O žirafě, která se nechtěla mýt

O žirafě, která se nechtěla mýt https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428971/bmid_o-zirafe-ktera-se-nechtela-myt-6to-428971.jpg 3 37 10

Podívejte, žirafa! Jak ta má ráda svoje skvrny! Zbožňuje je tak moc, že když přijde čas mytí, schová se. Chcete vědět, jestli se nakonec přece jen vykoupe? Trpělivost, slepičí babička vám všechno poví. Nezapomeňte si dobře vymydlit uši, abyste všechno slyšeli!

Pro děti a mládež Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Drobek

La girafe qui ne voulait pas se laver , 2017

evca7271
19.02.2024 2 z 5

kniha byla vcelku pěkná

Michaela91
19.12.2023 2 z 5

Líbily se mi vzhledově tak jsem je dětem vzala. Nicméně jsem je hned zase poslala dál.

potesenicist
27.08.2023 2 z 5

Obrázky krásné, obsah...

Alexxxka
18.08.2023 2 z 5

Tyhle knihy prodaly obálky. Vědět že obsah je o ničem, kašlu na to

RaptoR
14.10.2022 odpad!

V této knize se nejlépe vidí největší slabina Slepičí babičky: Naprosto úděsný překlad! Rýmy kostrbaté a zbytečně šroubované, kterým stěží porozumí dospělí. O dětech ani nemluvím!

Sonča2
20.08.2022 odpad!

(SPOILER) Naštěstí nalezeno v knihobudce. Naprosto zbytečná kniha, nechápu pro jakou věkovou kategorii a o čem to vlastně má být. Jak přišla žirafa o své skvrny (jsou pod vrstvou písku?) a proč nakonec skočila do vody a jak se dostala z velryby? Rým chaotický a přeložený tak, že je to celkem složité.

martina.culik
16.01.2022 1 z 5

Knihy jsou částečně rýmované. Nevím, zda je to překladem, ale rýmy jsou pro děti poměrně složité a když čtou knihu samy, mají problém s porozuměním.

jitka_dankova
08.10.2021 1 z 5

Máme doma téměř celou sérii knih autora Hervé Le Goff, vizuální podoba knih je totiž opravdu lákavá. Jde o malé krátké knihy, kde je vždy jen trochu textu a velké obrázky. No a působí dojmem, že půjde o vtipné příběhy o zvířátkách. Tolik k reklamě a proč jsme za ně utratili peníze. Na synka opravdu působily dobře, chtěl je číst (to je co říct), ony prostě lákají ke čtení malé čtenáře, kteří sotva končí první třídu. Jenže samotný text a příběh byl pro mne velkým zklamáním. Snaha udělat text rýmovaným se nepovedla. Text se dítěti špatně čte, moc nechápe, o čem to tedy opravdu je a hůř sumarizuje, o čem kniha byla. Poselství v knize není žádné a vtipu jsme se taky zrovna moc nedočkali.

Hlavní výhoda těchto knih je ale ta, že se dobře píšou do "čtenářského deníku", který vyžaduje učitelka. Dítě má naoko přečteno spoustu knih, "stíháme", a můžeme se věnovat v klidu hodnotnějším knihám, které syn prostě nedočte za jeden měsíc.

aerodna
29.07.2020 2 z 5

(SPOILER) Milý poučný příběh, krásné ilustrace, jen podání příběhu je trochu těžkopádné, je otázka, zda je to tak i v originále, nebo je to překladem. Většina dětí bude jistě potřebovat dovysvětlení od rodiče. Jinak odpověď na předchozí komentář - žirafa má skvrny přirozeně, nedají se ničím odstranit, a když žirafa uháněla pouští tak rychle, zasypal ji písek z pouště (v knize uvedeno jako žlutý kabátek) a skvrny ji skryl, takže o ně ve skutečnosti nepřišla, jen si ona sama myslela, že skvrny ztratila.:-)

lenkaBajza
18.07.2020 2 z 5

No a kde tedy k těm skvrnám žirafa zase přišla? Je to pouze změt´ podivných rýmů, ne pěkný příběh.

Autoři knihy

Christine Beigel
francouzská, 1972
Hervé Le Goff
francouzská, 1971

Kniha O žirafě, která se nechtěla mýt je v