H... jako hrozba

H... jako hrozba https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6569/h-jako-hrozba-6569.jpg 4 49 8

Kinsey Millhoneová série

Další detektivní příběh Kinsey Millhoneové, složitý a riskantní - už proto, že tentokrát je zavražděn její přítel a policie dává od případu ruce pryč, což se Kinsey vůbec nelíbí. Sue Graftonová dokonale ovládá své řemeslo. Je vynalézavá, pokud jde o zápletky, svěží i vtipná v dialozích, brilantní v charakteristikách. Čtenářům sdělí právě jen tolik, aby s napětím dokázali s hlavní hrdinkou sledovat stopu, a nechá-li svou Kinsey, aby se občas po vzoru Phila Marlowa zamyslela nad stavem světa, utne ji dřív, než se tyto mírně depresivní úvahy, tak pěkně charakterizující stav její duše, promění v únavné mudrování. Sue Graftonová dokáže vymyslet napínavý příběh a umí ho vyprávět. V čase, kdy na půdě detektivky i thrilleru přibývá autorů přesvědčených, že k úspěchu u čtenářů je třeba, aby krev stříkala z každé stránky a naturalisticky popisované sexuální vylomeniny kořenily málem každý odstavec, je něco takového hodno poklony... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

H is for Homicide , 1991

LenkaKa
LenkaKa
20.03.2023 3 z 5

Tahle kniha mě trochu štvala, nakonec to ale dostalo spád.

Luigi1
Luigi1
03.02.2023 2 z 5

Tak tato kniha mě docela zklamala

leonessa
leonessa
14.04.2019 3 z 5

Kniha celkem pěkná, některé popisné pasáže moc nesouvisely s dějem a odváděly pozornost. Kniha mě zaujala názvem, tak jsem ji zkusila. Jestli přečtu další nevím, ale tahle se mi letos hodí do výzvy. Mám vydání z roku 1998 a poslední odstavec je na straně číslované 211.

moudivlacek
moudivlacek
15.08.2018 3 z 5

Škoda, že tato autorka má tak pomalé začátky v dějích, tady se to zase na začátku šíleně vleče, docela jsem se nudila, teprve krátce před půlkou děje to začíná brát obrátky a to se pak drží až do konce. Člověk se tu skoro vůbec ničeho neobává, až na pár věcí skoro na konci příběhu, což je škoda.
Jinak je to pro mne takové dost nevěrohodné, že by zde nikdo Kinsey neprokoukl. No, uvidím, co další díl.

lancelot
lancelot
14.07.2018 3 z 5

Opět souhlasím s názorem pepa4081 , kniha má celkem pomalé tempo. Opravdu odpočinková detektivka

pepa4081
pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

Lacerta.j
Lacerta.j
27.04.2017 1 z 5

H...jako hruza. Opravdu nuda, nebavilo. Kdyby byl popis deje u knihy, pravdepodobne bych po ni ani nesahla.

Val
Val
06.02.2013 5 z 5

Tak.....další písmenko abecedy mám za sebou a musím konstatovat, že vysoký standard stále zůstává. Těším se na další !!!

Sue Grafton
americká, 1940 - 2017
2001  79%A... jako alibi
2001  83%B... jako běs
2008  82%T... jako tabu
2010  83%U... jako utrpení
1991  87%Třikrát Kinsey Millhoneová

Kniha H... jako hrozba je v