lentilka_007 lentilka_007 komentáře u knih

Snězte tu žábu! Snězte tu žábu! Brian Tracy

Tenká knížka, která přinese pár užitečných tipů a její čtení nezabere moc času, ale ani mě neposadilo na zadek.

07.12.2020 3 z 5

Chceš-li pobavit Boha, seznam jej se svými plány Chceš-li pobavit Boha, seznam jej se svými plány Michal Vaněček

Během čtení jsem opakovaně přemýšlela, co za drogy autor při psaní konzumoval. Nicméně s otázkou “fakt je ta knížka takovej bizár” jsem najednou byla na jejím konci. :-)

28.06.2020 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Vtipné čtení, respekt autorovi.

16.02.2020 5 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Hezké pokračování Hrdého Budžese, s tématy, která v dospívání řešili asi všichni.

09.02.2020 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

V porovnání s předchozími díly je tento hodně realistický a více smutný v kontextu toho, kam se vyvinula dětsky naivní a veselá Helenka, jak se s ní osud nemazlí.
Básničky o lamách ale mají u mě jednu speciální hvězdičku v hodnocení.

V audioknize od Báry Hrzánové mi neuvěřitelně pila krev postava Jůlie, přesněji způsob, jakým byla namluvená.

09.02.2020 3 z 5

Kalba ve spoďárech: Kalsarikänni Kalba ve spoďárech: Kalsarikänni Miska Rantanen

Nápad zaujal, v kontrastu mnoha hygge a podobných knih. Nicméně mi přišlo, že zhruba polovina knihy je už spíše nafouknutý vzduch, bez nápadu a myšlenek. Měla jsem dojem, že se spíše jedná o zajímavý a vtipný článek do časopisu, který se autor rozhodl nafouknout do rozsahu knihy, což za mě bylo spíše na škodu.

09.02.2020 3 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Moc milá knížka o pohledu na tehdejší dobu očima dítěte.

24.01.2020 5 z 5

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Svatopluk Čech

Čtení knihy mě nebavilo, po letech se ke mně dostala jako audiokniha a v této podobě jsem ji zvládla. Pointa byla od začátku očekávaná, ale Otakar Brousek ml. čte knihu velmi dobře a tak bylo zajímavé si příběh poslechnout.

05.01.2020 2 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Moc fajn kniha, objeveno i na youtube jako audiokniha, moc hezky načtená

22.12.2019 5 z 5

Na Moravě nekvetou olivy Na Moravě nekvetou olivy George Agathonikiadis

Moc hezky zpracované i jako audiokniha čtená Miroslavem Donutilem. Líbilo se mi prolínání dětských vzpomínek s pohledem dospělého autora. To, jak jako diltě vnímal příchod do českého prostředí spíše přes pocity pratodičů, protože sám tu v podstatě vyrůstal a řecký život si tudíž nepamatoval

06.12.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Mezinárodní bestseler se ne vždy setká s okruhem mého vkusu, ale tato kniha mě opravdu nadchla. Mám ráda, když příběh zahrnuje i vjemy, daleko více mě pak vtáhne a vypravěčka Smrt se svou lehce autistickou osobností tomu dodává specifický zážitek. Je to jedna z knih, která, ač čtena elektronicky, bude v brzké době mít své místo i fyzicky v mé knihovně.

13.11.2019 5 z 5

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Jelikož se kniha prodávala za cenu poštovného, neměla jsem od ní žádná očekáváni a tudíž ani nezklamala, ani nenadchla. Rady byly (když už nějaké byly) hodně obecné, na úrovni dívčích či dámských časopisů. Pár citátů na mě bohužel nezafungovalo a nijak nemotivovalo. Pošlu ji dál, třeba udělá radost někde jinde.

17.10.2019 3 z 5

Stručný manuál úspěšného lenocha Stručný manuál úspěšného lenocha Jan Hebnar

Užitečná příručka, což u příruček není samožrejmost. Nastíní možnosti i s praktickými tipy, není zbytečně rozvláčná a tak neprokrastinuji její čtení. Celkově dává smysl. A název upoutá

09.10.2019 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Už zase doháním po třicítce resty z povinné četby. No, místy pro mě byla Nesnesitelná lehkost bytí nesnesitelně rozplizle filosofující a párkrát jsem se přistihla, že už se těším, až budu mít dočteno a budu si moci tu položku odškrtnout jako splněnou. Stalo se, dalo se.

30.09.2019 3 z 5

Cesta končí pod Huascaránem Cesta končí pod Huascaránem Jan Suchl

Zajímavá kniha, kterou jsem vyhrabala v knihovně u rodičů původně na čtenářskou výzvu do kategorie cestopis, ale asi do ní úplně nespadá, tak se vešla aspoň do kategorie knihy, co má méně, než 10 komentářů. :-)
Překvapilo mě, že o tak veliké události se dozvídám až po třicítce, nevejde se do osnov dějepisu, ani zeměpisu a už se o ní moc nikde nemluví ani nepíše. I přes styl psaní odpovídající politické situaci té doby kniha stále zůstává zajímavým čtením se silným obsahem. Jsem ráda, že jsem na ni narazila

30.09.2019 3 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Po přetení komentářů jsem od knihy nic moc nečekala, ale mile mě překvapila. Hezky se četla a na letních cestách mi zpříjemnila pár dnů.

22.08.2019 4 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Dobré na čtení na dovolené, nebo kdekoli, kde potřebujete knihu, jejíž čtení můžete kdykoli přerušit. Autorku mám ráda, ale od poloviny knihy už je to docela jednotvárné. Za mě nejslabší kousek, ale stále dobrý jako nenáročné čtení.

17.07.2019 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Přečteno pro čtenářskou výzvu. Nijak zvlášť mě báseň nezaujala, ale objevila jsem ji v hodně starém vydání s ilustracemi M.Alše. Druhá polovina knihy popisuje jeho umělecký vztah k Máchovu dílu, malířův život a dílo, včetně nedokončených ilustrací k Máji a obsahuje i obrazové ukázky. Tato druhá polovina knihy pro mě byla velmi zajímavá a hodně mě oslovila. Jsem tedy ráda, že mě výzva k této knize přivadla, zejména s ohledem na informace k M. Alšovi

13.01.2019 2 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Kniha pro mě byla taková bonboniéra složená ze slov - bylo potřeba ji ochutnávat po částech, jinak hrozilo přesycení. Ale když se člověk vydržel nepřecpat, mohl si za odměnu vychutnat všechny pocity a vjemy, které se pod slovy a mezi řádky ukrývají. Vlastně se kniha spíše prožívala, než četla. Pro mě velmi zajímavé dílo, i když se mi s Rayem nepodařilo úplně soucítit a místy mě vytáčel svou neschopností (nebo možná i nevolí), něco na svém životě změnit. Každopádně velký respekt pro překladatelku, odvedla opravdu nelehkou a skvělou práci.

07.05.2018 5 z 5

Kniha se četla dobře, špatně se od ní odcházelo. Ale přišlo mi, že autorka nevyužila potenciál tématu, přitom tak originálního a zajímavého. Škoda, že se kniha začala skoro více zabývat případem bratra Rose, který byl hodně zvláštní a dost mě při čtení rušil. Téma schopnosti hlavní hrdinky tak nějak pozvolna vyšumělo, což je škoda.

15.04.2018 4 z 5