lena.o.knihach lena.o.knihach komentáře u knih

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Mezi všemi young adult knihami tahle vyniká svou fantasy stránkou. Díky Krvavému lístku jsem si uvědomila, jak moc samotný žánr fantasy zbožňuju a měla bych ho zase začít víc číst. Tady šlo totiž především o magii, která navíc dávala smysl. Do knihy jsem se začetla hned od první strany, ale mnohem víc se to rozjelo až v druhé části. A upřímně mi nejdřív vůbec nedocházelo, že čtu retelling o princezně husopasce.

V jednu chvíli jsem autorku proklínala, protože mi málem ukápla slzička. Ale to se vám zřejmě nestane, jen já jsem totiž taková citlivka. Pokud máte plné zuby těch běžných a ničím nezajímavých příběhů, rozhodně byste měli dát Krvavému lístku šanci.

15.04.2020 4 z 5

Každé srdce je bránou Každé srdce je bránou Seanan McGuire

Tohle bylo divný. A já vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo. Kniha nemá ani 200 stran a než jsem se stihla aspoň trochu zorientovat v ději, byla jsem už v druhé polovině.

Námět mi přišel zajímavý. Přeci jenom jsem se nikde nedočetla, jak na tom Alenka byla po návratu z říše divů. V téhle knize na tom lidé nejsou moc dobře a chtějí se do svých fantasy světů vrátit.

A nenechte se zmýlit. Možná se to může jevit jako pohádkový příběh pro děti (i podle obálky nebo názvu), ale je to celkem morbidní, protože v příběhu dojde i na vraždění. A mrtvoly autorka popsala tak dokonale, že bych to dětem za žádných okolností nečetla.

15.04.2020 3 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Město duší dokázalo, proč se stále nehrnu do té české tvorby. Samozřejmě je pár výjimek a s touhle knihou jsem chtěla jen utvrdit to, že se mezi českými knihami najdou takové skvosty, které by si zasloužily poslat do světa. Ale zrovna tohle moc nedopadlo.

Po přečtení jsem si to všechno nechala uležet v hlavě a ve výsledku bych knihu nedoporučila. Když si Město duší nepřečtete, tak o nic nepřijdete. Netuším, proč se zrovna tahle kniha stala HumbookStartem, ale pro mě to znamená jen to, že si příště hodně dobře rozmyslím, zda tento projekt podpořím, protože tohle byly vyhozené peníze.

Jedna hvězda je za to, že měl příběh hodně slibný začátek a druhá hvězda za to, že jsem to dočetla do konce.

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Před čtením Zjizveného krále by bylo dobré, kdybyste svět Leigh Bardugo už znali. Pár postav se tam totiž z duologie Šest vran a trilogie Griša vyskytuje.

Čte se to skvěle stejně jako autorčiny předchozí knihy, ale tady se krapet liší ten děj. Je o dost horší. Vlastně mě to bavilo trochu na konci, ale jinak mi přijde, že to bylo celé o ničem.

Strašně moc jsem se těšila na Nikolaje, jenže to byl ten hlavní kámen úrazu. Vůbec to nebyl ten Nikolaj, do jakého jsem se zamilovala v Griše. Ztratil svůj důvtip, šarm, charisma. Prostě se mi nelíbil, a to je trochu problém, když je to hlavní postava.

Bohužel se mi nelíbila ani postava Zoji. Pro mě celkem záživné byly linky Niny a Isaaka. Hodně jsem nad tím příběhem přemýšlela, ale pokaždé jsem dospěla k tomu stejnému závěrečnému hodnocení.

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Nebyla to moje první kniha ze série Polibků. Do čtení jsem proto vstupovala s přesně daným očekáváním - vůbec žádným. A jak to dopadlo?

Dočetla jsem to do konce a chvilkama mě to i bavilo. Ale nejspíš jsem už na takové slaďárny stará. Líbí se mi i ty jejich obálky. Přesně vystihují tu vánoční atmosférou s kapkou romantiky. Ale to je pro mě všechno. A myslím si, že i vy najdete mnohem lepší čtivo.

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Od Colleen Hooverové jsem četla všechny knihy, které u nás vyšly a musím přiznat, že opravdu není nad ty knihy, u kterých jsem ta pravá cílovka já. Právě tak je tomu u To nejlepší v nás a Námi to končí. A přesně tyhle příběhy ve mně zanechaly něco, na co budu vzpomínat ještě hodně dlouho.

Tím nechci říct, že se mi ty ostatní knihy nelíbily, samozřejmě je zbožňuju všechny, ale tyhle dvě bych doporučila na prvním místě.

Doufám, že o stylu psaní Vás nemusím poučovat a máte alespoň jednu knihu od Colleen přečtenou. Občas to od toho fantasy chce vypnout a potom je přesně Hooverová tou správnou volbou.

Když nechci fantasy, ale ani úplně tak jednoduchou, optimistickou a milou četbu například do Kasie Westové, tak je jediná správná volba. A ti chytří už vědí. Pro čtenáře do dvaceti let doporučuji knihy, které vyšly u Yoli, ti starší by se měli zaměřit na knihy od Ikaru.

15.04.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tady neexistuje nic jako vycpávkový druhý díl. Faja je plnohodnotným pokračováním Naslouchače a nemohlo to být lepší.

Kápněte božskou, kdo z vás tento skvost ještě nečetl? Protože k tomu se už ani nemůžete veřejně přiznat, že? To bych vám ji totiž jela hned teď koupit a doručit z ruky do ruky a stála bych nad vámi, dokud byste neskončili úplně unešení na poslední straně.

15.04.2020 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tak jo, vůbec jsem nečekala, že se celý příběh dozvím jen z dopisů. Abych se přiznala, tak jsem toho o knize skoro nic nevěděla. Jen to, že existuje i film a jednou se na něj podívám. Měla jsem nejspíš hodně velká očekávání. I když je příběh nabitý emocemi, ten wow efekt se nedostavil.

15.04.2020 4 z 5

Mám přečteného celého Pottera, takže jsem se teď s čistým svědomím mohla pustit do osmého dílu.

Hele, asi takhle. Pro fajnšmekry HP to byl určitě skvělý zážitek - setkat se po tolika letech opět s tou nejznámější hlavní trojicí, poznat jejich děti, vrátit se znovu do Bradavic. I já si to užila, ale už mi to přijde trochu takový vynucený, co by jako ještě vymysleli, aby toho Pottera oživili a vydělali na něm.

Scorpius byl ale skvělý. Nejskvělejší.

05.04.2020 3 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Ani ve snu by mě nenapadlo, že bych z knihy mohla být až tak nadšená. :)
Mimochodem, také jsem vždycky toužila mít malé "zvířátko", které by se mi schovávalo v kapuci nebo se mi omotalo kolem krku. :D

19.06.2015 5 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Nejlepší kniha z celé trilogie!

15.04.2015 4 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Budete plakat a budete se smát, jako byste sledovali skvělý film!
Když je tohle napsané v anotaci, obvykle je to přehnané, ale v této knize ne. Já se smála, dokonce i slzička ukápla. A z románu jsem velice nadšená! :)

02.11.2014 5 z 5

Kořist Kořist Andrew Fukuda

Pro mě je Kořist rozhodně lepší než první díl, ale díru do světa tato trilogie neudělá.

11.10.2014 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Začátek mě tolik nechytl, ale když jsme se konečně dostali k samotnému Labyrintu, to bylo fakt něco. :) Konec překvapil a už se moc těším na druhý díl, jen vůbec netuším, co od toho mám čekat. :)

16.09.2014 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

I přes většinu negativních ohlasů, které jsem slyšela, jsem si knihu musela přečíst. A nelituji toho! Je fakt, že mi tam trochu scházela akční stránka, ale vezměte si, že se děj odehrává především v paláci a všude také nemůžete mít pořádnou akci a scény, kdy se lidi střílejí hlava nehlava. V paláci se 35 vybraných dívek mají chovat jako pravé dámy! Jak by to asi vypadalo, kdybychom k těm přenádherným šatům přidali samopaly. :D

Knihu jsem zhltla jedním dechem a 4 hvězdičky dávám proto, aby si tu jednu ještě ušetřila na další díly. :)

13.09.2014 5 z 5

Poklad čarodějky ze severu Poklad čarodějky ze severu Caroline Carlson

Oddechové čtení pro malé i velké čtenáře si rozhodně nenechte ujít! :)

29.08.2014 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Kateřina Petrusová opět nezklamala! Knihu jsem přečetla jedním dechem (stejně jako první díl) a už teď se moc těším na poslední díl. :)

22.08.2014 4 z 5