Leník95 Leník95 komentáře u knih

Ve špatné rodině Ve špatné rodině Tarryn Fisher

Do příběhu jsem se neuměla vůbec začíst. Čekala jsem nějakou neuvěřitelnou "storku", kterou mi hlava nevezme, ale nebylo to tak. Anotace zněla tak, že by to mohl být dobrý příběh. Samotný závěr knihy s hlavním tématem nesouvisel, a proto mi to požitek ze čtení pokazilo. Hlavní postavy mi nepřirostly k srdci, takže jsem ani neměla pochopení k jednotlivým situacím. Juno - s jejími myšlenkovými pochody - někdy až bohužel úsměvné.

21.03.2023 2 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Velká škoda. Kniha měla dle anotace velký potenciál. Ale její provedení už tak skvělé nebylo. Začátek příběhu byl zajímavý a vtáhlo mě to tak, že jsem čekala, jaký bude výsledek. Bohužel kvalita pak šla dolů. Vrah byl odhalen příliš brzy a hned víte, jak to celé dopadne. Ztratila jsem poté motivaci knihu číst a už mě příběh moc nezajímal. Dočetla jsem to čistě z nutnosti. Navíc jsem se prala se švédskýmy názvy ulic a míst, které byly v knize často uváděny.

10.03.2023 3 z 5

Tohle bylo lepší než první díl. Knihu jsem přečetla za dva dny. Úplně mě vtáhla do děje. Je to čtivé, vtipné a sexualita jen srší. Líbilo se mi i spojení s Chelsea a Damonen. No a třetí díl? Ten u mě nesmí chybět. Příjemný oddech mezi náročnějším čtením.

07.02.2023 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Pátá kniha ze série. Člověk si řekne, že ho už nic nepřekvapí. Pravdou je, že knihy jsou na stejné téma a najdete tam i stejné znaky jako v ostatních dílech. Ale i tak dokáže autorka překvapit a mrazí vás z toho příběhu. Chvíli jsem měla i podezření, že Anna má nějaké tajemství a je vlastně "ta špatná". Styl autorky jsem si prostě zamilovala a je to rychlé čtení, které ale číst o samotě a ve tmě nedoporučuji.

24.10.2022 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Už jsem pár knih od autorky četla a tuhle knihu dávám do škatulky těch méně povedených. Rozhodně napsala lepší knihy v sérii, ale úplná hrůza to nebyla. Kdyby mě zaměstnával nemrtvý a u dveří mi stál duch, tak bych utekla a na nic nečekala. Závěr a celková časová linka za mě spíše pokulhávala. Z knihy jsem rozhodně nebyla nadšená tak jako z knih Duch domu Asburnů, nebo Strašení v Rookwardu.

27.09.2022 3 z 5

Královny hrůzy Královny hrůzy * antologie

Horory mám ráda už minimálně 10 let, ale v knižním vydání jsem se tomu moc nevěnovala. Když jsem narazila na tuhle knížku, říkala jsem si, že by bylo fajn přečíst si povídky již od nežijících autorek. Myslím, že si v knize najde každý to své. Jsou tam různé povídky, které se vám zalíbí a které ne. Mě osobně se líbily 4. Jsou to historické povídky, takže máte i zajímavý pohled na to, jak se psalo kdysi. Co jsem uvítala, byl krátký popis ze života autorek. Člověk si i uvědomí, že nebylo zrovna nejlehčí vydávat různá díla. Jako zpestření hororového žánru...může být.

29.08.2022 3 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Musím se přiznat, že sci-fi moc nečtu a knihu jsem četla v rámci společného čtení (Dobrovský). Většinou s koncí knihy přijde i rozuzlení a dává vám vše smysl. Bohužel u této knihy, z mého pohledu, k tomu nedošlo. Kdo má rád otevřené konce, tak knihu doporučuji. Mě však zklamalo, že jsem po přečtení měla spoustu otázek, na které jsem chtěla znát odpovědi. A v mnohých případech se jich od autorů nedočkáte. Příběhy se často prolínají a je těžké se v nich zorientovat. Knihu doporučuji spíše číst v klidu, nebo si dělat poznámky, ať se v ději neztratíte. Knihu ještě nezahazuji, časem se k ní vrátím. I s poznámkovým blokem.

10.05.2022 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Tady jsem se s knihou trápila kvůli špatnému překladu. Zvolila jsem e-knihu zdarma a to jsem neměla dělat. Zkrocení zlé ženy znám čistě z knihy a divadelní hru jsem neviděla. Proto jsem taky dost tápala a vlastně jsem toho moc nechápala. Věřím, že kdybych měla jiný překlad, tak bych si to užila daleko více. Třeba se časem k tomuto dílu vrátím, ale už s jiným překladem.

24.01.2024 3 z 5

Počítání hvězd Počítání hvězd Mary Robinette Kowal

Začátek knihy vás určitě navnadí na akci a napětí, ale nevydrží to celý příběh. Musím uznat, že autorka se dost připravila na celkovou problematiku cestování do vesmíru a pádem meteoru, což šlo v knize poznat, a tak mi to připadalo daleko realističtější. Většina postav v knize jsou ženy, a jako další žena do počtu, jsem se s nimi ztotožnila a díky tomu, to byl pro mě lepší zážitek. Nevím, jak příběh zaujme mužskou část, ale mě se kniha líbila. Takže se pustím i do dalších dílů. Uvidíme, jak "Lady astronautka" nakonec dopadne.

24.01.2024 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Takovou knihu je složité hodnotit. Bylo to těžké čtení, dost detailní vyprávění, takže je to opravdu pro silné povahy. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní autora, proto ubírám jednu hvězdu. Příběh už znám z jednoho podcastu, ale číst to z více jak 350 stránkové knihy, je úplně jiný zážitek. Knihu jsem nedokázala číst najednou, musela jsem si dávat pauzy od čtení, zvláště při podrobném popisu. Zoufalství, násilí, zvrácenost, pouto. To jsou pojmy, které se mi vybaví.

20.11.2023 4 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Hlavní zápletku příběhu jsem poznala celkem brzy. Dostanete jasný obrázek toho, v čem to spočívá a není složité si domyslet ani hlavního "padoucha". I tak se ale dokáže nakonec příběh zamotat. Kniha se četla dobře a příběh ubíhá rychle. Není to ani nijak náročné čtení, ale i tak to vtáhne do děje.

07.09.2023 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Sérii Strašidelné domy jsem si zamilovala hned první přečtenou knihou (Fantom z Blackwoodu). Oproti Fantomovi mi připadala méně strašidelná. Autorka si často hrála s myšlenkou, že jste se báli zbytečně a dalo se to snadno vysvětlit. I tak obdivuju popis strašidelných scén. Těším se až si najdu čas na dočtení zbytku série.

20.07.2022 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Označení horor za mě teda k této knize nepatří. Z knihy jsem byla zklamaná. Čekala jsem úplně jiný vývoj událostí. Samotný závěr knihy mě bohužel nepřesvědčil a závěrečná milostná zápletka byla pro mě spíše úsměvná. Na druhou stranu musím uznat, že jsem se u knihy (díky Teddymu) i zasmála a velký počet obrázků vám aspoň urychlí čtení. Věřím, že pro čtenáře, kteří hororovým knížkám neholdují, to může být příjemná ukázka duchařského světa a své čtenáře si to určitě najde.

24.01.2024 3 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Na knihu jsem narazila náhodou ve slevě, a tak jsem si řekla, že ji dám šanci. Musím říct, že zklamaná jsem nebyla. Hned začátek knihy ve mě probudil touhu dozvědět se, co se stalo, což vás udrží v napětí do konce knihy. Je zde hodně bádání a porušování pravidel, které prožíváte spolu s hlavní hrdinkou. Samozřejmě nesmí chybět ani milostný trojúhelník a čekání na zjištění kdo je vlastně dobrý a kdo zlý. Kniha se četla svižně, pořád se něco dělo a samotný závěr nebyl špatný. Za mě to bylo příjemné čtení.

04.01.2024 4 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Musíte dávat velký pozor při čtení. Různé období a více dějových linek může nejednomu čtenáři zamotat hlavu. I mě to ze začátku dělalo problém. Nicméně k samotnému ději teda nic moc. Očekávala jsem od knihy více. Damien mi přišel v příběhu úplně zbytečný a označení "horor" to za mě teda určitě není. Kniha se dá přečíst rychle, ale že bych se u toho bála, se říct nedá. Samotný závěr se nepovedl už vůbec.

04.12.2023 3 z 5

Spoluviníci Spoluviníci Jana Vagnerová

Tato kniha pro mě byla bohužel velkým zklamáním. Moc jsem se na knihu těšila, ale ničím mě neoslovila. Kapitoly byly dlouhé, děj neměl spád. Příběh klidně mohl být o 150 stránek kratší. Kdybych přeskakovala každou druhou kapitolu, tak se nic nestane a stejně budu vědět, o co se jedná. Kdybych nebyla tak zásadová, knihu bych v půlce odložila, ale bohužel jsem to neudělala. Tušila jsem, jak samotný závěr skončí, takže mě to ničím nepřekvapilo.

07.09.2023 1 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Opět příjemné čtení. Všechny tři knihy ze série se mi líbily. Příběh je svižný, postavy sympatické. Je to přečtené za pár hodin. Jsou zde i postavy z předchozím dílů, což udává pěknou rodinnou atmosféru. Všechny díly se autorka snaží odlišit dějově, ale přitom jsou tak podobné. Skvělá kniha na balkón s kávou a nechat se unášet dějem při sluníčku.

16.05.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Poslední knihu ze série jsem četla před 4 měsíci a celkově je tohle 6 kniha. A asi už musím říct, že je to dlouhá série. Díky krátkým kapitolám se čte kniha rychle. Líbila se mi i romantická linka a hrdinům jsem fandila. Zvlášť Joseph mi přirostl k srdci a měla jsem od začátku dobrý pocit. Ale kniha nebyla už tak hororová jako první knihy. Opakují se pořád stejné prvky, i když se autorka snaží nějak příběh odlišit. I tak vás kniha ale pohltí a musíte číst dál. Uvidíme co přinese další díl.

20.02.2023 4 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Ano, podcast od holek miluju a tak jsem měla knížku na seznamu k přečtení. Asi jsem očekávala, že si Lucka vezme ponaučení z recenzí z první knihy, ale to se nestalo. Kniha je úplně to stejné. Mrzelo mě, že si s tím nedala více práce (fotky zločinců, nebo obětí u všech), některé příběhy nebyly chronologicky uspořádané a chaotické. Kniha se dá přečíst rychle, díky krátkým kapitolám. Ale očekávala jsem něco jiného a něco navíc. Bohužel se mé naděje nenaplnily a tak musím dát 3/5.

07.02.2023 3 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Kniha mě nijak neoslovila. Dost věcí tam nedávalo smysl a bylo to až neuvěřitelné. Čekala jsem asi něco jiného od knihy a trošku více napětí. Thriller u kterého jsem se smála, to už mluví samo za sebe. Já se teda do další knihy od autorky nepustím.

28.12.2022 2 z 5