LenkaKa LenkaKa komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nejprve jsem viděla film s Tomem Hanksem. Oboje je skvělý příběh, člověk se u toho občas směje, občas pláče. Za mě nádhera.

25.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uf, přečtla jsem to za jeden den (byla jsem nemocná). Četla jsem od autorky všechny knihy a žádná mě nezklamala. Tuhle předcházely trochu ty spory, to neumím zhodnotit, ale kniha je skvělá, téma "hrozné". Bohužel se takové věci dějí.

22.05.2023 5 z 5

Belgravia Belgravia Julian Fellowes

Viděla jsem seriál a líbila se mi i kniha. Mám ráda historické příběhy.

22.05.2023 4 z 5

Královna Rejčka Královna Rejčka Melita Denková

Celkem pohodové čtení, mám historické romány ráda.

26.04.2023 3 z 5

Istanbul - Křižovatka cest Istanbul - Křižovatka cest Joseph Kanon

Docela zajímavá kniha vzhledem k popisované době a reáliím Turecka. Co se týká špionů, tam jsem se trochu ztrácela :)

21.04.2023 3 z 5

Služka Služka Hana Lasicová

Příběh je hodně zajímavý, ale způsob napsání je hodně zvláštní. Trvalo mi dlouho než jsem to vůbec přijala.

13.04.2023 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dost dobrá detektivka. Nedalo se od toho odtrhnout.

30.03.2023 5 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Docela zajímavý příběh. Chvílema mě už ale trochu vadily "psychologické" rozbory.

28.03.2023 3 z 5

H... jako hrozba H... jako hrozba Sue Grafton

Tahle kniha mě trochu štvala, nakonec to ale dostalo spád.

20.03.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný příběh....i slza ukápla.

11.03.2023 5 z 5

C... jako corpus delicti C... jako corpus delicti Sue Grafton

Po delší době jsem se rozhodla doplnit chybějící písmenka. Tahle je svižnější než ty pozdější a četla se mi hezky.

21.02.2023 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Tahle kniha mě nějak nedokázala úplně zaujmout. Četla jsem už před tím Dvojčata... Je to stejné téma, hodně podobné......nevím, už mě to nějak nebavilo. V závěru se to zlepšilo a nakonec mě to i dojalo.

17.02.2023 3 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Mě se knihy od Jiřího Hájíčka líbí, ty příběhy jsou takové zvláštní, někdy trochu snové, většinou mě hlavní hrdina i trochu štve...neumím to popsat, ale čte se mi to dobře.

08.02.2023 4 z 5

Budoucí královna Budoucí královna Flora Harding

Mě se kniha moc líbila. Jsem velký fanoušek seriálu Koruna a tahle kniha je dějově před prvním dílem. Příběhy o královské rodině mě vždycky zaujmou.

02.02.2023 5 z 5

Nečekej, až vyjde slunce ... nauč se tančit v dešti Nečekej, až vyjde slunce ... nauč se tančit v dešti Valerie Korte

Překvapivě dobrá kniha. Vtipně popisuje instagramový svět, ale i vztahy. Mě se to četlo hezky.

26.01.2023 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Za mě zatím nejlepší kniha série. Od začátku do konce jedním dechem. Otevřený závěr mě brzy přinutí pokračovat.

16.01.2023 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Za mě skvělý příběh. Když člověk nezná všechny okolnosti, neměl by na první dobrou někoho odsoudit. Práce skutečného soudce musí být hodně těžká.

09.01.2023 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Trochu pomalejší ale celkem dobrá detektivka.

09.01.2023 3 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Pro mě speciální kniha, protože znám osobně autorku a její rodinu. Skvěle napsaná kniha, ani bych to nenazvala dívčí román. Já jsem si z toho vzala mimo jiné to, že bychom nikdy neměli soudit druhé, když neznáme celý příběh.

02.01.2023 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Jsem z toho trochu rozpačitá. Přečetla jsem to, ale že by mě to úplně nadchlo... Chvílema to je i dost nechutné. Uvidíme, jestli zkusím ostatní díly.

30.12.2022 3 z 5