lenkaBajza lenkaBajza komentáře u knih

Krtek a raketa Krtek a raketa Zdeněk Miler

Ze všech krtků dceřina nejoblíbenější, čteme ji každý den do zblbnutí:D

15.06.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nemuzu se ubránit myšlence, ze knize chybi nejake vyvrcholení ci poradna zápletka. Tema je super, zacatek je super,cte se super... a najednou je konec:)
Kazdopadne rozhodne lepsi nez erotikon a jsem zvedava na filmové zpracování:)

13.06.2020 4 z 5

O myšce, která se nebála O myšce, která se nebála Petr Horáček

Pěkné ilustrace, opet opakující se text,ale pribehu neco chybělo, příliš me neoslovil.

11.06.2020 3 z 5

Nový domek pro myšku Nový domek pro myšku Petr Horáček

Ačkoliv je text jednoduchý a stale se opakující, je to jeden z lepších pribehu autora:)

Modrý tučňák Modrý tučňák Petr Horáček

Jeste nikdy jsem nevidela tolikrát slovo “tucnak” v jedne větě. Ale příběh radim k tem autorovým lepším :)

Půlnoční kocourek Půlnoční kocourek Sonja Danowski

Krasna kniha,jen chybela propracovanejsi zápletka :)

11.06.2020 4 z 5

Ilustrované pohádky o zvířatech Ilustrované pohádky o zvířatech neznámý - neuveden

některé příběhy byly moc pěkné, některé naopak méně. Totéž platí o ilustracích... některé pěkné, některé až hrůza (zejména první dvě pohádky).

01.06.2020 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

A kde je ten pověstný humor? Bohužel,zasmála jsem se tak dvakrát. Spíš mi přišlo komické,jak se všechny možné osudy lidí snažil nabalit na tak “málo” postav. A psaní o sexu Hartlovi taky přilliš nešlo,bylo to takové...přiškrcené,na silu.
O nějaké psychologii postav také nemůže být řeč, postavy v knize sice rostly,ale jejich charaktery dle mého vůbec.
I přes to ale knihu nezatracuji,čtenáře si jistě najde,je čtivá. Ze začatku se mi líbilo,jak autor nabádal ke čtení dál (“kdyby jen honza tusil,ze brzy na tom bude stejne” apod).

08.05.2020 3 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Příjemný zážitek z četby, i když očekávání byla malinko větší.
Z počátku, tak první dvě kapitoly, jsem byla hodně v rozpacích - četla jsem jen výčet asi 50 jmen, které se mi pletly, nepamatovala jsem si je, nemohla jsem je zařadit. Chápu, že autorka musela zmínit historii rodu, ale kdyby udělala "pavouka", kde by se dalo nahlídnout při nejasnostech,bylo by to určitě mnohem lepší. Kapitola o všech kaplích a kostelech, které královna navštěvuje, a kdo všechno se tam křtil nebo oženil (opět je výčet a jména) mě taky zrovna moc nebavila.
Jinak ale super. Autorka se vyhla bulvárním článkům, kapitoly byly zajímavé, poučné. Když se nad tím zamyslím, je šílené, že někdo takto žije v roce 2020 - muset se vždy uklonit, nechat si ve všem sloužit...atd.
Díky knize sem změnila názor na prince Phillipa - znala sem jej z novin jako někoho, kdo rád vtipkuje a stojí to za to. V knize jej ale autorka líčila jako bručouna, který má nejen neustále vtipné komentáře, ale i ty jízlivé. I když toto chování opěvovala a považovala super v kontrastu královniny upjatosti, mně takoví lidé moc sympatičtí nejsou.
Ale suma sumárum, doporučuji:)

23.04.2020 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jsem v rozpacích. Kniha byla velice čtivá, děj ubíhal, střídání postav/dějů bylo fajn. První část knihy, kde jsme se seznámili s Josefem, byla super. Příběhy o "přátelství" devadesátník-třicátník mám velmi ráda, i zde to bylo povedené. Ještě víc super byla část druhá, kterou jsem zhltala na jeden zátah (příběh Minky se v něčem opravdu hodně podobal příběhu Mengeleho děvčete - nevím, zda je to dobře nebo špatně?!). Ale...co měla být ta třetí část? závěr se dle mého autorce vůbec nepovedl. Červená knihovna by mi až tak nevadila, ale to, že autorka úplně upustila od podstatného-od Josefa a Minky, to mi teda vadilo. A když už se těmto postavám věnovala - pokus o nečekaný zvrat nevyšel, mně to přišlo strašně překombinované, nepovedené.
Je to lepší než než průměr, zejména díky čtivosti prvních dvou částí, proto dávám čtyři hvězdičky. Jen velká škoda opravdu překombinovaného závěru.

13.04.2020 4 z 5

Za zvířátky na farmu Za zvířátky na farmu Marcela Kotová

Pro čtenáře koelm pěti - šesti let naprosto skvělé! Kniha je velmi poučná, přesto obsahuje krásné krátké příběhy o zvířátkách. Líbí se mi, že za každým příběhem jsou otázky, které mohou dokázat, zda děti poslouchaly či jestli dokáží číst s porozuměním. Tleskám a doporučuji:)

06.04.2020 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Je pro mě velmi těžké hodnotit poezii, nejsem na ni odborník, vyhledávám ji velmi zřídka. Ale tato sbírka patří dle mého názoru mezi ty zdařilejší, některé myšlenky mají hloubku, nutí čtenáře zamyslet se. Jo, ale jindy je to úplně bezvýznamná kravina! Takže hodnotím třemi hvězdičkami, není to úplný propadák, ale zase nic světoborného (i když odborníci přes poezii by byli jistě jiného názoru).
Obecně mě zaujalo, že jednotlivá 4 témata odráží autorčiny zážitky-sexuální zneužívání, nevěru apod. Jako terapie zajímavé. Poslední kapitola má dodat ženám odvahu a přesvědčení, že jsou krásné a jedinečné - proč ale autorka často zmiňuje neoholené nohy, je mi záhadou:D

03.04.2020 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Se zdejšími kladnými recenzemi se bohužel ztotožnit nemůžu. Vše mi začalo dávat smysl až ke konci, kdy jsem se dostala k "životopisu" autora - myslím, že geniálně zpracoval své zájmy a profese. A zpracovat je do toulek po hvězdách, pěkný nápad:) Líbilo se mi, jak hlavní hrdina oslovuje čtenáře, myslím, že to podněcuje ještě více se zamyslet nad tělesnou schránkou a duší.
Bohužel mě některé životy hlavního hrdiny nebavily, přeskočila jsem je.

24.03.2020 3 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

No úplně odvařená z knihy nejsem, dle recenzí jsem čekala větší pecku. Ilustrace jsou krásné, líbí se mi malé množství textu na stránce (dcera 2 roky raději listuje a komentuje obrazky,než si je prohlídla, stihla jsem přečíst:D), ale z příběhu moc nadšená nejsem. Jo, bylo to milé, poučné, ale něco tomu chybelo...

16.03.2020 4 z 5

Martinka Martinka Gilbert Delahaye

Boze,jak ja ty ilustrace zboznuju. Zboznovala sem je jako dite a zboznuju je i nyni,kdyz knizku ctu dceri. Pribehy jsou jednoduche,detske,krasne:))

19.02.2020 5 z 5

Nejlepší recepty z MasterChef Česko 2019 Nejlepší recepty z MasterChef Česko 2019 kolektiv autorů

Spousta receptů sice náročná (hlavně na suroviny), ale našla jsem tam i jednodušší recepty, které mě zaujaly. Členění "kapitol" taky dobré:))

18.02.2020 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Autorce se povedlo vykreslit charaktery postav,zejmena Hany. Ta ale byla tak sebestredna,az hruza! Naopak postava Viktora se mi libila,i kdyz i on se z pocatku choval jako spratek,jeho charakzer se vyvinul mnohem lepe☺️
Cetlo se dobre,rychle,je zajimave premyslet,co je nejlepsi pro vsechny-kazdy se snazi si prosadit svoje teorie a pravdy. Ale jinak mi kniha nic nedala,nic prevratneho tam nebylo,dej proste plynul a najednou skoncil☺️

13.02.2020 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Oceňuji netradiční zpracování pozpátku, myslím, že bylo povedené (dávalo smysl). Krátké kapitolky přidávaly na svižnosti četby.
Ale děj nebyl nijak zvlášť překvapivý. Hodnotím jako slabší průměr.

05.02.2020 3 z 5

365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Ja jsem bohuzel velmi zklamana. To,ze je v knize malo moravskych destinaci a gastrozazitky poskytuje nejvic Praha,je pochopitelne a nevadi mi to. Co mi ale vadi je,ze kdyz uz bych do te prahy jela,musela bych listovat celou knizkou a hledat,kde dat obed,pak hledat kde dat kavu... proste kdyby byla strana Praha a pod tim seznam podniku s doporucenim,je to mnohem vic super. Takto je to chaos a neda se podle toho moc ridit.
Graficka stranka super,jen jedna poznamka...proc je treba pod napisem kachna se zelim a br.knedlikem obrazek rizku s br.salatem??
Napad je to super,skvely,ale chce to uplne jiny princip razeni.

06.01.2020 2 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Sláva nazdar, tohle utrpení mám za sebou. Několikrát sem knihu chtěla odložit, ale jsou tu samé pozitivní komentáře o silném příběhu... no já to tak rozhodně necítila!
Námět byl dobrý, ale zpracování.... styl psaní mi nevyhovoval, bylo to náročné a těžké. Postavy byly málo vykreslené, nebo sem je nepochopila (jo, byli divní, ale o uvažování o hloubce vztahu nemůže být řeč). Příběhu uškodilo mnoho nevhodných vulgarismů a popisných pasáží. Těch pasáží bylo tolik, že kdyby je autor vynechal, napsal by tak 10 stran! Proto mě to nevtáhlo do děje, děsně se to vleklo a bylo to nakonec o ničem! A ten konec... nejsem odborník, ale pro mě to bylo velmi vtipné scifi:D

07.12.2019 1 z 5