Tkalci gobelínů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V celém vesmíru oko nespatřilo nic krásnějšího a dokonalejšího nad vlasové gobelíny. Jsou smyslem života tisíců tkalců a jako nejhonosnější dar putující do vzdáleného centra říše přímo do paláce nesmrtelného císaře. Je tu však jeden problém: Císař už nevládne - a v jeho paláci nikdo neobjevil ani jediný gobelín... Vydejte se za největší záhadou galaktické říše......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21660/big_tkalci-gobelinu-bV7-21660.jpg 4.469
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Die Haarteppichknüpfer, 1995


více info...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Tkalci gobelínů

Vidlička
28. dubna

(+ SPOILER) Další nenapínavá knížka podle mého gusta! Na napínavosti ubírá způsob vyprávění prostřednictvím ne jednoho hlavního hrdiny, ale postupně se pravdy dobíráme v příbězích několika zainteresovaných, což mě ale vyhovuje, a musím říct, že i přesto už jsem byla ke konci napjatá jak ty příslovečné kšandy. Dočkáme se i netradičního a sympatického románku. Navíc se povedlo na nevelkém rozsahu nastínit moc zajímavý kus vesmíru. A rozuzlení? Tak to by mě teda ani ve snu nenapadlo!

radim9968
27. února

Opet dalsi kniha s prepalenym hodnocenim, popravde byl jsem tak zklamany z cele stavby knihy, ktera kdyz te navnadi, tak neda odpovedi, ze jsem ani recenzi nechtel psat...predne k nekolika podkomentarum - je to scifi, ale rozhodne ne vyborna spis prumerna, a abyste vytrvali do konce?...ano nic jineho vam totiz nezbyva:-)...Velice me zamrzi, kdyz v nejake scifi knihe najdu neotrely namet, novy smer, ale ona neni dodelana, domyslena, dopovypravena....a to je presne priklad tehle knihy...Takze zacatek do zhruba 1/3 myslite ze se jedna o ucelene vypraveni, pak se to nekdy v pulce prelije do jednotlivych kapitol, ktere najednou zacinaji vysvetlovat dej kolem, pak jedete dalsi a dalsi kapitoly, ktere nejsou vzajemne provazane a kdyz uz za 3/4 knihy to trochu nabere spad a otevre vam tolik nodokoncenych pribehu, ze pochopite - tohle bude spatne, protoze tolik linek nestihne na zbylych strankach dovypravet - a taky ze ne, odflaknuty nedokonceny dej, nevysvetlene osudy, pomerne banalni vyusteni knihy a posledni kapilota "jak z cervene knihovny" ta to uplne doklepla....Takze hloubal jsem co si o tom myslet, autor neni ad1. cistokrevny sficista, takze proto, a ad2. zrejme mu roman brutalne seskrtal nakladatel nebo on sam kratil a vyhazovl tak dlouho, az toho vzniklo toto....


Garfielda
06. února

Nechápu to vysoké hodnocení tady, které mě taky navnadilo ke přečtení knihy. Konečné rozuzlení záhady gobelínů je skutečně banální (jak už tu někdo psal), i když chápu, že to někomu může přijít geniální. Kniha je těžkopádně napsaná. To skutečně nikomu nevadí ta plochost charakterů, to, že nelze cítit k nikomu žádné sympatie? Neuvěřitelnost společenského zřízení, všudypřítomný sexismus a házení statisícema let sem tam? Dávám dvě hvězdy za kapitoly rozdělené do samostatných příběhů, které spojuje právě tajemství gobelínů.

kuruteku
03. ledna

Nutné dočíst až do konce. Možná i epilogu. Pořád si budete říkat, že je to nedodělané, že tam něco chybí. Vytrvejte. Začátek zarazí, nový vymyšlený svět - je to scifi nebo fantasy? Ale je to scifi. A výborná. Trochu mne upoutalo, zda národnost autora mohla za ten nápad, ale nevím. Zdánlivě je každá kapitola z jiného pohledu, na jiné úrovni příběhu, ale stejně se točí kolem toho samého - gobelínů z lidských vlasů a jejich významu.
SPOILER:
Mrzí mne, že motiv s trojflétnou nebyl dokončený. Jinak mi to závěrem všechno docvaklo (Palác slz), epilogem se uzavřelo všechno.

anonymní.Ilja
16.12.2021

Kniha, kterou jsem četl v roce 2012 a dodnes na ni vzpomínám stejně jako moji sourozenci, kteří ji četli přede mnou. Kniha, která se již v okamžiku dočtení zapsala na můj seznam "tohle si musím přečíst znovu!" a kniha, která si svou barvitostní, myšlenkou a kompozicí nezaslouží v žádném případě nižší než nejvyšší hodnocení.

Johana
16.05.2020

Přečetla jsem na jeden ráz, neschopna se od knihy odtrhnout na dobu delší, než nutnou na opatření vody a potravy. Urputnost, která činí z kruté pošetilosti zákon a svatou věc - a lhostejnost, která mi přišla tak až bolestně povědomá, jsou zde předloženy lehce a hravě, navíc jazykem, upomínajícím na jedinou dlouhou báseň v próze. Co mne troch zklamalo, abych nespoilerovala, je cesta, kterou autor zvolil, aby čtenáři na závěr poskytl klíč k tajemství gobelínů - proto jen 4 hvězdy.

jaroiva
17.08.2019

Možná je to sci-fi, ale možná, že filozofické dílo...
Věřím, že tohle bude jedna z knížek, na které jen tak nezapomenu.
Vlasové gobelíny... to je opravdu natolik originální, že si určitě vybavím i za delší dobu hlavní zápletku.
Pro mě je to hodně k zamyšlení. Proč se člověk plahočí celý život, aby vyrobil jeden takový gobelín...
A co se s nimi pak stane?
To už si přečtěte. Doporučuji.

alekis
13.06.2019

Kdo připadl na tuto absurdní, ale unikátní myšlenku a přetvořil ji v knihu, zaslouží dostat metál! Kdo vymyslel cosi tak neskutečného, jako jsou vlasové gobelíny, má opravdu hodně bujnou fantazii! Docela bych si troufla tvrdit, že prvotním zábleskem musela být skutečná situace, že autor se setkal s někým, kdo mu při bližším pohlédnutí vnukl nápad, že... A už dost! To vše se totiž vysvětlí až v závěru...
Autor je Němec - přičemž mám pocit, že Němci nejsou moc čtiví, co se týče spisování sci-fi a fantasy, ale jeho dílo - tato kniha - to je absolutní trefa do černého!
Co k ní napsat. Jak je níže uvedeno, je to spíš soubor povídek, navzájem spojených prostředím a některými postavami. Všechny jsou něčím zajímavé, některé postavy přirostou k srdci... a pak zmizí, nebo zemřou. Velká dobrodružství a velká hrdinství se nekonají. Je to o čemsi jiném - o vytvoření světů a dějů, které prostě musí zaujmout.
Čtenář se prokousává příběhem a pomalu je mu umožněno rozkrýt celou zápletku. A pochopit, že některé důležité události - viz lidská historie - nastávají často z malicherných, či z úplně nepochopitelných příčin.
Doporučuji, je to velice neobvyklá sci-fi.

1