Kdybych měla zemřít, než se probudím přehled

Kdybych měla zemřít, než se probudím https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21233/kdybych-mela-zemrit-nez-se-probudim-21233.jpg 4 29 29

Současná americká dívka se v kómatu ztotožní s polskou židovskou dívkou a prožívá s ní peklo holocaustu.

Literatura světová
Vydáno: , VIK

If I Should Die Before I Wake , 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kdybych měla zemřít, než se probudím. Přihlašte se a napište ho.

0kozel
19.03.2024 4 z 5

Ale jo nakonec to bylo dobré, vlastně velmi dobré. Ale prvních asi 40 stran jsem se do knihy nemohl začíst, poté mě ale příběh pohltil a zbytek jsem přečetl rychle.

Lena79
08.03.2023 3 z 5

Tato kniha byla pro mě boj. Ne, že bych měla s tématem holocaustu problém, ale nějak mi to vázlo. Více mě bavila dějová linka s Chanou. Byla rozhodně zajímavější.

WaN635
18.07.2022 4 z 5

Kniha o holocaustu zase jinak. A musím za sebe říct, že mě se to četlo dobře - ve smyslu toho, že to bylo napsáno čtivou formou, příběh mě zcela pohltil a nepustil až do poslední stránky. Příběh je o mladé dívce Hilary, člence bratrstva Árijských bojovníků. Po nehodě na motorce se ocitne na JIP v židovské nemocnici, kde se v kómatu ,,střetne s Chanou,,, starou židovkou z Polska a ta jí vypráví svůj životní příběh, kdy společně s milovanou babičkou přežívají v koncentračních táborech.
Rovněž se před námi rozprostírá příběh mladé Hilary, která se k neonacistům přidala především z lásky ke klukovi a jako truc matce.
Prolnutí obou příběhů na konci u mě vyvolalo ,,vlhko v očích,,.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kdybych měla zemřít, než se probudím v seznamech