Layss Layss komentáře u knih

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Také mě napadlo slovo: Perfektní! O knížce jsem přemýšlela ještě dlouho po přečtení, střípky příběhu na mě vyskakovali znenadání při čtení dalších detektivních příběhů. Opravdu pěkná práce! Ze tří dílů se mi tento líbil určitě nejvíce. Jsem zvědavá na případné pokračování...

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Ač mě poezie moc nebere, knížku jsem si zakoupila a zvládla jsem ji přečíst za dva dny. Během čtení mě vůbec nenapadlo, do jaké oblasti se konec knížky stočí. Dějově to nebyl tedy úplně můj šálek kávy, ale i tak se mi knížka líbila. Jen kdyby kniha trochu více rozšířila i soukromý život Beatrice...

Papírová města Papírová města John Green

Knihu jsem četla před nějakou dobou a musím přiznat, že mě úplně nezaujala. Teď se snažím zapomenout děj, a až se mi to z větší části podaří, zkusím si knihu přečíst znovu. Možná byla špatná konstelace hvězd a já jsem neměla tuto knihu zrovna číst.

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Po přečtení prvního dílu jsem se nadchla, a tak bylo jasné, že si přečtu celou sérii. Druhý díl mě nadchl o něco méně, ale i tak jsem se při čtení dobře bavila. Knížky o Karou mají zajímavý nádech.

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Knížku jsem četla už před nějakou dobou, ale i tak vím, že mě bavila. Ráda se k ní někdy třeba vrátím.

07.06.2018 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Prostě klasika. Děsivé, jak byl příběh popisný a přenositelný na skutečný svět. Jen kdybychom povahu lidí mohli vidět tak, jak ji mohla vidět zvířata.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Perfektní věc! Přiznám se, že to pro mě nebyla první knížka od Larse Keplera (nejdřív jsem četla Svědkyni ohně). Naštěstí to ale nevadilo, četba byla skvělá. Knížku jsme přečetla za pouhé 3 dny, a kdybych nemusela dělat takové ty nudné věci, jako chodit do práce a spát, bylo by to jistě rychleji.

07.06.2018 5 z 5

Počítání Počítání Toni Jordan

Na knížku jsem narazila někde v antikvariátu a její děj mě zaujal. Mám totiž v rodině někoho, kdo často počítá, ale naštěstí to není tak náročné, jako v případě hlavní hrdinky. Zajímavé počtení, oddychovka

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

V této knize byla zápletka dlouho nečitelná, ale na konci bylo vše vysvětleno. Nebavila jsem se tolik, jako v případě Hypnotizéra, ale i tak to bylo zajímavé čtení.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Další perfektní dílo od manželů "Lars Kepler". Opravdu mě to bavilo, konečně jsem se dozvěděla, proč vypadá Joonův rodinný život tak, jak vypadá. Vřele doporučuji

Stalker Stalker Lars Kepler

Larse Keplera prostě žeru. Příběhy tohoto manželského páru mají napětí, zvraty a náboj. Tato knížka mi chvilku trvala, protože jsem na ni neměla moc čas. Kdyby byl čas, určitě ji dám na jeden zátah. Doporučuji

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Také jsem nejdříve četla druhý díl, a jakmile to bylo možné, sehnala jsem si ten první. Obě knížky jsem si vybrala k četbě, protože se jedná o mou oblíbenou spisovatelku a nechtěla jsem se ochudit o nic z její tvorby. Také si myslím, že jsou oba tyto díly pro mladší čtenáře. Jako odpočinková četba velice dobré, ale nyní už vyhledávám trochu jiný žánr.

13.11.2017 3 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Byla jsem zvědavá na pokračování. Líbilo se mi, když se příběh začal z té špatné stránky obracet na trochu optimističtější notu. Souhlasím, že to bylo trochu zdlouhavé. Pár hodin v příběhu zabralo půlku knihy, ale nenudila jsem se.

29.10.2017 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jakmile jsem zahlédla, že je na trhu nová kniha od Jodi Picoult, neváhala jsem a hned si ji objednala. Přečteno během pár dní. Musím přiznat, že to pro mě bylo celkem nové - pohled do světa lidí s barevnou kůži i pohled do světa neonacistů. Jsou tam velmi zajímavé myšlenky, hlavně to, že se rasismu dopouštíme i nevědomě. Zajímavé čtení

29.10.2017 4 z 5

Odhalená tajemství Odhalená tajemství Sara Orwig

Knížku jsem si koupila náhodou, abych měla co číst ve vlaku. Knížka mne ale moc nezaujala. Líbila se mi ta umělecká část, jen škoda, že ta tam nebyla skoro vůbec rozepsána. Hlavní hrdinka měnila postoje jak na běžícím páse. Jsem zvyklá na trochu jinou kvalitu u "červené" knihovny a bohužel tohle mi prostě nesedlo. Třeba se ale někomu bude líbit.

02.10.2017 2 z 5

Vánoce každý den Vánoce každý den Eva Rutland

Po několika letech jsem se ke knížce vrátila a musím říct, že ani podruhé mě moc neokouzlila. Příběh je nijaký, a jsem si jistá, že se mi to brzy vykouří z hlavy. Četla jsem rozhodně lepší červenou knihovnu.

16.08.2017 2 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

S touto autorkou jsem se setkala teprve tento měsíc a hltám jednu její knížku za druhou. Elixír mládí zněl zajímavě, a děj byl opravdu napínavý. Sice se dalo ledacos vytušit, ale vůbec to nekazilo dojem, ba naopak. Těším se na další knihu.

05.06.2017 4 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Knížku jsem si zakoupila spíše náhodou a fakt mě příjemně překvapila! Knihu jsem přečetla za pouhé dva dny i při dalších činnostech. Příběh byl napínavý, a musela jsem prostě vědět, co je Karou zač. Těším se na pokračování.

02.06.2017 4 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Jodi Picoult patří mezi mé nejoblíbenější autorky a když jsem objevila tuto knihu, musela jsme ji mít. Už před nákupem jsem pochopila, že to bude díky spojení dvou autorek kniha trochu jiného žánru, kterému jsem se věnovala v dospívání. To ale nevadí, jednou za čas není odpočinková kniha vůbec na škodu. I mě zamrzelo zjištění, že se nejedná o první knihu ze série a jsem zvědavá, kdy první díl konečně vyjde. Za mě hodnotím knížku průměrně.

26.05.2017 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Kniha s námětem geocachingu? No to se prostě musí prozkoumat. Sama hledám kešky už několik let a tak mě přirozeně zajímalo, jak bude tato záležitost prezentována v literatuře. Prvky geocachingu byly dobře vysvětlené a zápletka byla napínavá. Ale bohužel si nemyslím, že bych se ke knize v horizontu několik let vrátila. Zkusím i další knihy od autorky a doufám, že na mě budou mít o něco lepší účinek.

26.05.2017 3 z 5