lencin lencin komentáře u knih

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Silná výpověď. Citlivý a jemný chlapec Eddy, který nenachází oporu ve své rodině ani mezi kamarády. Velmi mě zasáhlo.....

06.02.2023 5 z 5

Ada Ada Veronika Jonášová

Výborná kniha o části naší historie. Autorka nám přibližuje osud svých předků, o kterém ani ona sama nevěděla.....
Válka je zlá a princip kolektivní viny vždy přináší nevinné oběti.

04.02.2023 5 z 5

Purpurový ibišek Purpurový ibišek Chimamanda Ngozi Adichie

Uf. Tak tohle byla opravdu síla. Četla jsem už Amerikánu. Ale tohle bylo ještě mnohem těžší. Tyranský otec a pokus se mu vzepřít.....

30.01.2023 5 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Lucie a její hledání sebe sama. Kniha se mi líbila. Ale pořád jsem při čtení měla pocit, že by se kniha mohla dostat dál, až za popis. To se pro mě nestalo. Proto 4 z 5.

17.01.2023 4 z 5

Tři útěky Hanny Arendtové Tři útěky Hanny Arendtové Ken Krimstein

Výjimečná žena H. Arendtová. Fascinující čtení.

15.01.2023 5 z 5

Kdo zabil mého otce Kdo zabil mého otce Édouard Louis (p)

Silná výpověď.

15.01.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Velmi silný příběh. Intimní zpověď muže, který má velké trápení a snaží se s ním poprat. Krásné popisy zahrady,s velkou láskou.

26.12.2022 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Petru Soukupovou mám moc ráda. Tahle kniha není jiná. Příběh Veroniky, ženy ve středním věku, a lidí kolem ní.

25.12.2022 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Přečteno za jeden den. Silný příběh. Nekomunikace. Každý své břímě nese sám a co si nevyřeší jedna generace, tak zbyde na další.

23.12.2022 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Výborná sága. Historie Gruzie napříč 20. stoletím. Rodina Džašiů a tajemství jejich horké čokolády.

18.12.2022 5 z 5

Matky, dcery a komplikované vztahy Matky, dcery a komplikované vztahy Karen C. L. Anderson

Postřehy jsou velmi zajímavé a silné. Ale příručka je trochu moc "americká" svým přístupem. Ale pár silných momentů jsem tam pro sebe našla.

13.12.2022 4 z 5

Přivítejte nevítané Přivítejte nevítané Pema Chödrön

Dobrá příležitost podívat se na život z jiné stránky. Silné čtení. Několik AHA momentů.

13.12.2022 5 z 5

Až se ti zatočí hlava Až se ti zatočí hlava Ondřej Štindl

Já nevím. Asi jsem neporozuměla autorovu záměru. Škoda. Začátek zajímavý ale brzy se kouzlo vytratilo. Dočteno z pocitu povinnosti.

12.12.2022 2 z 5

Ředitel a hydra Ředitel a hydra Jan Jícha

Nebylo to špatné. Místy jsem se fakt i pobavila, ale moje srdcovka to není a já nejsem cílovka. Ale k pobavení fajn.

06.12.2022 3 z 5

Běž, řekla cesta Běž, řekla cesta Markéta Bidlasová

Příběhy lidí, kteří se vydali na své camino do Santiaga. Velmi zajímavé.
Možná jednou čeká i na mě....

16.11.2022 5 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Dojemný příběh robotky Kláry a její mladé majitelky Josie.
Kdo má v sobě více lidskosti, lidé či roboti?

31.10.2022

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Letní čtení o dovolené na Krétě, dvě dcery a jejich matky.

29.10.2022 3 z 5

Moc versus síla Moc versus síla David R. Hawkins

Zajímavá kniha

26.10.2022 4 z 5

Milé čtení. K autorovi jsem se dostala přes dceru, která je jeho velkou fanynkou a knihu musela hned mít. Já mám pana Krejčíka ráda jako herce, ale ke knize jsem byla spíš skeptická. A ano, mýlila jsem se. Je to milé čtení, dojemné i vtipné. Líbilo se mi to.

26.10.2022 4 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Hezky, byť poměrně stručně zpracované životní osudy 6 žen různého věku, které se rozhodly pro řeholní život. Zajímavé.

17.10.2022 4 z 5