lena.o.knihach lena.o.knihach komentáře u knih

Přísně tajný spolek svérázných čarodějek Přísně tajný spolek svérázných čarodějek Sangu Mandanna

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s @knihkupectvi_luxor za účelem recenze. #spoluprace

Když vám nějaká kniha zlomí srdíčko, tahle vám ho dá zas dohromady. Je to jak pohlazení po duši. Po dočtení máte úsměv na tváři a všechno se zdá být naprosto dokonalé. (Aspoň do doby, než začnete opět čelit realitě.)

Tohle je příběh jako stvořený pro milovníky Domu v blankytně modrém moři.
Máme tu dům na samotě a v něm žije zvláštní rodinka - archeoložka (věčně nepřítomná), hospodyně, zahradník, bývalý herec, knihovník a tři malé čarodějky.
Nyní se k nim přidává i Mika, aby děti naučila ovládat kouzla a zachránila je před blížící se katastrofou - právníkem.

Moc mě bavilo sledovat, jak se z osamělé hlavní hrdinky stává sebevědomý člověk, který už se nemusí spoléhat jen sám na sebe, ale může požádat o pomoc.

Přísně tajný spolek svérázných čarodějek je neskutečně milá záležitost, kterou doporučuji všemi deseti milovníkům feel good fantasy.

24.03.2024 5 z 5

Zjizveni Zjizveni Emily McIntire

Na druhý díl série Never After jsem se moc těšila. Proč? Protože Lví král je můj nejoblíbenější animák a na zjizvenou postavu v hlavní roli temné romance jsem byla hodně zvědavá. A víte co? Já se do toho úplně zamilovala.

Věděla jsem, že mi knížka uteče. Už Lapeni se mi četli skvěle, ale postavy mi moc nesedly, což se ovšem v tomto případě říct nedá.
Tristan Faasa. Zjizvený princ. Má jediný cíl - svrhnout svého bratra Michaela a zaujmout jeho místo s korunou na hlavě.
Jenže pak se objeví Sara (králova nastávající) a vše zkomplikuje.

Ve vyprávění se střídají pohledy hlavní dvojice a bylo to naprosto boží! To, co se mezi nimi odehrávalo.. nemám slov. Napětí by se dalo krájet, kdykoli se střetli očima.
Oblíbila jsem si ale i vedlejší postavy a usmívala se, když se objevil Simon.

Po první knize jsem ani nedoufala, že by mohla přijít taková pecka. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a hltala každou stranu. Vyznačila jsem si pár ikonických scén, ke kterým se budu ráda vracet.

V této knize nenajdete hodného klaďase a než začnete číst, musíte to vědět. Tristan je nebezpečný, krutý, narušený, zkrátka a doslova šílený a Sara se od něj moc neliší. Jsou pro sebe jako stvoření a stojí za to je poznat.

18.03.2024 5 z 5

Noční ptáčata Noční ptáčata Kate J. Armstrong

Za knihu v rámci #spoluprace mockrát děkuji.
Do Nočních ptáčat jsem se zamilovala na první pohled. Když se na tu knihu podíváte, tak určitě víte proč. Také na té obálce od @adela.stopka můžete jen oči nechat? Přesně tak. Je nádherná!

I po nakouknutí dovnitř jsem byla nadšená, protože tam čeká překrásně, do detailu vypracovaná mapa. Na ten příběh jsem zkrátka nemohla být víc natěšená. Jenže mi hodně rychle došlo, že tohle pro mě nebude to pravé.

Čím déle jsem četla, tím víc mé nadšení opadávalo. Hlavní hrdinky mě vůbec nezaujaly, i když jejich magie a způsob používání byl velmi zajímavý, za celou dobu jsem si k nim nenašla cestu. Vyprávění se střídá, aby každé noční ptáče dostalo svůj prostor. Bohužel, pro mě to bylo příliš vleklé a nezáživné.

20. léta minulého století, zakázaná magie, politické intrikaření, více romantických linek.. nezní to špatně, což? Já se do příběhu začíst nedokázala, ale to neznamená, že to budete mít stejně.

15.03.2024 2 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa

Takako je po rozchodu jako tělo bez duše a strýčkova nabídka, aby mu pomohla v jeho knihkupectví, nemohla přijít v lepší čas.
Hlavní hrdince knihy nic neříkají, jenže je to šance se konečně posunout vpřed a ujasnit si, co v životě dál.

Dnů v knihkupectví Morisaki mohlo být klidně víc. Ano, knížka má sice jen 144 stran, ale dost času se příběh odehrával v kavárně nebo kdekoli jinde, jen ne mezi těmi regály plných knih.

Obálka je nádherná, jenže uvnitř knihy zas tak důležitou roli nehrají, což je škoda. Ve druhé polovině se navíc objevila postava, která mi úplně nesedla.

Je to milé čtení na jedno odpoledne a věřím, že si z toho každý něco odnese, i když na nějaké hlubší myšlenky zde nebylo místo.

13.03.2024 3 z 5

Zaostřeno na tebe Zaostřeno na tebe Amy Lea

Crystal Chenová je fitstagramerka, osobní trenérka a v posilovně tráví hodně času. Na chlapy teď nemá ani pomyšlení, ale rozhodně nenechá jen tak, když její oblíbený stojan na dřepy zabere cizí týpek. Co je ale nejhorší? Když se ti dva potkají na zásnubním večírku svých prarodičů.

Tak jo, zpracovala jsem zápletku, že na něho vyjede kvůli tomu, že šel cvičit na její oblíbený stroj ve veřejné posilovně. Jenže to jsem ještě neodhadla, jak se Crystal bude chovat i nadále. No klobouk dolů za to, že to všechno Scotty vydržel. I když je to sexy hasič, ani on mi moc neseděl. Díky bohu ale za tu chemii mezi nimi. To jiskření tam rozhodně nechybělo a naštěstí příběh velmi rychle odsýpal.

Hlavní hrdinka je pyšná na své křivky a téma body positivity jí není cizí. V knize najdete sms zprávy, články, komentáře i příspěvky, které Crystal přidává na instagram. Ty mají hlavu a patu a líbily se mi, což se ale nedá říct o jejich autorce.

Zaostřeno na tebe je romantická komedie, jenže já se bohužel moc nesmála. Pokud si ale chcete přečíst příběh s influencerkou a hasičem v hlavních rolích, určitě tuto oddechovku zkuste.

10.03.2024 3 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

TJ Klune mě uchvátil svou knihou Dům v blankytně modrém moři a moc dobře vím, že další takový příběh na mě Pod šeptajícími dveřmi nečeká, ale byla jsem hodně zvědavá, zda mě i autorova druhá kniha chytne za srdce.

Nechytla.

I když si hned na začátku přijde pro hlavní postavu Smrt, je to vtipné a já se moc bavila. Wallace skončí na zvláštním místě - v čajovně, kterou vlastní Hugo (pro místní obyvatele je to majitel čajovny, pro zemřelé duše je převozník a pomáhá jim dostat se na druhý břeh).

Je to milá fantasy, která vás donutí se nad některými věcmi zamyslet. Párkrát to bylo fajn, ale v polovině už to bylo stále dokola to samé. Někdy přišla skvělá scéna, která mě pobavila, ale vzápětí začal děj být zase rozvleklý a nudný.

Na zábavných scénách má svůj podíl Saša Rašilov, protože jeho předčítání bylo skvělé. Má velmi příjemný hlas a já ho miluju (a ne jen proto, že je to hlas Johnnyho Deppa). Určitě jsem audioknihu v jeho podání neposlouchala naposledy.

#spoluprace @audioteka_czsk

02.03.2024 3 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Za reading copy v rámci #spoluprace mockrát děkuji @albatrosmedia

Po Dvorech a Skleněném trůnu jsem si říkala, jestli někdy přijde nějaká série, která by se knihám od SJM vyrovnala. Ze které budu mimo, budu chtít sbírat spešl vydání a merch. No a už je tady.

Violet jsem po dočtení zařadila k mým top ženským postavám a nebojím se jí postavit hned vedle Aelin. Mladší dcera kruté generálky Sorrengailové je skvělá hlavní hrdinka. Už od první strany jsem měla pocit, jako bych ji dávno znala a fandila jí.

Víte, kdo se vyrovná hot vílákům? Sexy jezdec na drakovi. Doteď jste si mysleli, že stačí křídla na zádech a magie, že? Omyl! Když se k týpkovi přidá ještě nebezpečný drak, je to úplně jiná liga. Těšte se na nového bad boye, kterého si zamilujete!

Samozřejmě nesmím zapomenout na dominantu celého příběhu a tou jsou draci. Velmi nebezpeční tvorové, kteří si neberou s nikým servítky a někteří z nich dokonce oplývají i smyslem pro humor.

Je to čtivé? Ano! Je to předvídatelné? Určitě. Ale já se do té knihy totálně zamilovala. A to až tak moc, že už plánuji rereading v angličtině a poté se vrhnu na druhý díl.

01.03.2024 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Na další knihu Freidy McFadden jsem se moc těšila, protože ta předchozí byla skvělá. Jenže autorku proslavila právě Pomocnice a ne Za zamčenými dveřmi.

V knize sledujeme dvě časové roviny. V současnosti je Nora Davisová doktorka a její otec za mřížemi. V minulosti je hlavní hrdinka zvědavé dítě, které každou chvíli zkouší otevřít dveře do sklepa a zjistit, co tam tatínek pořád dělá. Jednoho dne se jí to povede.

Čtivost knize rozhodně nechyběla a 240 stran bylo za mnou, ani jsem se nenadála. Jenže jsem celou dobu čekala na něco, co by mě šokovalo nebo překvapilo. Na konci se mi jen potvrdila má teorie, takže ani tam jsem se toho nedočkala.

Pokud chcete jednohubku na večer a máte rádi sériové vrahy, směle do toho, ale myslím si, že fanoušek thrillerů najde v tomto žánru lepší čtivo.

25.02.2024 3 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Lásku na hraně jsem minula, protože jsem se obávala, že to už by byla kniha za mojí hranou, ale Penelope Douglas se na mě valila ze všech stran, takže jsem ji už nedokázala odolávat a pustila se do Troufalé vášně.

O této romantice jsem věděla jen jediné. Dívka se s přítelem nastěhuje do domu k jeho otci a postupně si s ním začne rozumět lépe než se svým klukem. Nic víc jsem vlastně vědět ani nepotřebovala. Tohle totiž mluví za vše.

Knihu jsem přečetla za dva večery a řeknu vám, že od autorky určitě nebyla poslední. Sice ji hodnotím “pouze dobře, protože se mi víc líbí jiné romance (třeba série On nebo Twisted), ale čtení mi utíkalo a docela mě to i bavilo.

A ještě něco.. jsou ty epilogy vážně nutné?!

25.02.2024 3 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Za knihu v rámci #spoluprace mockrát děkuji @albatrosmedia

Upírská fantasy, jež obletěla knižní svět, konečně dorazila i k nám a já pochopila, co na ní všichni mají.

Oraya vyrůstala mezi upíry. Za každým rohem na ni číhalo nebezpečí. Po celý svůj život byla kořist a aby to změnila, musí vyhrát legendární turnaj na život a na smrt. Jenže ji cestu za prvním místem zkomplikuje nemilosrdný zabiják Raihn.

Hlavní hrdinka mi hned padla do oka. Má můj obdiv za to, že se ve světě plném krvelačných upírů dokázala vypracovat a v boji jim zvládne konkurovat, i když je obyčejný člověk. Zamilovala jsem si i Raihna, na moje top oblíbené mužské postavy ale nemá (uvidíme, jak na tom bude po další knize).

Příběh mě okamžitě vtáhl do děje a jakmile začal turnaj bohyně smrti, nechtěla jsem knihu odložit. Od začátku je nabitá akcí a násilí je tu dost explicitně popsané, takže pozor na to. A není to jediné upozornění, které byste měli mít na paměti, pokud se do Zmije a křídel noci budete pouštět.

TW: násilí, mučení, vzpomínky na znásilnění, sebepoškozování, citové vydírání, otroctví

23.02.2024 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 5 Srdcerváči. Kniha 5 Alice Oseman

Za knihu v rámci #spoluprace mockrát děkuji @albatrosmedia

Pátý díl Srdcerváčů je předposledním dílem této úspěšné série, jejíž velmi povedenou seriálovou adaptaci najdete na Netflixu. Mně se líbí obě zpracování a na pokračování jsem se hodně těšila.

Nick a Charlie chtějí vztah posunout zas o krok dál, čekají je první intimnosti a do toho Nick řeší výběr vysoké školy a s tím případný vztah na dálku a další věci.

Tento díl mě ničím nepřekvapil, dostala jsem přesně to, na co jsem od Alice Oseman zvyklá. Zabývá se tu problémy, které se netýkají jen dospívání, poukáže vždy na obě strany a není díl, kdyby mě autorka nepřinutila se připitoměle uculovat.

22.02.2024 4 z 5

On On Elle Kennedy

Za knihu v rámci #spoluprace mockrát děkuji @albatrosmedia

Pár hokejových romancí už mám za sebou a třeba série Off-Campus patří k mým nejoblíbenějším. Myslíte, že se k ní teď přidá tato duologie?

Nejlepší kamarádi spolu po jednom osudovém létě stráveném na hokejovém táboře už nepromluví. Teď se po letech střetnou jejich univerzitní týmy a Wes má konečně šanci se Jamiemu omluvit.

Nebýt druhého vydání, ke knize bych se nedostala a to by byla strašná škoda. Ti dva jsou totiž naprosto skvělí a dohromady tvoří parádní tým. Někdy jsem si nebyla jistá, z jakého pohledu právě čtu, protože si byli charakterově celkem podobní, ale to nic nemění na tom, že byste tuto baronetku určitě neměli vynechat.

Elle Kennedy je prostě sázka na jistotu a že v tomto případě spojila síly se Sarinou Bowen, se rozhodně vyplatilo.

20.02.2024 4 z 5

Píseň moře Píseň moře Samuel Sattin

Ben obviňuje mladší sestřičku ze zmizení jejich maminky. V den, kdy se totiž Saoirsa narodila, už se domů nikdy nevrátila.

Když sourozenci zjistí, že je Saoirsa tulení víla selkie po mamince a svou písní dokáže pomoci pohádkovým bytostem, ocitnou se v nebezpečí u zlé čarodějnice.

Toho textu uvnitř není příliš mnoho a jsou i dvoustrany, kde žádnou bublinu nenajdete. Naštěstí se kocháte nádhernou kresbou, která vyjadřuje i to, na co by slova nestačila. Zkrátka mluví za vše.

Komiksovou adaptaci stejnojmenného filmu nominovaného na Oscara, jsem nemohla vynechat. Ráda jsem se s tulení vílou vrátila do světa irských mýtů a opět zažila magické dobrodružství. A bylo to stejně krásné jako napoprvé.

Užíváte si kouzelnou atmosféru a sledujete cestu dvou malých dětí. Píseň moře potěší čtenáře v každém věku.

#spoluprace @grada_cz

19.02.2024 4 z 5

Chci sníst tvoji slinivku (komiks) Chci sníst tvoji slinivku (komiks) Joru Sumino

Když hlavní hrdina najde v nemocnici deník spolužačky Sakury, odhalí její tajemství a dívka mu jako velká voda vtrhne do života. Doposud byl jen nevýrazným chlapcem, to se ale teď změní.

Ona je středem pozornosti, a když někam přijde, všichni o ní vědí. On je naopak jen tichým pozorovatelem dění okolo sebe, nemá přátele, s nikým se moc nebaví. Ti dva se hledali, až se našli. Bylo vtipné, do jakých situací ho Sakura dostávala.

V anotaci se píše, že vás tento příběh zaručeně rozbrečí. U mě se tak nestalo a myslím si, že je to jinou emoční peckou, kterou jsem četla před pár týdny.

Chci sníst slinivku je velmi smutná manga a čtenář od samého začátku ví, jakým směrem se děj bude ubírat, ale i tak jsem ke konci zůstala s pusou dokořán, protože se stalo něco, co jsem vůbec nečekala.

#spoluprace @crew_komiks

16.02.2024 4 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

Tohle nebyl návrat do Green Valley, jaký jsem si představovala. Nejspíš to byla hodně dlouhá pauza od předchozího dílu a za tu dobu jsem stihla přečíst lepší romantické knihy, jinak si neumím vysvětlit, proč jsem z Nových šancí takhle zklamaná.

Barmana Sama nemusím představovat. Je to sympaťák, který sám vychovává dceru Mayu. Když Leonie prošvihne autobus, nezabloudí nikam jinam než do známého sportbaru, kde si padne do oka s obsluhou. Další den Leonie kývne na práci chůvy jedné malé holčičky, jenže netuší, že s tatínkem se již zná.

Do Skalistých hor jsem se vážně těšila a na partu oblíbených přátel jakbysmet. Jenže vztahu mezi hlavními postavami jsem vůbec nevěřila. Nebyl tam žádný vývoj, když se to téměř všechno semlelo hned na začátku.

Je to napsané vážně čtivě, to se nijak nezměnilo a utíká to stejně rychle jako zbytek série. Jenže mi vůbec nesedla romantická linka a konec mi přišel dost useknutý.

10.02.2024 3 z 5

Ach, vy dívky mládím zmítané 2 Ach, vy dívky mládím zmítané 2 Mari Okada

Od chvíle, kdy členky literárního klubu začaly číst knihy s pekelně žhavými scénami, na “to naráží úplně všude. Teď si ale musí sehnat vedoucího, jinak bude se společným čtením konec.

Hlavní hrdinky jsou nezkušené a červenají se při každém náznaku něčeho víc, dostávají se do trapných situací a čtenář se u toho skvěle baví.

Tohle je manga dělaná přesně pro čtenáře, kteří se zatím do žádné nepustili. Není nic lepšího, než když knihomol čte o dalších čtenářích a na své si přijdou hlavně romantické duše. Rozjíždí se tu totiž několik linek (zakázaná láska, sousedé a bývalí nejlepší kamarádi z dětství a další), které za to stojí.

#spoluprace @crew_komiks

10.02.2024 4 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Za knihu v rámci #spoluprace mockrát děkuji @albatrosmedia

Jack Stapleton je hollywoodský herec, který potřebuje ochránit před šílenou stalkerkou. Hanna Brooksová je bodyguardka, na tuhle práci by ji ale nikdo netipoval.

Jejich škádlení mě bavilo, ale nebylo tam toho zdaleka tolik, abych jim uvěřila, že jsou najednou něco víc. Chtěla jsem si s hlavní hrdinkou užívat pobyt na ranči, starat se o zvířata a vypomáhat, s čím bylo právě potřeba. Jenže autorka neměla problém zmíněné činnosti a další aktivity shrnout do jedné věty.

Na začátku to vypadalo sakra dobře! Hanna si ze svého klienta (jako jedna z mála) nesedla na zadek a chovala se naprosto profesionálně. Jack byl zkrátka jako každá slavná hvězda. Neurazil, ale ani nenadchnul. Na tuhle dvojici brzy zapomenu.

Příběh ale byl moc fajn. Je fakt, že když už se ti dva dohadovali, stálo to za to. Jen to pak Katherine Center na můj vkus zbytečně urychlila, a protože se to četlo samo, klidně bych zvládla sto stran navíc, kde bychom sledovali pořádný vývoj vztahu a dostatečně si užili prostředí rodinného ranče v Texasu.

08.02.2024 3 z 5

Za pět minut zvoní Za pět minut zvoní * antologie

Nejnovější povídková sbírka z nakladatelství Yoli je zasazena do školního prostředí a najdete uvnitř celkem dvanáct příběhů.

I když se mi líbily všechny, vypíchnout musím tři, které mě zasáhly úplně nejvíc. Jsou to Vzkaz na lavici od Lenky Poláčkové, Událost od Kateřiny Šardické a Smím prosit? od Radka Blažka.

Je vysoce pravděpodobné, že vám tato jména něco říkají. Mohli jste od nich už číst jejich vlastní romány nebo povídky z předchozích sbírek. Možná narazíte i na neznámá jména, a máte tak skvělou možnost objevit nového českého autora.

Je to nádherná kniha na první pohled a kochat se budete i uvnitř. Každá povídka je obohacena ilustrací od Myokard.

Za pět minut zvoní v sobě ukrývá příběhy, u kterých se zasmějete, dojmete, zasníte, poznáte nebo třeba i zavzpomínáte. Některé nejsou veselé a otvírají vážná témata. Všechny ale mají něco společného. Čtou se jedna báseň.

06.02.2024 4 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

Za #readingcopy v rámci #spoluprace mockrát děkuji @albatrosmedia

Romeriu by nikdy nenapadlo, že se jednoho dne ocitne v těle elfí princezny. Tohle by možná dokázala zpracovat, ale když k tomu přidáte obvinění z vraždy, skrývání své skutečné identity a život pod jednou střechou s králem (zároveň i snoubencem), který vás nenávidí to už rozhodně není pro každého.

Osud hněvu a plamene je moje první přečtená knížka od autorky, i když jich u nás už hezkých pár vyšlo, ale žádná z nich nebyla fantasy.

Chvilku mi trvalo prokousat se tím začátkem, než se rozjede ten hlavní příběh popsaný v anotaci. Jsou tu elfové, upíři a další bytosti a přiznám se, že jsem byla někdy zmatená stejně jako hlavní hrdinka, ale postupně jsem se dozvídala další informace o světě a magii a bavilo mě, jak to zapadalo do sebe.

Ačkoli je to romantasy pro fanoušky Sarah J. Maasové nebo Jennifer L. Armentroutové, žhavých scén tu moc nenajdete. Romantická linka tu samozřejmě je, ale myslím si, že se více rozjede až v dalších dílech, takže se snad máme na co těšit.

31.01.2024 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Knihu jsem četla už v roce 2017, kdy u nás vyšla poprvé. Tehdy jsem jí dala plný počet hvězdiček a nemohla jsem si vzpomenout, proč jsem ji poslala dál a nenechala si ji. Teď už to vím.

Když jsem si Tisíc polibků přečetla znovu po těch letech a rovnou na jeden zátah, došlo mi, proč jsem si 1. vydání nenechala. Já si nedokázala představit, že bych si tento příběh ještě dobrovolně někdy přečetla. Protože to, co jsem u knihy prožívala celé jedno dopoledne, to bylo neskutečný.

V polovině knihy mi začaly téct slzy a v poslední třetině jsem na text přes pláč skoro ani neviděla a musela si dávat pauzy, abych se trochu vzpamatovala.

Nebudu vám říkat, o čem kniha je, ale měli byste vědět, že jsem ji určitě nečetla naposledy. Mám v plánu si zvýraznit některé pasáže, napsat k scénám poznámky, zkrátka si ji celou vyzdobit lepíky a barvičkami a už se jí nikdy nevzdat.
To samé radím i vám, pokud jste si Tisíc polibků doposud nepořídili. A nezapomeňte, že v novém vydání je navíc bonusová kapitola.

30.01.2024 5 z 5