Lední medvídku, znáš cestu?

Lední medvídku, znáš cestu? https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418235/bmid_ledni-medvidku-znas-cestu-4iM-418235.jpg 5 38 11

Lední medvídek série

Malý lední medvídek Lars rád poznává svět. Jednou na svých cestách potká i malého sibiřského tygra Thea, který se ztratil a nemůže najít své rodiče. Lars se rozhodne, že malému Theovi pomůže a společně se vydávají na cestu. Během svého putování zažívají ohromná dobrodružství, poznávají nové kamarády, a dokonce se i svezou na velbloudovi.... celý text

Dobrodružné Pohádky
Vydáno: , Pikola

Kleiner Eisbär, kennst du den Weg? , 1996

Víí
24.04.2023 5 z 5

:-) Moc se mi líbila, bila to krásná kniha.

Knihotyna
17.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Lars se dostane do vlaku, který se však náhle rozjede, spolu s ním je ve vlaku i malý tygřík, který hledá cestu domů. Lars neváhá a nabízí svou pomoc :).

Co se mi líbí:
- tím, že jsme v ruce měli až 4. díl se mi Lars zdál odvážnější :), už není ten, kdo potřebuje pomoc, ale kdo ji nabídne
- líbilo se mi, že se obě rodiny "bály" té druhé - Lars se tygrů bál a následně tatínek tygr vypadal dosti překvapeně, že dospělý lední medvěd dosahuje takové velikosti

Příběh o přátelství, seznámení, cestě domů :).

zdenaR
27.01.2022 5 z 5

Ani tento díl nesmí chybět v sérii medvídka Larse.
Usínání někdy trvá dlouho, protože často musíme přečíst večer všechny čtyři díly :-)))

muchomurka
18.04.2021 3 z 5

Našla jsem náhodou v knihovně. Zaujaly mě obrázky, tak jsem si ji půjčila. Obrázky jsou krásné, příběh ale pokulhává.

kamibe
13.08.2020 3 z 5

Tak tahle knížka mě nenadchla. Obrázky jsou hezké, příběh by se jistě dal příjemně číst s dětmi, já mám však ráda, když tam najdu ještě něco navíc. Nějaký hlubší podtext. No, možná kdybych ještě chvilku dumala, napadlo by mě že je hezké poznávat nové kraje, ale zrovna tak hezké je vrátit se domů. No, stejně mě to nějak neuspokojilo.

lenkaBajza
23.07.2020 5 z 5

Krasny pribeh o pratelstvi a pomoci druhym, ilustrace take super????????

Purple17
08.04.2020 5 z 5

Nádherné ilustrace a krásný příběh. Doporučuji všechny knihy od tohoto autora. Jedná hezčí než druhá. Ty ilustrace jsou prostě dokonalé

martina.culik
25.01.2020 4 z 5

Ilustrace trochu překonávají příběh, ale stejně jsem si knížku s chutí přečetla a nebyla jsem zklamaná.

Korsika
03.01.2020 5 z 5

Sice k nám šel Lars se svým druhým příběhem 23 let, ale hlavní je, že cestu nakonec našel ;) ... a jsem z něho stejně nadšená jako tenkrát :) hlavně z nádherných ilustrací

tom8157
31.12.2019 5 z 5

Milý příběh pro malé děti, které mají rády zvířátka a dobrodružství. Hlavním plusem knihy jsou samozřejmě krásné ilustrace.

ElissEm333
22.12.2019 5 z 5

Krásná připomínka dětství. A ty ilustrace!!♥

lední medvědi

Hans de Beer
nizozemská, 1957
1991  92%Lední medvídku, kam pluješ?
1991  91%Lední medvídku, vezmi mě s sebou
1991  90%Lední medvídku, vrať se brzy!
2019  91%Lední medvídku, znáš cestu?
2022  93%Lední medvídek a pandy