C... jako corpus delicti

C... jako corpus delicti https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6583/c-jako-corpus-delicti-6583.jpg 4 44 7

Kinsey Millhoneová série

Hrdinka se v rehabilitačním centru setkává s mladým, těžce postiženým chlapcem, který je po těžké autonehodě přesvědčen, že se ho někdo pokusil zabít. Ztratil ale částečně paměť, na dobu před nehodou si nevzpomíná a proto požádá Kinsey, aby se pokusila zjistit o nehodě všechno, co může. Do tří dnů je chlapec mrtvý a hrdinka, která uvěřila jeho domněnce, se pouští do složitého pátrání, kdo z jeho okolí zodpovídá za jeho smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

„C“ is for Corpse , 1986

LenkaKa
21.02.2023 4 z 5

Po delší době jsem se rozhodla doplnit chybějící písmenka. Tahle je svižnější než ty pozdější a četla se mi hezky.

Luigi1
02.02.2023 4 z 5

Po těžké dopravní nehodě je chlapec přesvědčen,že se ho někdo pokusil zabít,než mu Kinsey stačí pčedat zprávu chlapec umírá

marlowe
27.06.2019 4 z 5

Před třemi lety jsem "áčku" i "béčku" s lehkým skřípěním zubů nadělil ušmudlané tři hvězdy, dal autorce nakládačku a zařekl se, že do dalších dílů už nejdu. Jenže ono se ne nadarmo říká: nikdy neříkej nikdy!
Své dávné předsevzetí jsem zkrátka přehodnotil a "céčko" si střihnul jako takové malé osvěžení do současných veder.
Návod k použití je jasný: položit se do příběhu a nechat se jím unášet, nebrat zápletku a hrdinčino vyšetřování příliš vážně a nevyšilovat z dlouhých popisů – ať už budov, zahrad, interiérů, šatů či hrdinčiných každodenních povozních činností (…vstala jsem, osprchovala se, vyčistila si zuby, oblékla se, uvařila si kávu atd., atd.). Potom si četbu můžete užít – zvláště, když zjistíte, že autorka má smysl pro humor a nestydí se za to.
Tady jeden příklad za všechny:
Po návratu do auta jsem pohledem do zpětného zrcátka zkontrolovala, jestli nemám mezi zuby klíčky vojtěšky, protože nerada při hovoru s lidmi vypadám, jako když jsem se zrovna vrátila z pastvy.
Takže nakonec solidních 80%.

moudivlacek
05.07.2018 4 z 5

Tohle už byla mnohem lepší detektivka než první dva díly, tady si člověk musí namáhat mozek, a to já mám moc ráda. Kinsey uvěří mladíkovi, že se ho někdo pokusil zabít a nyní to zkouší znovu, což se bohužel povede.
Kinsey má mrtvého klienta, ale vyšetřuje dál.
Jsem zvědavá na další díl.

pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

marek1278
17.06.2016 4 z 5

Další vyřešený případ pro Kinsey, i když tentokrát pro mrtvého klienta. Knížka se četla moc pěkně a už se těším na další díly a setkání s Kinsey

h2220
09.02.2015

"Když se řekne „detektiv v sukních“, vybaví si čtenář klasických detektivek stařičkou slečnu Marplovou. Kinsey Millohoneová je jejím pravým opakem. Především sukně skoro vůbec nenosí a chodí téměř výhradně v sepraných džínách, protože je to profesionálka vycvičená střílet, běhat a bránit se. Přestože zápletky – zvláště pozdějších – detektivek Graftonové jsou poněkud přitažené za vlasy, Kinsey samotné nikdo nemůže upřít originalitu, vtip a smysl pro charakteristický detail. Je v detektivním žánru zcela novým typem hrdinky. Je to žena, která se sice co do kuráže vyrovná mužům, ale zároveň má ženskou emocionalitu, sex appeal a lehce jedovatý humor. Její literární existenci si však těžko jde představit bez dvou skutečností současného, nejen amerického světa: feminismu a televizního seriálu. ..."

překladatelka Eva Klimentová v doslovu k 3x Sue Graftonová – Kinsley Millhoneová

Sue Grafton
americká, 1940 - 2017
2001  79%A... jako alibi
2001  83%B... jako běs
2008  82%T... jako tabu
2010  83%U... jako utrpení
1991  87%Třikrát Kinsey Millhoneová

Kniha C... jako corpus delicti je v