LenkaKa LenkaKa komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Byla to moje druhá kniha od autora a líbila se mi mnohem víc. prolínání současnosti a událostí z dětství a mládí vyšetřovatele Fina mě fakt bavilo.

06.02.2018 4 z 5

Moje první kniha od autora, trochu jsem se ho bála, ale nakonec se mi to celkem líbilo.

01.02.2018 3 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Potřebovala jsem něco odpočinkového a to kniha přesně splnila. Vlastně se mi to docela líbilo, je to čtivé, má to příběh.

15.01.2018 3 z 5

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Strašně zajímavá kniha, zjistila jsem kolik věcí z naší historie vlastně vůbec neznám. Nic není černobílé, to ale už dávno vím. Člověk se musí na čtení víc soustředit, ale určitě si od autora vyhlídnu další knihu. Hodně mě to zajímá.

10.01.2018 4 z 5

Šelma Šelma Wilbur Smith

Je to taková pohádka pro dospělé, ale Wilbur je skvělý vypravěč, tak jsem to prostě zhltla a vlastně se mi to líbilo.

28.11.2017

Pomalý valčík želviček Pomalý valčík želviček Katherine Pancol

Takové průměrné čtení, chvílemi se to táhne, že jsem to chtěla vzdát, pak to zase dostalo spád, byla tam i detektivní zápletka. Nevím, jestli se pustím do další knihy, možná časem.

01.11.2017 3 z 5

X X Sue Grafton

Svěží, čtivé, klasická detektivka a nemusí téct potoky krve.....moje první knížka od autorky, tak příště zkusím od "A".

29.10.2017 4 z 5

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

Knihy od Wilbura Smithe miluju, ale jako u každého autora, už to není úplně ono. Čtivé, napínavé ano, ale...chybí tomu jiskra, jinak to neumím říct. Hrdina všechno přežije, padouši jsou poraženi.... Vinnetou pro dospělé...

23.10.2017 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Tahle kniha mě tak úplně neuchvátila, možná jsem čekala něco jiného. Chvílemi to bylo rozvláčné, až ke konci mě to zaujalo a dočetla jsem to. Spíš se mi líbil historický příběh.

17.10.2017 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Přečetla jsem to jedním dechem. Moc se mi líbilo postupně objevovat, jak to vlastně bylo. Určitě si od autorky přečtu další knihy.

09.10.2017 5 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Nebyla to jednoduchá kniha, každopádně téma mě hodně zajímá. Obdivuji každého, kdo adoptuje dítě a ještě k tomu Roma. Způsob psaní je takový "stručný", ale časem jsem si zvykla. Přečtu si od autorky časem ještě něco.

30.08.2017 4 z 5

Přítulný Zajíček Přítulný Zajíček Magda Váňová

Ani jsem nevěděla, že to je povídková knížka, ale četla se mi dobře a příběhy byly zajímavé.

10.08.2017 3 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Kniha se mi četla moc hezky, ráda čtu knihy o rodinných vztazích a tahle je zajímavá a čtivá. Jen mi trochu vadilo rozsáhlé popisování děje knihy, kterou jedna z hlavních hrdinek píše. Připadalo mi, že mě to zdržuje od vlastního příběhu. Určitě zkusím další volné pokračování.

08.08.2017 4 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Kniha se mi líbila, dobře se četla a je ze života, každá z nás s myslí, že chlapa předělá nebo, že se to časem změní, ale na to si každý musí přijít sám.

10.07.2017 5 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Kniha se mi líbila. Příběh je zajímavý. Autorka píše takovým "úsporným" stylem, ale už jsem si na to zvykla.
Časem zkusím další knížku.

21.06.2017 4 z 5

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Hana Hindráková

Na mě to bylo dost rychlé, než jsem se začetla bylo hotovo, přečetla jsem to během víkendu a nakonec se mi to líbilo. Jen ta tvrdá realita mě trochu děsí.

05.06.2017 3 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Moc pěkná kniha, kromě toho, že je napínavá a teprve na úplném konci se všechno vyjasní, je zajímavá i z hlediska povahy postav. Děti často nevěří svým rodičům a musí si na spoustu věcí přijít samy, i když se rodičům podobají.

31.05.2017 5 z 5

Údolí rozhodnutí II Údolí rozhodnutí II Marcia Davenport

Oba díly se mi moc líbily, četla jsem to jedním dechem. Mimo jiné je v závěru druhého dílu zajímavé, že osudy hlavních hrdinů jsou spojeny s Československem.

15.05.2017 5 z 5

Údolí rozhodnutí  I Údolí rozhodnutí I Marcia Davenport

Mám ráda takové ságy a tahle kniha mě pohltila a vrhám se na druhý díl. Je zajímavé sledovat život na konci 19. stol. Jak se rychle mění, ale konvence zůstávají.

25.04.2017 5 z 5

Přežila jsem Hitlera. Mladá žena v Berlíně 1940–1945 Přežila jsem Hitlera. Mladá žena v Berlíně 1940–1945 Marie Jalowicz Simon

Tahle kniha pro mě byla nějaká těžká, několikrát jsem ji chtěla odložit, ale dočetla jsem ji. Nebylo to tím tématem, ale způsobem vyprávění, často jsem se v tom ztrácela. Na druhé straně to byl trochu jiný pohled na ty hrozné události a chvílemi to bylo hodně zajímavé.

17.04.2017 3 z 5