Lenka0007 Lenka0007 komentáře u knih

Símka Símka Lucie Hušková

Baví mě knížky českých autorek s tématem rodinných vztahů. Tahle je jedna z nich. Navzdory tomu, že jde o prvotinu, se zabývá nelehkými tématy, dobře se čte, bavily mě názvy kapitol, děj ubíral rychle, jen ten konec byl trochu useknutý. Ale vlastně….proč ne.

29.01.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Na knihu jsem čekala dost dlouho, přečetla ji za víkend, ale nějaký wow efekt se tedy nedostavil. Vlastně to bylo takové obyčejné, od autorky tohoto formátu bych si představovala nějaké větší zvraty než jen to, že všichni lžou. Konec zklamal.

23.01.2023 2 z 5

Jiná třída Jiná třída Joanne Harris

Jsem trpělivý čtenář, líbil se mi námět i obálka. Prokousávala jsem se dějem do strany 300, psala si poznámky k postavám. Ale děj byl tak překombinovaný a postav tak moc, že jsem se ztratila a následně zjistila, že mě čtení téhle knihy netěší. Škoda.

19.01.2023 2 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Rodinné drama s tajemstvím, psané z pohledu syna, matky a otce, jehož část teprve odpoví na všechny otázky. Nemohla jsem si přát lepší začátek nového roku než s touto knihou. Hanišová je u mě sázka na jistotu.

06.01.2023 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Sascha Rothchild

Vysoké školy sice uchazečům o studium baští eseje o mimořádných úspěších a překonávání těžkostí, ale já jsem si říkala, že by nejspíš nebylo v mém zájmu psát o tom, že jsem vražedkyně a nemám sebemenší pocit viny, a tak jsem se rozhodla popsat, jak jsem brala drogy.Tak tohle byla hlavní hrdinka a s ní i kniha podle mého gusta.

28.10.2022 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

(SPOILER) Šest přátel má po zkouškách na střední škole a má život před sebou. Riskantní zábava, které se všichni zúčastní, má smrtelně následky. Ve vypjaté situaci se jedna z dívek rozhodně vzít vinu na sebe, netuše, že trest bude tak vysoký. Má však písemný slib ostatních, že jí po propuštění z vězení každý splní jakékoliv přání. O dvacet let později se odkrývají temná tajemství a čtenář do poslední chvíle neví, kdo je oběť a kdo vrah. Začátek slibný, uprostřed se to trochu táhlo a konec byl moc uspěchaný. Skvělý nápad, uměla bych si představit, že autorka využije o malinko líp potenciál téhle knížky.

19.10.2022 3 z 5

Všeho schopní Všeho schopní Klas Ekman

Kniha měla rozhodně potenciál. Příběh mileneckého páru , který vrství jeden zločin za druhým, aby zakryl svůj poměr. Naprostá ztráta morálních zábran a naprosto žádná policejní práce. Dočetla jsem, takže asi i doporučím, ale spíš proto, ze podzimní večery jsou dlouhé, než proto, ze by to byla taková pecka.

15.10.2022 3 z 5

Konec emocí Konec emocí Jan Stejskal

Existuje jedna zajímavá teorie - teorie chaosu neboli efekt motýlích křídel... Napínavý thriller odehrávající se mezi minulostí a přítomností. Aneta se vydává na riskantní cestu do minulosti, aby se dozvěděla pravdu o smrti svého otce. Nějak se to však vymkne z rukou….

26.09.2022 4 z 5

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Překombinované, nevěrohodné, jak jsou osudy hlavních hrdinů propojené. Neba.

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Geniální Čtvrtá opice a pro mě naprosto nezáživný Volající. Jako by tyto knihy psali dva naprosto rozdílní autoři.

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Nápad dobrý, jen jsem, podobně jako další čtenáři, měla problém zorientovat se v postavách a časových rovinách.

05.09.2022 2 z 5

Vražedné sklony Vražedné sklony Cass Green (p)

“Temné, spletité a hrozivé”, jak je uvedeno na obálce, tohle čtení rozhodne není. Není ani “zamotané a přesvědčivé.” Já bych ho označila jako průměrné, od začátku předvídatelné, nenáročné.

28.08.2022 3 z 5

Špinavá tajemství Špinavá tajemství Helen Cooper

Zbytečná smrt, zbytečný únos, zbytečná kniha. Dvě hvězdičky za příběh Kate, jinak nuda. Autorka se snažila, každá postava měla své tajemství (já nejsem já, ona se jmenuje jinak a to není přítel, ale bratr…..), takže za mě ne.

31.07.2022 2 z 5

Ve špatné rodině Ve špatné rodině Tarryn Fisher

Námět měl rozhodně potenciál. Kapitoly psané z pohledu dvou hlavních postav a z několika časových rovin. Občas jsem nějaké pasáže musela číst znovu a pozorně, abych pochopila. Závěr zklamal. Je to jako když Hercule Poirot svolá podezřelé do místnosti a než se všichni dozví pravdu, vybuchne bomba.

11.07.2022 3 z 5

Rok v ráji Rok v ráji Sarah Goodwin

Překvapivě dobré čtení. Boj o přežití na pustém ostrově vyprávěný ostrakizovanou Maddy, která, jak se dozvíme na začátku, přežije reality show, která se zvrtla. Zlověstně uvěřitelné.

06.07.2022 5 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Náročné téma, nikoli však náročné čtení. Je to jedna z těch knih, která člověka chytne a nepustí. A ačkoli se zdají jednotlivé motivy a dějové linky nereálné, skutečné kriminální případy a autor v doslovu vyvedou čtenáře z omylu. Zdařilá prvotina.

21.06.2022 4 z 5

Vzpomínáte si ještě... na pravopis? Vzpomínáte si ještě... na pravopis? Radoslava Brabcová

První tři strany tohoto sešitu jsou věnovány základním pravopisným pravidlům a jevům, na které si dát pozor. Následují různě dlouhé doplňovačky na y/i, ale všechna cvičení jsou zaměřena na vyjmenovaná slova. Bohužel je v cvičebních textech mnoho překlepů, chyb a vynechaných písmen, což by se v příručkách tohoto typu stávat nemělo.

15.06.2022 2 z 5

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Ačkoli čtenář ví, jak to dopadne, hltá každou stránku až k nevyhnutelnému konci. Příběh o odvaze, a to nejen samotných atentátníků, ale i těch opomíjených “obyčejných” lidí, kteří jim pomáhali i za cenu ztráty vlastního života.

04.06.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Krátké kapitoly, svižné tempo, ale žádné wow. Policistka má vztah se svým kolegou, zázračnou intuici pro odhalování zločinů a nerudného šéfa. Těšila jsem se, až konečně dočtu a jsem si jistá, že za pár dní si na tuhle knihu ani nevzpomenu.

02.06.2022 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Půjdu proti proudu. Knihu jsem měla přečtenou rychle, protože jsem vynechávala pasáže líčící starosti detektiva- otce o tři nezbedné dcery. Pátrání spočívalo většinou v tom, že detektiv vrazil ječící dítě do ruky jinému policistovi a sám se vrhal střemhlav nebezpečí, většinou neúspěšně. Další díl si nepřečtu a nedozvím se, kdo detektivovi unesl manželku, ale tolik mě to zase netrápí.

20.05.2022 2 z 5