Hostinec v Ivy Hille

Hostinec v Ivy Hille https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394961/bmid_hostinec-v-ivy-hille-5JZ-394961.jpg 4 40 8

Historky z Ivy Hillu série

Vitajte v anglickej dedinke Ivy Hill, kde ľudí spájajú pevné priateľstvá, kde láska kvitne a tajomstvá čakajú na svoje odhalenie… Srdcom dedinky Ivy Hill je zájazdný hostinec The Bell. Po náhlej smrti majiteľa sa jeho vedenia zdráhavo ujíma mladá vdova Jane Bellová, ktorá o podnikaní nevie vôbec nič. Keďže v stávke je živobytie celej dediny a Jane má na krku veľkú pôžičku, musí nájsť spôsob, ako hostinec zachrániť. Hoci má so svokrou Thorou, bývalou hostinskou, napätý vzťah, obracia sa s prosbou o pomoc práve na ňu. Thore, ktorá hľadá nový zmysel života, sa do cesty pripletú dvaja muž z jej minulosti. Ona sa už dávnejšie zaprisahala, že sa znova nevydá; podarí sa jednému z nich presvedčiť ju, aby láske ešte dala šancu? Tlak z banky narastá a Jane sa pokúša odhaliť pohnútky niekoľkých mužov, vrátane záhadného cudzinca, ktorí o podnik prejavujú zvláštny záujem. Podarí sa Jane a jej priateľom prinavrátiť život hostincu i jej prázdnemu srdcu?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , i527.net

The Innkeeper of Ivy Hill , 2016

jan0504
20.02.2024 5 z 5

Nie som nejaký fanúšik takýchto románov, ale toto ma dostalo :-)
V dobrom, je to veľmi dobre napísaný historický román z anglického vidieka o životných osudoch obyvateľov mestečka na pozadí znovuzrodenia tamojšieho hostinca. Je v tom cítiť človečina, ľudskosť, ktorá tak chýba v dnešnej dobe. Klobúk dole, že to dokázala napísať americká spisovateľka, ktorá je zjavne obdivovateľkou anglickej literatúry typu Jane Austenová ;-)

kurama45
28.04.2020 3 z 5

Obyčajný román od obyčajnej spisovateľky, ale ak ste v správnej nálade, dokáže potešiť a pohladiť na duši.

lark77
25.03.2020 5 z 5

Jej knihy ma nikdy nesklamú, sú plné ľudského pochopenia, dobroty a nádeje.

pip11
05.01.2020 4 z 5

Lehce čtivá kniha s pomalu se rozvíjejícím dějem, tempo odpovídá dané době na venkově. Příběh má vícero postav, které se rozvíjí, a o každém z Ivy Hill je alespoň zmínka. Osudy hrdinů však zůstaly otevřené a doufám, že se v dalším díle dozvím více.

Silmarien
11.05.2019 4 z 5

Príjemný príbeh, ostatne, ako všetky z pera Julie Klassen.
Je tu trochu zmena, pretože Julie pracuje s celou plejádou postáv v malom mestečku a je jasné, že príbehov z Ivy Hillu sa ešte dočkáme, pretože ostalo otvorených viac osudov, ale štýl ostáva zachovaný, muži sú galantní a "záporné" postavy sú záporné len natoľko, koľko tento milý príbeh potrebuje. Stretávame sa tu s niekoľkými zaujímavými ženami a ja som zvedavá, ako sa ich životy budú vyvíjať ďalej.

Hostinec Zvon v Ivy Hille je na tom od smrti jeho hostinského a odchodu Thory Bellovej (jeho matky) čoraz horšie. Mladú vdovu vedenie hostinca príliš nezaujíma a nové posily na jeho chod zrejme úplne nestačia. Problémy na seba nenechajú čakať a Jane sa musí rozhodnúť, čo ďalej so životom. Utiahne sa a skúsi prežiť v skromných pomeroch? Alebo využije svoju inteligenciu a pokúsi sa spolu so svokrou, ktorá sa vrátila a švagrom zachrániť rodinný podnik?

Naias
28.04.2019 3 z 5

Dopadlo to, ako to dopadnúť muselo, keď sa súčasná Američanka snaží písať o Anglicku predminulého storočia. Zle. Autorka tvrdí, že si starostlivo zisťuje historické reálie a ja jej to neberiem. Ale atmosféra je skrz naskrz moderná. Správanie sa postáv, ich zmýšľanie, to všetko je súčasné. Anglicko v devätnástom storočí bolo striktne triedne rozdelené (ale v Ivy Hille je tuším demokracia) a spoločenské styky neboli také neformálne, ako to má autorka zažité a ako nám to predkladá. Nie som historik, ale čítala som knihy o niekdajšom spôsobe života v Anglicku, aj knihy od vtedajších autorov, a rozdiel medzi ich knihami a touto je veľmi citeľný. Klassenová možno diela Jane Austenovej miluje, ale nijak ich svojou tvorbou nepripomína. Austenová stavala na dialógoch, pomocou nich charakterizovala postavy, a dokázala to skvelo. Na rozdiel od Julie Klassenovej neoboznamovala čitateľov s myšlienkami postáv (okrem hlavnej hrdinky), napriek tomu bolo nad slnko jasnejšie, čo je kto zač. A po jemnej irónii, ktorá bola Austenovej taká vlastná, tu niet ani stopy. Samozrejme ani po starosvetskom kúzle, ktoré z diel JA na človeka zakaždým zavanie. Čo sa týka deja Hostinca, je to síce nepríliš presladená, ale predsa len červená knižnica s historickým pozadím a zvratmi, ktoré umožňujú postavám prejavovať celú škálu emócií a ktoré sú pre čitateľa také nečakané ako východ slnka, ale už nie také vzrušujúce.

Marylaa
29.12.2018 5 z 5

Na obálkách knih Julie Klassen je uvedeno, že je milovnici knih Jane Austen a na jejich knihách je to poznat (díky ní jsem si doplnila mezery ve vzdělání a přečetla pár knih od Austenové, ty od Julie Klassen jsou, podle mně lepší).
V jejich knihách najdeme všechna kliše, které k tomuto druhu literatury patří: nápadnici mezi, kterými si hrdinka musí vybrat; staré panny a nečekané nabídky k sňatku; mužští dědici, kvůli, kterým hrdinka musí opustit domov... Ano, jsou to kliše, ale Julie Klassen ta kliše používá tak, že je z toho skvělá kniha. Těším se na další díly doufám, že se dozvím nejen co bylo dál ale, že autorka trochu víc prozradí, co se vlastně mezi některými postavami odehrálo v minulosti.

dorkas
28.11.2018 4 z 5

Fantastické. Presne také čítanie som si predstavovala, keď som uvidela tú obálku. Po dlhej dobe sa mi dostala do rúk krásne prepracovaná kniha z anglického vidieka. Plus dávam aj za to, že tam nebola vyslovene presladená romantika ako v Harlekýnkach. Keď zavriem oči, úplne si viem predstaviť hostinec Zvon, všetkých jeho zamestnancov a aj celú dedinku Ivy Hill. Ak budú takto vydarené aj ďalšie dva diely, tak za mňa super trilogia, ktorú sa oplatí mať vo svojej knižnici.