lark77 lark77 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Takúto knihy by si mal prečítať každý a hlavne mladý ľudia, lebo nie sú vďačný za to čo majú a v akej dobe žiju.

27.03.2019 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Bála som sa tejto knihy, nemám veľmi rada knihy s černošskou problematikou, ale čítala som ju kvôli výzve a milo ma prekvapila. Je to veľmi pekný príbeh a príjemne sa číta.

19.04.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

(SPOILER) Zo začiatku sa musíte dostať do deja a zapamätať si nové pojmy ale potom to už ide jedným dychom, už sa teším na druhý diel. Musím dodať, že ma zaujal jeden úsek knihy a to zmienka o Ďatlovovej expedícii, mala som dojem, že som o nej už počula a aj videla akýsi dokument a mala som pravdu. https://svet.sme.sk/c/22445095/igor-datlov-datlovova-expedicia-ural.html

01.01.2021 5 z 5

A neostal ani jeden A neostal ani jeden Agatha Christie

Agatha asi nikdy nesklame aj keď tam nebol Poirot so svojimi šedými mozgovými bunkami ani slečna Marplová prečítala som jedným dychom. Výborná detektívka.

16.07.2020 5 z 5

Skrotený búrlivák Skrotený búrlivák Lisa Kleypas

Nádherná rychlovka, Ravenelovci ma úplne dostali. :-D

12.05.2020 5 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Pri čítaní knihy ako by som počula hlas pána Werich. Stále som na Googli hľadala miesta, ktoré opisoval a aj keď veľa krát som sa v jeho rozprávaní strácala, kniha bola príjemná.

20.02.2019 4 z 5

Sídlo Blackmoore Sídlo Blackmoore Julianne Donaldson

Pekne spracovaný príbeh veľmi ma bavil, ale hlavná hrdinka sa niekedy nesprávala podľa mojích predstáv nato, že sa nechcela podobať na svoju matku.

11.04.2020 4 z 5

Havran (dvojjazyčná kniha) Havran (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Zaujímavé prečítať si variacie tejto nádhernej básne, každý preklad vo mne evokoval iné emócie.

03.02.2020 4 z 5

Zimní zámek Zimní zámek Alexander Stainforth (p)

Uff.... to bola kniha, úplne ma strhal. Oplatí sa prečítať a súhlasím aj s BIKI, že kniha nesie prvky gotického románu. U mňa jednička. :-D

19.12.2021 5 z 5

Hostinec v Ivy Hille Hostinec v Ivy Hille Julie Klassen

Jej knihy ma nikdy nesklamú, sú plné ľudského pochopenia, dobroty a nádeje.

25.03.2020 5 z 5

Jane Austen doma Jane Austen doma Lucy Worsley

Je to moja najobľúbenejšia autorka a musím priznať, že som posadnutá jej knihami a tiež voľnými pokračovaniami na jej knihy. Čakala som, že sa s touto knihou budem trochu trápiť, že bude samé fakty a dátumy, no nakoniec som ju čítala ako výborný román kde hlavnou postavou je moja Jane. Tiež si myslím, že by som si mala zase prečítať jej knihy, lebo teraz na ne budem pozerať v inom svetle.

11.01.2020 5 z 5

Záhady Udolfa I Záhady Udolfa I Ann Radcliffe

Na dnešnú dobu veľmi pomalý dej, ale pre romantickú dušu je to pekné dielo. Je tam načrtnutých veľa tajomstiev a tak dúfam, že sa v druhom diele dočkám rozuzlenia. Inak kto nemá rád dlhé opisy prírody a zdĺhavé opisy duševného rozpoloženia postáv, tak to pre neho bude ťažké dielo, no ale keď to čítali taký velikáni ako Austenová a Poe, tak sa oplatí si to prečítať.

25.02.2019 4 z 5

Vdovou proti své vůli Vdovou proti své vůli Georgette Heyer

Pre mňa príjemná oddychovka.

09.12.2023 5 z 5

Láska spod klobúka Láska spod klobúka Jen Turano

Klasická romantika s kresťanským podtónom, kto má rád Juliu Klassen, tak sa mu bude páčiť.

11.11.2021 5 z 5

Kliatba Misty Wayfairovej Kliatba Misty Wayfairovej Jaime Jo Wright

Kniha ma úplne vtiahla do deja a má zaujímavú tému. Čítala sa ľahko. Určite ju odporúčam.

30.09.2021 5 z 5

Samoľúby vojvoda Samoľúby vojvoda Georgette Heyer

Kniha presne pre mňa. To bola oddychovka. :-D

23.09.2021 5 z 5

Právo na lásku Právo na lásku Jana Pronská

Janka Pronská nesklame.

25.12.2020 4 z 5

Čáry Čáry Rjú Murakami

Knihu som prečítala v rámci čitateľskej výzvy a musela som sa veľmi premáhať aby som ju dočítala. Už po zopár stránkach sa mi z nej dvíhal žalúdok. Takýto psychologický žáner asi nie je moja šálka kávy, aj keď je tam veľa nad čím premýšľať tú brutalitu som jednoducho ťažko zvládala.

28.02.2020 1 z 5

Dva dni v Chujave Dva dni v Chujave Jonáš Záborský

Kniha je písaná v starej slovenčine zo starými slovenskými, maďarskými a nemeckými výrazmi takže sa ťažko číta, ale presne vystihuje povahu slovenského prostého ľudu. Takže niečo na zamyslenie, či sme sa od vtedy vôbec zmenili. :-c

02.12.2019 4 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Toma mám rada, ako herec je úžasný, ale jeho kniha ma nijako neoslovila....

26.11.2019 2 z 5