lenkaBajza lenkaBajza komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jsem strašně smutná,že něčemu takovému dávám 5 hvězd... neskutečně to na mě zapůsobilo,přečetla jsem na jeden zátah a vím,že se mi o tom i v noci zdálo.
Kam až může sahat lidská hloupost (matka)? Nedokážu popsat,jak těžko se mi četly myšlenky někoho tak hloupého. Přitom stačilo tak málo...

05.09.2020 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

(SPOILER) Bohužel jsem asi knihu četla moc dlouho. Nevtáhla mě tolik do děje. První příběh z pohledu Charlotty byl méně zajímavý, neměla jsem potřebu knihu honem honem dočítat. Pak jsem se ale pustila do Příběhu Harriety. Tato část bylo svižnější, více dějová. Pachatel nepřekvapil, dá se říct. Bylo fajn, že autorka neskončila objevením vraha, ale příběh ještě pokračoval.
Lepší průměr:)

03.09.2020 3 z 5

Hurá do přírody: Příroda v průběhu roku Hurá do přírody: Příroda v průběhu roku Susanne Riha

Málo textu a spousta obrázků k tématu. Poučné, povedené, krásné:)

03.09.2020 5 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

I když jsem žádnou sofistikovanou literaturu nečekala, byla sem překvapená,jak velká je to kravina:D bylo to úsměvné. Z počátku to působila jako příběh pro naivní dvanáctileté dívenky - tím myslím tajemný pan záhadný,bohatý,obklopena luxusem. Erotika z toho uděelala příběh- no pro dívenky jistě ne, ale nedovedu si představit,kdo takové romány vyhledává. Mně tato tématika na pěknou chvíli stačila.
Bylo to ale čtivé,svižné, a ačkoliv je tam spousta erotiky, autorce se ale podařilo příběhu dodat i zápletku,ačkoliv byla předvídatelná:)

08.08.2020 2 z 5

Jak Hitler ukradl růžového králíčka Jak Hitler ukradl růžového králíčka Judith Kerr

Netradiční a zajímavé. Kniha o válce a o Hitlerovi, ale přitom to o nich vlastně není. Vypráví příběh Anny, která s rodiči uprchla před Hitlerem do jiných zemí. Na to, že ji na počátku knihy nebylo ani 10 let, vnímala okolnosti vyspěle. Během příběhu líčí to, jak si museli zvykat na jinou zemi, jiný jazyk, který nikdy neslyšeli. Velmi poutavé. Téma války a Hitlera je v pozadí, ale asi přesně tak to děti vnímali - musely doma nechat hračky, odejít a hledat si kamarády v cizích zemích. Žádné napětí v knize není, ale nějak mi ani nechybělo.
V prvních kapitolách mě překvapily opravdu jednoduché věty. Během četby, která byla svižná a příjemná, jsem to přestala vnímat.
Po přečtení příběhu jsem sipřečetla něco o autorce a byla překvapená, že Anna je její alter-ego a ona vlastně líčí své vlastní zážitky.
Povedené, mně jako dospělému se opravdu líbilo a myslím že i mladší děti (tak desetileté jako hlavní hrdinka) si z knihy můžou ledasco odnést:)

28.07.2020 4 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Z pocatku mi vadilo prilis mnoho postav- vypravecu. Pozdeji to vsak vse zacalo davat smysl a pribeh krasne gradoval:)
Bylo to ctive,napinave,super????

23.07.2020 4 z 5

Lední medvídku, znáš cestu? Lední medvídku, znáš cestu? Hans de Beer

Krasny pribeh o pratelstvi a pomoci druhym, ilustrace take super????????

23.07.2020 5 z 5

Myška a sedm postýlek Myška a sedm postýlek Susanna Isern

Krásný nápad, ilustrace jsou také krásné. Určitě by mohlo pomoci dětem usínat:)

21.07.2020 4 z 5

O chameleonovi, který hledal svou maminku O chameleonovi, který hledal svou maminku Christine Beigel

Ani zde neoplývám nadšením. Ale vidím zde malinko lepší propracovanost příběhu než v ostatních knihách.

18.07.2020 3 z 5

O žirafě, která se nechtěla mýt O žirafě, která se nechtěla mýt Christine Beigel

No a kde tedy k těm skvrnám žirafa zase přišla? Je to pouze změt´ podivných rýmů, ne pěkný příběh.

18.07.2020 2 z 5

O hrochovi, který měl škytavku O hrochovi, který měl škytavku Christine Beigel

Bylo to krátké (chválím), ilustrace jsou fajn. Ale příběh? to byla blbost!

17.07.2020 3 z 5

O pandě, která měla vši O pandě, která měla vši Christine Beigel

Tato se mi líbila:) V příběhu je více zvířátek, nejen panda. Příběh je krátký (což je super), mohly jsme pojmenovávat i počítat další zvířátka:)

17.07.2020 5 z 5

Dětem Dětem Josef Kožíšek

Oceňuji krátkost příběhů, přesně něco takového jsem potřebovala, aby dvouleté dítě udrželo pozornost. Splněno:)
Některé verše jsou ale takovéé...no, težko se čtou mně, natož aby je pochopilo dvouleté děcko. Ilustrace jsou také bohužel takovééé... no prostě se mi nelíbí:)

17.07.2020 3 z 5

Bohužel ještě nemám tak staré děti jako autorka, ale i tak sem se v některých situacích vážně viděla a dost se nasmála. Věřím ale, že až mé dcery dorostou do školkových/školních let, budu na alkohol myslet stejně často jako autorka:D
Nic moc se v příběhu neděje, přece jen je to jistý druh deníčku/zpovědi. Bavily mě ovšem postavy. Hlavní hrdinka byla super, její manžel Lukáš taky, a také Klára a v neposlední řadě bratr s Radkou:D Škoda, že u kláry i bratra nedošlo k žádnému "závěru" (jak to s nimi dopadlo?!), ale to už by asi byl jiný příběh:)
Příjemné oddechové čtení, doporučuji:)

17.07.2020 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Po Šelmě, která byla skvělá, nyní přišlo velké zklamání. Odborností ažaž, prvních 100 stran se neřešilo nic jiného než nějaké softwary. Postav na těchto stranách bylo taky moc, zbytečně.
Potom se sice děj dobře rozjel, bylo to napínavé a čtivé.
Ale konec, jak už v některých komentářích zaznělo, byl strašně odfláknutý. Theo a jeho vyšetřovací postupy byly opravdu trochu úsměvné, měl neuvěřitelné "štěstí", že mujeho teorie vycházely (odborné vysvětlení mě nepřesvědčilo:D).
Také mi přišlo škoda, že se více nevěnoval případu, kvůli kterému přišel Hračkáři na stopu. Škoda...

04.07.2020 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Autorka má talent na naprosto nesympatické postavy!:) Stejně jako v manželech odvedle, i tady jsou hlavní hrdinové na ránu.
Děj je předvídatelný, charakter postav přímo vybízí k takovému konci, jaký byl. Pravda, ten autorka ještě "vyšperkovala" o nečekaný zvrat, dle mého byl naprosto zbytečný.
I přes to všechno se kniha velice dobře a rychle čte, místy je i napětí, díky kterému máte chuť číst dál. Chválím také zdařilé prolínání vypravěčú/postav:)

29.06.2020 3 z 5

Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Dostatek fotografií, mnoho receptů. Uvítala bych ale malinko více tradičních pokrmů, dle mého kuchařka obsahuje mnoho "novot". (novotou myslím třeba i chřest, který je sice běžně k dostání, ale nemám ho v lednici po ruce pravidelně jako třeba mrkev).
Celkově ale super, doporučuji:)

29.06.2020

Snídaně u Florentýny: Dopolední kuchařka pro dceru Snídaně u Florentýny: Dopolední kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Méně zdařilé, na mě příliš zdravé:D také méně obrázků, inspiraci v jídle hledám především očima, tady bylo obrázků minimum

29.06.2020 2 z 5

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

"Kuchařka pro blbečky", přesně pro mě:D Klasické, všední i originální recepty, krásně stručně napsané:)
Jen jsem teda nepochopila systém řazení receptů, takže to púsobilo trochu chaoticky a nepřehedně

29.06.2020 5 z 5

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Super jako včschny pohádky o Krtečkovi:)
Dceru ale tato zrovna nebaví, proto o hvězdičku méně:))

15.06.2020 4 z 5