mohla podepsat:-): "Ale pokud by se jižní Morava jednoho bláznivého dne připojila k Rakousku a předměstím Brna by vedl ostnatý drát, prodala by svůj starožitný stůl a komodu a zaplatila si vystěhovalecký pas do Ivančic. Jižní Morava byla jejím životním krajem".

05.05.2017 4 z 5

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Krásný příběh, skvěle napsaný a dokonce i poučný. Jsem ráda, že jsem knihu objevila, i když až v dospělosti při předčítání dceři. Té se Birlibán také moc líbil.

01.05.2017 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Úžasný příběh. Ani jsem to nečekala. Dojemný a napínavý. Nemohla jsem se odtrhnout, pořád jsem si říkala: no jak tohle dopadne..Nakonec jsem si i poplakala.

24.04.2017 5 z 5

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Výborná kniha. Jestli je to všechno podle pravdy, je Patrick Chauvel pěknej divoch a taky trochu šílenec..

07.04.2017 5 z 5

Smolná kniha Smolná kniha Lenka Procházková

Skvělá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. A je to lepší, když zná člověk souvislosti. Já předtím četla Český snář, díky tomu jsem byla docela v obraze.

29.03.2017 5 z 5

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Ten Karkulín je ale nesympatická postava - aspoň tedy pro mě, pro dospělého. Dětem se však líbí a to je to hlavní..

16.03.2017 4 z 5

Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Jaroslav Svoboda

Všechny knihy o zahradě, co jsem kdy přečetla, si byly dost podobné. Tahle je jiná. Je v ní spousta osobních postřehů a zkušeností, rady, které jinde nenajdete a navíc je i vtipná. Líbila se mi moc.

23.02.2017 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Na tuhle knížku jsem se docela těšila, ale spíš mě zklamala. Je pro mě těžké tomu všemu, co se v ní popisuje, uvěřit. Prostě těch andělů je moc.:-). A samotné vyprávění je dost smutné, i když pro toho, kdo věří, je tam vždy nakonec naděje.

23.02.2017 3 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Miluju Vzpomínky na Afriku a tahle kniha se odehrává na stejném místě, ve stejném čase a se stejnými postavami. Co víc si můžu přát..Navíc život Beryl Markhamové byl opravdu zajímavý.

06.02.2017 5 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Skvělá kniha, jak jinak. Předčítala jsem dceři a jí se líbila také. Jen se mi zdá, že dnešní děti ty pohádky až tak moc neocení, protože spoustě slov a slovních obratů už nebudou rozumět..

06.02.2017 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Další Hájíčkova kniha, co se mi líbila. Ze začátku docela skličující čtení - hrdina prochází krizí, všechno je špatně - v práci i doma. Navíc trpí nespavostí. Pak se vzchopí, začne se zajímat o machinace s pozemky a na konci je happyend, který jsem ani nečekala..

01.02.2017 5 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Tahle knížka se mi zdá smutnější a depresivnější než Rok kohouta, samá nemoc, smrt..ale je to holt život.. I přesto jsem si hezky početla. Terezu Boučkovou mám ráda.

27.01.2017 5 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Kniha se mi moc líbila. Nemohla jsem se odtrhnout. Tahle detektivka je sice trochu jiná než ostatní od Agathy - rozsáhlejší, víc psychologie.., ale to mi vůbec nevadilo, naopak. Závěr mě překvapil, ačkoliv jsem to tušila..

26.01.2017 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Skvělá detektivka. Konec mě překvapil. Celou dobu jsem si totiž myslela, že vrah je někdo jiný.

19.01.2017 5 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Knížku jsem objevila až teď v dospělosti, kdy jsem ji půjčila v knihovně a četla skoro šestileté dceři. Líbila se nám tak moc, že jsem ji hned musela koupit. Myslím, že je opravdu pro všechny generace, nejenom pro děti.

05.01.2017 5 z 5

Pověz mi, jak žijete Pověz mi, jak žijete Agatha Christie Mallowan (p)

Moc příjemná kniha, zajímavá a vtipná. Bavila mě stejně jako autorčiny detektivky.

04.12.2016 5 z 5

Pohádky Pohádky Miloš Macourek

Zvláštní pohádky, ale skvělé. Klobouk dolů před autorovou fantazií.

25.11.2016 5 z 5

Slon a mravenec Slon a mravenec Daisy Mrázková

Dětem se tahle knížka moc líbí a mě taky, hlavně ilustrace.

20.11.2016 5 z 5