Cesta končí pod Huascaránem

Ničivé zemětřesení, k němuž došlo 31. května 1970 v Peru, znamenalo smrt pro celou čtrnáctičlennou československou horolezeckou výpravu, jejíž tábor na úpatí hory Huascaránu byl zasypán uvolněnou lavinou. O osudech expedice od jejího zrodu až k tragickému konci vypráví poutavě psaná knížka, která přináší i neformální medailónky o všech členech výpravy. Působivost knížky zvyšuje množství černobílých a barevných fotografií - posledních, které většinou pořídili účastníci výpravy a těsně před katastrofou odeslali do Limy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77620/cesta-konci-pod-huascaranem-Gyy-77620.jpg 4.322
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Olympia

Kniha Cesta končí pod Huascaránem

SlávekCVN-65
31.05.2020

Knihu jsem četl jako kluk někdy v roce 1973-74. Jedním z členů expedice byl tatínek mého spolužáka - Ing. Miloš Matras, špičkový čs. horolezec. Když se ta tragická událost přihodila, bylo nám 9 let.
Pro lentilka_007 - Jizerská 50, která se koná od roku 1968, nese od roku 1971 přídomek "Memoriál Expedice Peru 70". Vzpomínka na členy expedice je součástí slavnostního zahájení tohoto lyžařského závodu. Takže - nezapomnělo se.

lentilka_007
30.09.2019

Zajímavá kniha, kterou jsem vyhrabala v knihovně u rodičů původně na čtenářskou výzvu do kategorie cestopis, ale asi do ní úplně nespadá, tak se vešla aspoň do kategorie knihy, co má méně, než 10 komentářů. :-)
Překvapilo mě, že o tak veliké události se dozvídám až po třicítce, nevejde se do osnov dějepisu, ani zeměpisu a už se o ní moc nikde nemluví ani nepíše. I přes styl psaní odpovídající politické situaci té doby kniha stále zůstává zajímavým čtením se silným obsahem. Jsem ráda, že jsem na ni narazila

jarmik
26.02.2017

Náhodou se u mĕ ocitla kniha z rodičovské knihovny od p. Jana Suchla s názvem Cesta končí pod Huascaránem z roku 1970. Popisuje tragický osud československé horolezecké výpravy do Peru konané téhož roku. Celkovĕ by se dal její dĕj vystihnout lidovĕ, že když se nĕco od začátku s**e, tak se to s**e furt.

expedice Peru 1970 (Huascarán) horolezectví rok 1970

Jan Suchl