lencin lencin komentáře u knih

Vážka Vážka Michel Bussi

Zajímavé,ale místy neuvěřitelné a překombinované. Přesto dobře napsané. Doporučuju jako oddechové počtení.

20.10.2016 3 z 5

Duševní světlo Duševní světlo Luule Viilma

Úžasná kniha od úžasné ženy. Doporučuji přečíst každému,kdo se chce dozvědět více sám o sobě,a to i o tom,co ukrýváme opravdu hluboko i sami před sebou.

17.10.2016 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Krásná novela plná pocitů a dojmů. Devadesátá léta. Hájíček opět nezklamal. Doporučuju.

17.10.2016 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Zatím nejlepší díl. Byť poměrně surový. Z pohledu vraha mrazilo.......

16.10.2016 3 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Lotta Lundberg

Zajímavá kniha o našich vinnách, partnerstvích a o rodičovství.

10.10.2016 4 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

Místy opravdu vtipné,ale celkově více působí dojmem vynucenosti. Inu prokletí druhých dílů.

04.10.2016 3 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Krásné popisy ostrova Entry i části skotské historie. Detektivka v pozadí,v popředí spíše ona dávná historie. Sim je mi sympatický.

30.09.2016 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Michel Faber

Nejsem zrovna fanoušek sci-fi,ale tahle kniha se mi líbila. Co by bylo,kdyby nás lidi někdo jiný viděl a hodnotil tak,jak my vidíme zvířata? K zamyšlení......

26.09.2016 3 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Hezký příběh,dojemný. Takové ženské počtení

23.09.2016 3 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Líbilo. Hlavní hrdinka Ada opravdu hodně hodně naivní,ale i tak má v sobě kniha velkou sílu.

23.09.2016 4 z 5

Krásná a silná kniha o dvacátém století napříč Evropou. Mnoho příběhů svázaných jedním pařížským šachovým klubem.

"Raději budu žít jako optimista a mýlit se než žít jako pesimista a mít vždycky pravdu."

20.09.2016 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Hezký příběh, ale pro děti mi mi nepřipadá a ani moc reálný. Ale čtivá kniha je,to zase ano. A některé postřehy jsou i zajímavé.

16.09.2016 3 z 5

Útěk Útěk Peter May

Pěkná "road movie". Znovu s kamarády ma cestě do Londýna- po padesáti letech.

15.09.2016 3 z 5

Nezmar Nezmar Jean-Michel Guenassia

Pěkně a čtivě napsaná kniha o hledání sebe sama a o tom,jak některé nepříjemné věci může člověk tak potlačit,až je úplně zapomene.Ale ony ho přesto jako svého druhu negativní motor ovlivňují....

10.09.2016 4 z 5

Tkalci gobelínů Tkalci gobelínů Andreas Eschbach

Střípky se dohromady složí v plastický obraz celé civilizace. Velmi poutavé a k zamyšlení.

06.09.2016 4 z 5

Ukradený domov Ukradený domov Jiří Šimon

Mikrohistorie autorovy rodiny. Vzpomínky na jeho dětství na české vesnici ve 40.-50.letech.

04.09.2016 2 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Dojemný příběh se spoustou otázek k zamyšlení. Rodičovství, láska a odpovědnost.

03.09.2016 3 z 5

Komu zvoní mobil Komu zvoní mobil Michael Třeštík

Příjemné a milé oddechové čtení. Povídkové části zdařilejší.

01.09.2016 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásný příběh o statečnosti žen. Ke konci i slzička byla. O prožitcích, na které zapomenout nelze,i když se o to tuze snažíme.

31.08.2016 4 z 5

Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Polina Žerebcova

Výborně napsané,ale současně naprosto děsivé čtení. Válečné hrůzy děvčete žijícího v Grozném mezi 9 a 19 rokem zapisované do deníčku. Její rusko-čečenský původ je na překážku v podstatě všem- pro Čečence je Rusanda,která způsobuje ostřelování města,pro Rusy je se svým šátkem na hlavě čečenská teroristka....
Absurdní svět dospělých vidí ona naprosto průzračně jasně a vlastně i jednoduše. Měla by to být povinná četba pro každého člověka.

28.08.2016 5 z 5