le21nka le21nka komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství. Krásně napsáno.

09.04.2022 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Kniha napsaná formou rozhovoru, skvělý nápad. Musí to být vážně úžasné, řídit největší dopravní letadlo Airbus A380. Mně by stačilo, kdybych v něm mohla letět jako pasažér.
Knihu doporučuji přečíst všem. Třeba ti, kteří z létání mají obavy, po přečtení změní názor.
A že je pan Hecl sympaťák, o tom žádná.... A ještě pochází kousek od nás.

24.03.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

"Medvědi serou na mech a všichni ostatní serou na Medvědín"

Prásk

Tak tohle byla jízda. Skvěle napsáno, tolik emocí, zvratů, lásky, nenávisti.... Velmi vydařené pokračování knihy Medvědín.

20.03.2022 5 z 5

Vzali mi i dítě Vzali mi i dítě Věra Řeháčková

Kniha je napsána na základě skutečné události. Bohužel konflikty s politicky angažovanými lidmi obyčejní lidé opravdu neměli šanci vyhrát. Určitě stojí za přečtení.

18.03.2022 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Tři příběhy žen, které jsou psány odlišným způsobem. Tohle cením. Kdo ví, kolik lidí ve svém okolí, s podobnými osudy, každý ve svém okolí má?

12.03.2022 4 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Za mě jeden z těch lepších dílů. Dobře se čte.

08.03.2022 3 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Střídání dějů postav v různých časových linií. Občas jsem se ztratila a musela se vrátit. Námět dobrý.

27.02.2022 3 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Kniha se velmi dobře čte, za mě dobrý. Jen ten konec. To jako fakt?

21.02.2022 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha, kterou musíte odkládat, aby jste tu hrůzu, kterou paní Viola popisuje, vstřebali a zároveň vás nutí pokračovat dál. Velmi silný a neskutečný příběh.

21.02.2022 5 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Romantický příběh pro chvíle pohody. Děj se dá předvídat, ale to vůbec nevadí.

20.02.2022 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Skvěle napsáno, příběhy obyčejných lidí, kteří mají před sebou celý rok na to, aby změnili svůj život. Podaří se jim to?

17.02.2022 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krysař jako povinná četba některých středoškoláků. Nevím, zda mladí pochopí a ocení tento příběh. S odstupem času jistě změní i názor na tuto knihu.

17.02.2022

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Téma genocidy ve Rwandě. Je opravdu šílené, že se tohle opravdu stalo.

17.02.2022 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Kniha, která vás dokáže rozesmát i rozplakat. Velmi dobře se četla.

14.02.2022 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Útlá knížečka popisující příběhy 12 žen z Bohnic. Nebylo to špatné, ale čekala jsem mnohem více....

01.02.2022 1 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Skvělá kniha plná humoru, krásných ilustrací a tipů na výlety po naší zemi. Některá místa určitě navštívím a jedno vím jistě. Na žádný komín nevylezu.

29.01.2022 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Silný a smutný příběh. Velmi čtivé.

22.01.2022 4 z 5

Útěk Útěk Jiří Dědič

Zajímavé téma, dobře napsáno. Chtělo by to pokračování.

18.01.2022 4 z 5

Tak akorát Tak akorát Jostein Gaarder

Kniha vybrána náhodně do Čtenářské výzvy. ALS - zrovna tato nemoc se vyskytla u člena naší rodiny. Osud?

07.01.2022 4 z 5

Jarka, to je bůh člověk Jarka, to je bůh člověk Josef Strauss

Osmdesátá léta.... Skvěle napsáno.

07.01.2022 4 z 5