Layyen Layyen komentáře u knih

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Po knize od Dr Pandy další kousek o spaní, kéž by se svět opravdu změnil tak abychom mohli spát více a ne jezdit unavení do kanceláře a tam se probouzet několika hrnky kávy v průběhu dne. Kniha dává celkem dost informací které člověk podvědomě ví, ale díky knize se dozví proč a jak a též je tam i celkem dost nového. Určitě by to měl být základ do života každého kdo chce mít zdravý a energie plný život, sám mohu potvrdit že dlouhým nedostatkem spanku ala 6-7h denně se zdraví zhoršilo a po cca roce delšího spaní se cítím úplně jinak.

20.05.2021 4 z 5

Investice do akcií - základy value investování Investice do akcií - základy value investování Petr Čermák

Jedna z mála opravdu povedených knih o investování v CZ, vysvětluje psychologii, i způsob jakým uvažovat nad investicema, jak jít proti proudu a nekupovat nahoře a prodávat dole, tak jak to často u začínajících investorů bývá, kniha dává dobrý základ všem kteří se chtějí pustit do investic a chtějí udělat vše proto aby jejich investice dopadly úspěšně. Kniha sice není k dispozici v obchodech ale je často v knihovnách, takže tu stále možnost je.

04.05.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Uplně náhodou jsem narazil na tuto knihu, a je to jedna z dalších zajímavých autorek. Lehce bych to připodobnil ke Klevisový, čtivý styl psaní, napínavé, nečekané zvraty, zajímavý konec. Nejspíš si pořídim i další kousky od stejné autorky .

29.03.2021 4 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Dokonalá kniha, obdivuju lidi o kterých autor píše a setkal se s nimi. Tak jako první díl jsem se začetl a o každé volné chvíli četl dál. Podvědomě mě takovýhle život láká, proto je pro mě tohle téma opravdu dech beroucí. Je to opravdu odvážné rozhodnout se žít jinak než je běžné a nevzdát to při prvních komplikacích a navíc se v tom najít a mít to jako vlastní štěstí.

27.03.2021 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Mnohem poutavejsi a zajímavější forma vůči seriálu, postupně se pustím i do dalších knih.

24.03.2021 5 z 5

Den, kdy došly prachy Den, kdy došly prachy Milan Vodička

Zajímavá sbírka střípků a vzpomínek z doby krize 30.let, nejen z Ameriky ale i celkově ze světa. Forma knihy mi nijak nevadila ač to občas nekdo nehodnotil pozitivně. Dozvěděl jsem se mnoho zajímavého, doporučuju.

16.03.2021 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

V této době mnoho lidí nezná hodnotu peněz a věcí a berou je jako samozřejmost, tato kniha může pomoci pochopit jak byl život dříve složitý a náročný a můžeme si z toho vzít ponaučení a vážit si naší životní úrovně a též se můžeme naučit lépe hospodařit.

07.03.2021 4 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Leckteré části mi pomohli ujasnit si pravidla dobrého spánku, pravidelnost, TRE časově omezené jezení a tak..

Knihu určitě doporučuju, cítím značnou změnu v množství energie od doby co všechno jídlo dávám během cca 10-11hodin a zbytek dne nejím, pracuju na nepravidelné směny a i když vstávám ve 4, dám si snídani kolem 8 ráno a vše je pak o kus lepší..

03.03.2021 5 z 5

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

Knihu jsem četl v originální nepřeložené verzi. Dala mi hodně, ať tereticky co se týče výzkumu stárnutí tak i způsobů jak udělat vše pro to aby se člověk mohl dožít co nejvyššího věku (pokud ho zejtra nepřejede auto)

08.02.2021 5 z 5

DigiDetox DigiDetox Matěj Krejčí

Trošku slabší kniha na tohle téma.. Obcas tam jsou nesmysly.. Např umírající zvířata na 5G,ale jinak je tam dost rozumných tipů a rad.. Spíš bych se porozhlédl po Digitálním minimalismu.. Ten je kvalitnější

18.12.2020 3 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Chybí mi na konci nějaké vyvrcholení nebo výraznější pointa, ale jinak je kniha plná dobrých myšlenek a klidném životě, žití aktuálním okamžikem, nepospíchání do hrobu a tak.. Mnich který prodal ferari byl poutavejsi a zajímavější ale i tak doporučuju

06.12.2020 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Severská detektivka od Naší autorky, všechna čest, slušný popis místa, promyšlená zápletka, kdo má rád věci od Larse Keplera, Jo Nesbe a tak.. Určitě bude potěšen :)

02.12.2020 5 z 5

Úvahy a projevy Úvahy a projevy Tomáš Baťa

Občas to nebylo úplně dobře čitelné ale myšlenky a principy jsou stále platné, ale společnost se od nich bohužel celkem dost odklání. Určitě lze doporučit jak z obchodního, ekonomického i myšlenkového a nadčasového rozměru.

01.12.2020 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha je pěkná, čtivá ale cvičení co tam mají mi nesedí, každopádně ladí s mým přístupem k životu a něco jsem si z ní vzal

11.08.2020 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Velký plus za konec příběhu, od začátku pěkně stupňované napětí jak to nakonec dopadne, a autorka z toho neudělala žádné románek s happy endem :) ikdyz ono to vlastně zkončilo dobře :)

27.07.2020 5 z 5

Bratrstvo růže Bratrstvo růže David Morrell

tento díl bratrstva je občas trochu složitější ale určitě není špatný :) každopádně bratrstvo kamene mi sedlo víc

Bratrstvo kamene Bratrstvo kamene David Morrell

čtivé od začátku do konce, jen na konci jsem tedy čekal že si prsten veme a stane se členem.. :)

Bez slitování Bez slitování David Morrell

Jako vždy začátek pomalý a ne uplně zajímavý, ale postupně se to rozjede, romantika, akce.. určitě doporučuju :)

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

čekal jsem trošku víc, určitě jsem se nenudil ale od cca třetiny už to byl fakt dost zvláštní úlet kterej ani nedával moc smysl

30.05.2020 3 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

V prologu autor zmiňuje, že doufám že tohle nebude jeho nejlepší a nejznámější dílo kůli kerýmu si ho budou pamatovat, ale upřímně, za mě je to asi to nejlepší co napsal.. zábava, romantika, akce..

celý to prostě dává smysl, bydlení v domě z lega, vypalování srdíček od pekelné Vešky je prostě nezapomenutelný :)

30.05.2020 5 z 5