Lena79 Lena79 komentáře u knih

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Pokud otec i syn mají stejné jméno včetně přídomku "z" je to průšvih. A v této knize to skutečně průšvih byl, protože jsem se ztrácela v postavách. Závěr knihy byl dost překombinovaný a zmatený.
Přesto se těším na další díl.

28.03.2023 4 z 5

Ďábel nosí kilt Ďábel nosí kilt Suzanne Enoch

Knihu jsem četla až po přečtení dalších dílů. (Nemohla jsem sehnat).
Několikrát jsem se přistihla, že se směju nahlas. Příjemná oddechovka.

23.03.2023 5 z 5

Pověsti ze Skotské vysočiny Pověsti ze Skotské vysočiny George W. Macpherson

Pěkné příběhy plné skřítků, víl, obrů a hrdinů. Skotské pověsti jsou skutečně jiné, než ty naše české, ale to nic neubírá na poutavosti knihy.

19.03.2023 5 z 5

Vášnivé dobývání Vášnivé dobývání Diana Cosby

Tímto příběhem jsem uzavřela jednu z mnoha knižních sérií. Jedná se o jednoduchý, odpočinkový příběh.
Asi se budu opakovat, ale příběhy ze Skotské vysočiny mám ráda.

16.03.2023 5 z 5

Uvadlé listí Uvadlé listí Ivan Franko (p)

Ačkoliv nejsem fanda do poezie, jelikož jí nerozumím, jsem příjemně překvapena touto sbírkou.
Autor má cit pro jazyk.

13.03.2023 5 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Kniha se mi četla dobře. Podrychtáře Václava jsem si vcelku oblíbila. Navíc nechybí nahlédnutí do běžných životů tehdejších Pražanů.

12.03.2023 5 z 5

Kdybych měla zemřít, než se probudím Kdybych měla zemřít, než se probudím Han Nolan

Tato kniha byla pro mě boj. Ne, že bych měla s tématem holocaustu problém, ale nějak mi to vázlo. Více mě bavila dějová linka s Chanou. Byla rozhodně zajímavější.

08.03.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Na knihu jsem se těšila, byla pěkná, přesto musím přiznat, že mě rušilo zpytování svědomí hlavní vyšetřovatelky. Víc mi byl sympatický Adam Beneš, než Laura.
Detektivní příběh super.

02.03.2023 3 z 5

V zajetí lásky V zajetí lásky Diana Cosby

Pohádka pro dospělé. V jednom momentu mi přišlo, že nejvíc rozumu má kůň. Příběh má sice předpokládaný konec, ale i tak jsem si četbu užila. Jen už mi u podobných knih začíná vadit neustálé ujišťování se o nehynoucí lásce obou aktérů.

23.02.2023 4 z 5

Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahy Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahy Philip Steele

Téměř učebnicový souhrn všeho podstatného, co se týče holokaustu. Pro někoho, kdo se seznamuje s tématem ideální. Kniha je doplněna četnými fotografiemi.

18.02.2023 5 z 5

Nepatřím ti Nepatřím ti Mary Higgins Clark

Sérii s Laurií mám ráda a autorky také, takže spokojenost.
Příběh se čte rychle díky krátkým kapitolám. Jedná se spíše o oddychovou detektivku na jedno, dvě odpoledne.

12.02.2023 5 z 5

Rozsypaná slova Rozsypaná slova Martin Daneš

Och. Nejedno srdéčko milovníka jazyka českého zaplesá. Kniha je skutečným skvostem, kde si autor pohrává s krásnými českými slovíčky. Velmi pěkné čtení o méně pěkných věcech.
Román o posledních letech života českého spisovatele židovského původu Karla Poláčka je psán s humorem sobě vlastním, kdy máte pocit, že si Poláček dohlédl na to, jak má být román o něm samém vlastně napsán.

11.02.2023 5 z 5

Kolonie Kolonie Sam Marsden

Nejsem si jista, zda budu knihu hodnotit objektivně, protože nejsem fanda do sci-fi příběhů. Knihu jsem četla v rámci plnění ČV.
Nicméně jsem měla pocit, že knihu psala 13-ti letá pubescentka a ne dospělá žena. Ano, dílo je sice víceméně pro dospívající, ale i tak.
V něčem mi ta kniha připomínala Selekci od K.Cass (kasty), v jiném zase Orwellovu 1984 (diktatura, sledování obyvatel...).
Oproti tomu jsem ale našla několik zajímavých myšlenek, které stály za úvahu.

09.02.2023 3 z 5

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Prvními 80-ti stranami jsem se těžko prokousávala, ale pak to tedy byla jízda. Jedno navazovalo na druhé. Bylo to moje první setkání s autorem, proto nevím, zda občasné vzpomínání na předešlé případy bylo vyňato z předešlých knih. Ale nevadilo mi to. Naštěstí detektivové nedisponovali nadpřirozenými schopnostmi.

07.02.2023 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Na První krev bylo v příběhu krve až dost. Seznámení s týmem bylo příjemné, jen Dawson mě někdy skutečně štval. Nutno říct, že autorka opravdu umí.

04.02.2023 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Zvláštní kniha. Ze začátku mi to tak trochu připomínalo Čokoládu.
Příběh ukazuje, jak lze z mnoha úhlů pohlížet na mateřství. Dalším důležitým aspektem se stávají mezilidské vztahy a komunikace vůbec.

02.02.2023 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

První povídka mi dávala nějaký smysl, ta druhá nikoliv. Patrně nebudu autorova cílová skupina. Nebavilo mě to, čekala jsem něco jiného.

30.01.2023 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Kniha se četla sama, ani mi nevadily odkazy na pachatele z minulých dílů. Autoři prostě umí čtenáře donutit číst dál a dál. Těším se na další.
Jen se mi nabízí otázka,...co bude dál?

21.01.2023 5 z 5

...a muž ti vládnout bude ...a muž ti vládnout bude Milena Tomešová

Dlouho jsem přemýšlela, jaký komentář k této knize napsat. Jsem smutná z toho, co se mnohdy za zavřenými dveřmi domovů děje. Zároveň mám radost, že se našlo několik odvážných žen, které zahodily strach a začaly bojovat za své já. Tím se celosvětový problém dostal do povědomí široké veřejnosti.
Velmi silný příběh opřený o skutečné události, doplněný o výpovědi několika přímých či nepřímých svědků.

16.01.2023 5 z 5

Milionová holka Milionová holka Stanislav Rudolf

Pěkná kniha o běžných starostech náctiletých. První lásky, zklamání. Odpočinkový příběh o dospívání.

15.01.2023 5 z 5