Lenka0007 Lenka0007 komentáře u knih

Propast Propast Jitka Ludvíková

Byla by škoda, kdyby tahle nenápadná kniha zapadla. Okruh postav, z nichž každá má příběh….docela dobré čtení.

26.09.2021 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Strana 100 nebojim. Strana 200 nebojim. Nedočteno, ale nepochybuji, že si kniha své fanoušky najde.

28.03.2021 3 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Po přečtení anotace se kniha jeví jako barevný balónek......který záhy splaskne. Děkuji, nebavilo.

08.01.2021 2 z 5

Tudorovci Tudorovci Philippa Jones

Ačkoli téma Tudorovců znám, z téhle knihy jsem byla zmatená. Jindřichova první milenka byla dcerou pana A, který měl nevlastní sestru B a té se ze vztahu s C narodil syn D. A tenhle syn D..... Říkám si, o čem jsem to vlastně četla na začátku téhle kapitoly? Je spousta jiných, lepších knih věnujících se tomuto tématu.

07.11.2020 1 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Nejsem cílová skupina. I kdybych byla, neorientovala jsem se v postavách. I díky té nepřehlednosti a pomalému rozjezdu jsem nedočetla.

27.09.2020 2 z 5

Byl jsem brněnským katem Byl jsem brněnským katem Zdeněk Jirásek

Hlavní hrdina nemá rozhodně charakter kata Mydláře, ale jeho povaha je perfektně vykreslená. Nic v knize nechybělo ani nepřebývalo. Doporučuji.

10.09.2020 4 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Thriller pro ženy. Příběh se mění stejně jako se mění vypravěči. Závěr překvapil, ale ve výsledku to do sebe všechno zapadlo. Jen nevím, jestli si na tuto knihu za rok vzpomenu.....spíš ne, a proto jde jedna hvězdička dolů.

11.08.2020 4 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

(SPOILER) Jak je napsáno v doslovu. Sally si zasloužila víc než být pouhou poznámkou pod čarou v jiném příběhu. Její příběh je smutný, dojemný, určitě stojí za přečtení. I když čtenář ví, jak dopadne, přesto stále doufá, že třeba....

02.08.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

To, že není vše tak, jak se zdá, musí být jasné každému. U knížek tohoto typu se snažím odhalit situaci a tím i pachatele. Zde již diskutovaná chyba ve jménu mě zmátla. Pokud to byl záměr autorky, tak jsem nepochopila. Nápad dobrý, jen nedotažené.

29.07.2020 3 z 5

Život a dílo skladatele Foltýna Život a dílo skladatele Foltýna Karel Čapek

Z Čapka jsem maturovala, dokázala jsem odříkat desítky jeho děl, o téhle jsem se dozvěděla až několik let poté. Jde o knihu nespravedlivě opomíjenou, ale skvělou. Škoda, že zůstala nedokončená. Rozhodně doporučuji.

28.07.2020 5 z 5

Skutečné zločiny na Ostravsku 2 Skutečné zločiny na Ostravsku 2 Ivana Žáková

Plný počet pro crue crimi, kde je poutavě popsána série těžkých a mnohdy méně známých zločinů. Vítám i obrazový doprovod a těším se na případy z Brna a okolí.

29.05.2024 5 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Román se vším všudy, nechybí napětí, intriky, láska. Mistrovsky odvyprávěný příběh.

13.04.2023 5 z 5

Konec emocí Konec emocí Jan Stejskal

Existuje jedna zajímavá teorie - teorie chaosu neboli efekt motýlích křídel... Napínavý thriller odehrávající se mezi minulostí a přítomností. Aneta se vydává na riskantní cestu do minulosti, aby se dozvěděla pravdu o smrti svého otce. Nějak se to však vymkne z rukou….

26.09.2022 4 z 5

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Překombinované, nevěrohodné, jak jsou osudy hlavních hrdinů propojené. Neba.

05.09.2022 2 z 5

Velitel Osvětimi Velitel Osvětimi Ian Baxter

Ideální kniha pro vánoční čas. Smrt je mým řemeslem ve mě stále rezonuje, ale tuhle jednohubku jsem si nemohla nechat ujít. Doporučuji i díky fotografiím a autobiografických pasážím, které jsou její součástí.

30.12.2021 5 z 5

Vzestup Juliův Vzestup Juliův Daphne du Maurier

I rychlý vzestup a největší bohatství nemusí znamenat šťastný konec. Příběh úspěšného člověka, který už v dětství objevil moc peněz i svou schopnost je vydělat. K dosažení svých cílů však neváhal obětovat ženy, které snad i miloval. Kniha s bezohledným a sobeckým hrdinou je aktualní i dnes.

05.05.2021 5 z 5

Když vraždí děti Když vraždí děti Stephan Harbort

Případů dětí, které spáchaly vraždu či vraždy, jsou stovky. Autor vybral sedm z nich, na obálce jsou však i fotografie pachatelů, jejichž příběhy v knize nejsou. Čtení je to mrazivé, protože to není vymyšlený detektivní příběh a pachatelem není protřelý dospělý zločinec. Jde o knížku, která splňuje očekávání a nabízí prostor pro další díly.

09.08.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Zajímavý rozjezd, pak trochu tápání a závěr, který překvapil, ale náročného čtenáře neuspokojí.

28.07.2020 3 z 5

Dobrý otec Dobrý otec Noah Hawley

Dobrý otec je dobrá kniha. Jacobovu obhajobu však nepřekoná.

28.07.2020 3 z 5

Zimní sestra Zimní sestra Megan Collins

Čtivá prazdninová kniha bez větších ambicí. Závěr nepřekvapil. Jedna z těch, u kterých za pár dní nebudu vědet, o čem byla.

28.07.2020 2 z 5