Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

I třetí kralovna se četla dobře. Po předchozích dvou silných osobnostech musela být tato poslušná žena pro Jindřicha hotovým pokladem, ale nejsem si jistá, že by ho svou poslušností a podajností nezačala brzy nudit, kdyby žila déle.

27.07.2023 5 z 5

Další skvost z pera této autorky. Bylo hodně zajímavé číst události, které byly zmíněny v Kateřině Aragonské z pohledu Anny Boleynové. Obě dámy byly velmi silné osobnosti, ale ctižádost a prudká povaha Anny z ní přeci jen dělala z dnešního pohledu docela "mrchu" i když v mnoha ohledech celkem sympatickou :-) .

23.07.2023 5 z 5

Tak tohle byl skvost. Miluji takovéto knihy a zvlášť pak pokud se příběh drží historických pramenů. Byla jsem okamžitě vtažena do Anglie 16 století a prožívala jsem všechny radosti i strasti s Kate. Sledovat jak se mění Jindřich VIII z mladého nejistého hocha v krále, který si za kazdou cenu prosadí svou byl binus navíc. Už se těším na další díl. V této knize nebyla Anna vykreslena zrovna nejlépe, jsem zvědavá, jak události vnímala ona a zda byla opravdu taková satórie.

20.07.2023 5 z 5

Myšlenky vraha Myšlenky vraha Romy Hausmann

Tahle kniha mi moc nesedla. Vhled do duše hlavní hrdinky, které se ze dne na den změní celý život tím, že mu zatknou nejbližšího člověka. Procházíte s ní její duševní rozpoložení od naprostého popírání až po smíření se se skutečností je jistě výborný nápad, ale ja se nejak nemohla začíst. Něco tomu chybělo, ale neumím říct co.

14.07.2023 3 z 5

Stíny Citadely Stíny Citadely Radek Sterakdary Starý (p)

Třetí díl mě celkem zklamal. Celou dobu jsem čekala až si Arila začne zkoušet a rozvíjet své nově nabité schopnosti a ono nic. Myslím, že je to nejslabší díl, který vlastně ani pořádně neskončil. Škoda, srazilo to celou sérii do průměru.

12.07.2023 3 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

I druhý díl se mi libil. Moc se těším na ten poslední. Jsem zvědavá co Arila teď dokáže.

10.07.2023 5 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Tahle kniha mě mile překvapila. Slyšela jsem o ní, ze je dobrá, ale ze se mi bude až tak moc líbit jem netušila. Téměř okamžitě mě vytáhla do děje, a i když mě Arila chvílemi svým "fňukáním", ze ji nikdo neuznává lrzla na nervy, mělo to svůj důvod. Tahle hrdinka prostě pitrebovala vyzrát. Jdu na další dil.

08.07.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Mám detektivky ráda a vím, že podle některých knih téhle autorky byla natočena série detektivek Případ pro... , ale asi jsem neměla šťastnou ruku, nebo mi styl prostě nevhovuje. Příběh mi přišel takový zmatený, téměř každá postava tam řešila své problémy, aniž by to mělo co společného s vyšetřováním vraždy. Odhalení pachatele a motivu se zdálo být na okraji celého děje. Nevím, možná dám autorce časem ještě jednu šanci, ale asi to nebude v dohledné době.

06.07.2023 3 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Moje první "Kingovka" a musím říct, že se mi fakt líbila. I když jsem si zpočátku musela zvyknout na styl vyprávění, nechala jsem se velmi rychle vtáhnout do příběhu a s napětím jsem očekávala co přijde na další stránce. Záchrana Radar, a to co se dělo poté bylo prostě....
Nemůžu tu napsat víc, protože bych pak moc prozradila, raději si to přečtěte sami :-)

04.07.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Ani třetí kniha s Erikou mě nezklamala. Určitě se pustím i do dalších případů.

30.06.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po přečtení Dibky v ledu jsem napsala, že se k Erice brzy vrátím. Trvalo mi to skoro 4 roky, ale jsem ráda, ze jsem se k ní opět dostala. Opět mě děj vytáhl a ja s napětím četla a četla :-) .

27.06.2023 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

I třetí díl se mi líbil. Tahle série mě uměla vtáhnout do děje tak, že jsem ji celou precetla za necelý týden.

24.06.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

I druhý díl se mi líbil. Užila jsem si ten příběh, ale ten konec me dostal. Jdu na další díl.

23.06.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tenhle příběh mě bavil. Konec jsem tak trochu předvídala, ale stejně me překvapil. Jdu na další díl. Jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah mezi Kivou a Jarenem.

22.06.2023 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Zajímavý vhled do zivota alkoholika a s alkoholikem. Mám obrovské štěstí, ze toto nemusím v rodině řešit, ale bohuzel vim o někom ze svého okolí, kdo je přesně na té špatné cestě. Bohužel si to (zatím?) není schopna přiznat. Míše přeji ať se drží a daří se jí v tom co dělá.

18.06.2023 4 z 5

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Příjemná detektivka z bydliště Agathy Christie jako by jí psala sama :-) .

05.06.2023 5 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Tak tahle kniha mě bavila. Mám ráda sociopaty, kterým to myslí ;-) .

28.05.2023 4 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

První díl série mela pomalý nástup, ale nakonec se mi líbila. Určitě dám šanci i dalším dílům.

22.05.2023 4 z 5

Dům snů Dům snů Natalja Ščerba

Fini už od dětství upadala do dlouhých snů. Rodiče z toho byli nešťastní, sourozenci si mysleli, ze je cvok, ale ona putovala ve svých snech, až se jednoho dne dostala k Domu..... Milý příběh o svete snu a Snoreality. Autorku mám ráda a jsem zvědavá na další díl.

08.05.2023 5 z 5

Zrodená pre kráľa Zrodená pre kráľa Michaela Brnková

Ani druhý díl nebyl špatný, ale už jsem se u něj trochu nudila. Bavilo mě to napětí a špičkování mezi páry, ale děj byl velmi předvídatelný.

26.03.2023 3 z 5