Lena79 Lena79 komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

O Jodi Picoult se toho jako o brilantní vypravěčce napsalo a řeklo mnohé. Dlouho jsem se bránila "módní vlně" číst knihy právě od této autorky. S pokorou ale musím uznat, že psát umí. Tato kniha je toho důkazem. Více se mi líbila linka s Minkou, v každém ohledu je to zajímavé čtení, byť se jedná o hrůzy holocaustu. Naopak úryvky z jejího deníku byly pro mě rušivé a nezáživné. Myslím, že stačilo se jen okrajově zmínit..Konec knihy byl více než překvapivý, docvaklo mi to příliš pozdě, ale nevadí.

09.10.2022 4 z 5

Jeho žena Jeho žena Diana Cosby

Asi od čtyřicáté strany jsem měla chuť s hlavní hrdinkou zatřást a nepřestat. Jak ale příběh plynul, pochopila jsem proč se chovala tak, jak se chovala. Jedno se upřít nedá a to je vcelku zajímavá zápletka.

05.10.2022 4 z 5

Dcera říše Dcera říše Louise Fein

Už od prvních několika stránek je pěkně ukázáno, jak od malička dětem vtloukali do hlavy nenávist k jiným národům. Pěkné vymýlání mozků. Často jsem si pokládala otázku, kam se asi poděl selský rozum. Život v Německu v té době se mi zdál dost nereálný. Myslím, že ve skutečnosti to bylo trochu jiné, horší. Tady si to autorka pro potřeby příběhu malinko zidealizovala. Co se týče Hetty, tak ta byla velmi naivní, až to mlátilo dveřmi.
Jedna z věcí. která mě zaujala:
"Lidi uvěří tomu, čemu chtějí věřit, i kdyby pro to nebyly žádné důkazy."

03.10.2022 3 z 5

Jizerské hory známé i neznámé Jizerské hory známé i neznámé Petr David

Moc pěkná publikace plná fotografií a tipů na výlety. K autorovým knihám se ráda vracím. Při čtení mám vždycky potřebu hodit na záda batoh a vyrazit do přírody.

29.09.2022 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Hodně silný příběh, o kterém prostě musíte přemýšlet. Ať už o událostech během války nebo o dění po válce. Tato kniha je především o otcovské lásce k dceři, o neuvěřitelné vůli, to ostatní je víceméně jen pro orientaci v čase. A tím rozhodně nechci zlehčovat situaci, ve které se Židé ocitli.

28.09.2022 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

S knihami na téma drsný sex a BDSM se po vydání Padesáti odstínů jakoby roztrhl pytel. Některé jsou lepší, některé ještě horší, než výše zmiňovaná. Tato měla alespoň nějaký rádoby děj, ikdyž čtenář tuší, kam to asi povede. Nápad s Klubem mi přišel skoro až osvěžující, dal se lépe využít a rozvinout. Knize se nedá upřít čtivost, stránky rychle ubíhají. Otevřený konec přímo nutí sáhnout po dalším dílu ze série.

25.09.2022 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Příběh sledující osudy jedné rodiny od 1. světové války až po současnost mě doslova nadchl. Nenašla jsem hluché místo, pořád se něco dělo. Postavy bezvadně propracované.

24.09.2022 5 z 5

Osm květnových dnů: Poslední týden třetí říše Osm květnových dnů: Poslední týden třetí říše Volker Ullrich

Pro mě byla kniha docela náročná na čtení. Přesto musím uznat, že sledovat, jak probíhalo osvobozování Evropy od nacistického Německa bylo zajímavé a poučné.

18.09.2022 4 z 5

Beauchamp Hall Beauchamp Hall Danielle Steel

Kniha plná překlepů, které mě skutečně rušili. Co se týče děje, tak nemám námitek. Jen na okraj, Roba bych po svém boku snesla tak nanejvýš den, nechápu Winnie, že to vydržela tak dlouho. Konec příběhu předvídatelný, ale to se dalo asi čekat.

10.09.2022 5 z 5

Šíleně smutné povídky Šíleně smutné povídky Tereza Boučková

Krátké povídky inspirované životem se mi líbily. S autorkou jsem se setkala poprvé, možná někdy vyhledám další z jejích knih. Čteno v rámci ČV.

04.09.2022 4 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

První polovina knihy se mi líbila moc, bavila mě. Od druhé poloviny jsem se začala trochu nudit. Příběh není napsán špatně, ale zdálo se mi, že se nic nového neděje. Na dovolenou je to odpočinková nenáročná četba.

29.08.2022 3 z 5

Inyenzi neboli švábi Inyenzi neboli švábi Scholastique Mukasonga

Kniha čtena v rámci ČV. Docela jsem se toho tématu bála, ale během četby mě víc a víc zajímalo, jak to vlastně v té Rwandě bylo. Bohužel se o tom moc nemluví, přestože se události staly takřka nedávno.

27.08.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Zprvu se mi do knihy vůbec nechtělo, nebyla na ní ta správná nálada. Po čase jsem si Kodaň zamilovala. Někteří hrdinové mi lezli dost na nervy, ale i to se časem srovnalo. Přestože bylo už od začátku jasné "kdo s kým", četlo se to dobře a odpočinkově.

26.08.2022 5 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Hlavní hrdinové (alespoň ten jeden :-) )byli vyzrálejší než v minulosti. Akorát té krve bylo víc než dost. Přesto se mi kniha líbila.

14.08.2022 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Pod názvem knihy jsem si představovala úplně jiný příběh. A na ten jsem se těšila, dostalo se mi úplně něco jiného. Ale co, četla jsem o vztazích, kdy jakmile se jedná o peníze jde vše ostatní stranou. Konec knihy mi přišel trochu přehnaný, ale je to kniha, tak to beru.

08.08.2022 4 z 5

Hrady bez ohrady Hrady bez ohrady Petr David

Moc pěkná kniha, kde se dozvíme něco málo o historii hradních zřícenin. Jako inspiraci k výletu určitě doporučuji.

04.08.2022 5 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Pěkný příběh, u kterého si člověk odpočine. Přečetla jsem spoustu autorových knih a poslední dobou mi ale začíná vadit připomínání charakteristických rysů hlavních hrdinů.

04.07.2022 5 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Kniha se mi líbila, snadno se četla. Odpočinula jsem si u ní. Autora mám ráda a příběhy pana z Dobronína ráda vyhledávám.

29.06.2022 5 z 5

Tajemství z Osvětimi – Skutečný příběh Tajemství z Osvětimi – Skutečný příběh Nina Majewska-Brown

Příběh vyprávěný ženou, která se nespravedlivě ocitla v jednom z nejhorších koncentračních táborů. A to jenom proto, že se provdala za muže, kterého nezajímalo nic, než vlastní ambice. Dost mi lezl na nervy. Dále tu máme vyprávění z pohledu jejich dcer, tak jak byly schopné si celou situaci vybavit. Téměř jsem se tetelila blahem, když Stefi přišla pomoc tam, kde by ji rozhodně nečekala. Možná kdyby se potkali v jiné době a na jiném místě...Kdo ví? Přišlo mi až líto, že se nekonal happy end.

17.06.2022 5 z 5

Sudety Sudety kolektiv autorů

Pro čtenáře, který se o toto téma zajímá je publikace výborným zdrojem základních informací. Dle dobového denního tisku, který je v bookazinu otištěn lze pochopit tehdejší náladu ve společnosti.

11.06.2022 5 z 5