Lenka2533 Lenka2533 komentáře u knih

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Wow, tohle byla jedna z mých prvních fantasy knih a musím říct, že jsem překvapená.
Svět byl hrozně pěkně vymyšlený. Postavy byly zajímavé, moc dobře popsané. Kniha mě uchvátila a nechtěla jsem přestat číst. Za mě to autorka zpracovala nádherně. Opravdu povedený příběh.
Díky této knize nejspíš začnu číst více fantasy knih a příběhů :)

Navíc ta obálka je úchvatná :D

23.02.2023 5 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Asi před 2 lety jsem četla Historii nás dvou. A až do dvou třetin této knihy jsem nevěděla, že tohle je první díl. Dost mě to překvapilo :D A nebudu kecat, nic moc jsem si ze druhého dílu nepamatovala. Ale příběhu to nevadilo, takže se mi ulevilo. Bála jsem se totiž, že když jsem dřív četla ten druhý, že se v tom nevyznám, nebo tak.
Každopádně tady mi přišlo, že se nic moc nedělo. Pořád se střídalo, jak jsou smutní atd. A občas mě trochu štvala hlavní hrdinka.
Na druhou stranu to ukazuje, že člověk se nedá celý změnit. Každý jsme jiný a jedinečný a nemůžeme se vydávat za někoho, kým nejsme.
A četlo se to velmi rychle a dobře.
Jinak se to mé romantické duši líbilo :) Byla to pěkná oddechovka na léto. Celkově jí dávám 3,5 ⭐

02.08.2022 3 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Solitaire jsem četla až po Srdcerváčích. A vůbec jsem netušila, že má Tori takový život.
Musím říct, že se mi to četlo velmi dobře. Šlo to rychle, stránky mi ubíhaly pod rukama. Ale jak už tady někdo psal, bylo to trochu depresivní a do letních měsíců se mi to moc nehodilo :D Na druhou stranu jsem ráda, že jsem poznala i Torin příběh a vím, co si prožila. Občas jsem nechápala její myšlenky, nebo chování. Něco přeháněla, třeba že by hned střílela nějaké cizí holky na ulici.
Michael byl fajn postava. Taky trochu šílenec, ale super :D Líbilo se mi, že má neobvyklého koníčka - rychlobruslení. A byl milý.
Celkově hodnotím 4 ⭐ Jak už jsem psala, bylo to rychlé a čtivé. A bavilo mě to. Navíc obdivuju autorku, že to napsala takhle mladá. Ale Srdcerváče nic nepřekoná :D

22.07.2022 4 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Mně se tahle knížka moc líbila. Příjemná oddechovka. Byla vtipná a čtivá. A bylo to pro mě docela překvapení, protože jsem od ní moc neočekávala. Ale mile mě překvapila a dávám jí 4 ⭐

10.07.2022 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Druhý díl se mi také líbil! Byl možná ještě akčnější než první. Většině se líbil víc druhý díl, ale mně se líbily oba stejně. Opět jsem si oblíbila nějaké postavy a příběh mě moc bavil. Jeden zvrat za druhým. Opravdu pecka! Pořád obdivuji grafické zpracování, je fakt úchvatné. A navíc ty obálky jsou taky úplně úžasný! No a ten styl psaní je prostě skvělý. Čte se to opravdu rychle. Nejvíce mě baví ty konverzace. Opět hodnotím 4 ⭐ a těším se na poslední díl.

21.06.2022 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Jako povinná četba docela fajn. Občas jsem se u toho dost nudila a přišlo mi to zdlouhavé, ale jinak byl příběh celkem dobrý.

16.04.2022 3 z 5

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Neměla jsem do toho žádné očekávání, takže jsem byla mile překvapena. Téma psychické poruchy se mi moc líbilo. Příběh utíkal velmi rychle. Za mě 4,5 ⭐

18.03.2022 4 z 5

Poslední bitva Poslední bitva Erin Hunter

Takže... Poslední díl série a i zákonu smečky. To mě pořád hrozně mrzí, ale všechno jednou skončí :( Poslední bitva byla hodně nabitá akcí, bylo to tak čtivý a napínavý, že jsem to dočetla ještě ten den, kdy jsem si to koupila :D A taky jsem u toho bulela jak želva :D V obou sériích mi umřelo dost oblíbených postav, ale i tak to bylo naprosto dokonalý! Zákon smečky je a navždy bude moje srdcovka. Budu to číst ještě hodněkrát, tím jsem si jistá :) Jasně že to má svoje chyby a všem se to určitě nelíbí, ale já to naprosto zbožňuju a všem dílům jsem musela dát pět hvězdiček, protože to jinak nešlo :D Bude se mi po tom stýskat :(

Temnota padá Temnota padá Erin Hunter

Opět supr díl :)

Mrtvé město Mrtvé město Erin Hunter

Úžasná kniha! Všechny psíky jsem si zamilovala :)

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Čtvrtý díl opět nezklamal. Klukům jsem fandila celou dobu. Bylo to úžasný, miluju to! Těším se na další díl :)

Srdcerváči. Kniha 5 Srdcerváči. Kniha 5 Alice Oseman

Opět pohlazení po duši. Moc se mi to líbilo, k Nickovi a Charliemu se ráda vracím :) Krásně jsem si u toho odpočinula. Nemohla jsem se tohoto dílu dočkat.

09.03.2024 5 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Hezké příběhy, některé lepší, jiné horší. Četlo se to hezky, ale myslím si, že už se ke knize nevrátím.

16.02.2024 4 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Docela fajn knížka, četla se rychle a vcelku mě i bavila. Konec byl zvláštní, ale jinak se mi to líbilo, k maturitě asi fajn dílo.

07.08.2023 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Poezii vůbec nečtu, tohle byla jedna z výjimek. A mě to tedy nenadchlo. Vůbec mě to nebavilo a ani jsem pořádně nechápala o čem se tam zrovna píše. Myslela jsem, že to budu mít přečtené hned, ale trápila jsem se u toho dost dlouho.

29.06.2023 1 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Tohle je zatím moje nejoblíbenější vánoční knížka! Strašně se mi líbil svět, ve kterém se to odehrávalo. Byl krásně vymyšlený.
Příběh krásně utíkal a vůbec jsem se u toho nenudila.
Rozhodně začnu číst více fantasy, protože se mi to moc líbilo. Na Vánoce tuto knihu rozhodně doporučuju!

20.01.2023 5 z 5

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Opět jsem se vrátila do světa Srdcerváčů. Byla to fajn kraťoučká novela, ale tentokrát mě tolik nebavila. Jako bylo to rychlé, ale takové moc depresivní :D Chtěla jsem se naladit na vánoční atmosféru, ale tohle bylo takový vážnější. Nebylo to špatný, to určitě ne, jen jsem od toho čekala něco jiného.

17.12.2022 3 z 5

Úsměv Úsměv Raina Telgemeier

Úsměv je krásně zpracovaný komiks, který vás bude bavit. Nebo aspoň mě bavil :) Měla jsem to přečtené hrozně rychle, je to zkrátka krátký komiks, kdy jen otáčíte stránky a najednou jste na konci.
Děj byl zábavný a zároveň jsem si u něj uvědomila, jak jsem šťastná že mám zuby v pořádku.
Grafika je taky moc povedená. Možná vyzkouším další komiksy od autorky.
Navíc jsem si to úplně spontánně půjčila v knihovně. Ani jsem neměla ponětí, že něco takového vůbec existuje. V knihovně jsem na to náhodně narazila a řekla jsem si, že to zkusím. A nelituji. Tím chci říct, že klidně můžete do knihovny přijít bez nějakého seznamu na půjčení a jen hledat a objevovat nové knihy. Stojí to za to :D

4/5 ⭐

22.11.2022 4 z 5

Akta Illuminae - box Akta Illuminae - box Amie Kaufman

Celá série se mi moc líbila. Nejlepší byl asi poslední díl Obsidio, ale všechny díly rozhodně stojí za přečtení. Pokud máte rádi sci-fi a uvažujete o přečtení, tak do toho rozhodně běžte. U mě to bylo úplně první sci-fi, co jsem četla, takže pokud se sci-fi vyhýbáte, nebo také začínáte, tak tohle zkuste. Samozřejmě je to úplně jiné grafické zpracování než běžné knihy a možná z toho budete ze začátku zmatení jako já :D, ale po pár stránkách si na to zvyknete. A tento box doporučuji, pokud chcete ušetřit nějaké ty peníze :)

30.06.2022 4 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

Tak tahle knížka mě fakt dostala! To co se stalo asi v polovině, jsem fakt nečekala a dost mě to překvapilo. Měla jsem na krajíčku, ale jela jsem ve vlaku, tak jsem to musela zadržet :D Bylo to bolestné, ale i zábavné čtení. Každopádně postavy byly naprosto skvělý a děj ubíhal neuvěřitelně rychle. Opravdu jsem jenom otáčela stránky. Neskutečně se mi líbila :) Já rozhodně doporučuji!

19.04.2022 5 z 5