Tajomstvo Pembrooke Parku

Tajomstvo Pembrooke Parku https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289755/bmid_tajomstvo-pembrooke-parku-uOY-289755.jpg 4 38 8

Abigail Fosterová je praktickou dcérou. Bojí sa, že skončí ako stará panna najmä preto, že má malé veno a, ako sa zdá, jediný muž, o ktorom si myslela, že by sa s ňou mohol oženiť, sa zamiluje do jej mladšej pôvabnejšej sestry. Keď rodina čelí finančnému bankrotu, Abigail a jej otec hľadajú primeranejšie ubytovanie. Vtedy prichádza neznámy právnik so zarážajúcou ponukou: užívať odľahlé panské sídlo, ktoré už osemnásť rokov stojí opustené. Fosterovci odcestujú do veľkolepého Pembrooke Parku, ktoré s hrôzou nachádzajú tak, ako ho jeho predchádzajúci obyvatelia náhle opustili: dná šálok pokryté zaschnutým čajom, moľami prežrané šatstvo v skriniach, domček pre bábiky rozložený uprostred hry... Privíta ich atraktívny miestny kaplán, ale hoci sa zdá, že on aj jeho rodina poznajú minulosť sídla, jediná informácia, ktorú im poskytnú, je strohé varovanie: Majte sa na pozore pred cudzincami, ktorých do Pembrooke Parku prilákajú reči o tajnej izbe plnej pokladov. To Abigail zaujme. V nádeji na obnovu rodinných financií – a svojho vena – Abigail pátra po údajnom poklade. Desivé zvuky v noci a stopy v prachu však prezradia, že nie je jediná, kto tajne prehľadáva dom. Nato Abigail začína dostávať anonymné listy s kľúčom k tajnej izbe a prekvapujúcim odhalením z minulosti. Keď Pembrooke Park navštívia starí priatelia a noví nepriatelia, tajomstvá vychádzajú na svetlo sveta. Nájde Abigail poklad a lásku, ktorú hľadá... alebo veľmi reálne nebezpečenstvo?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , i527.net

The Secret of Pembrooke Park , 2014

Starmoon
11.07.2021 5 z 5

Úžasná oddychovka. Hrdinovia, atmosféra, zápletky, dialógy... Zmes gotického, ľúbostného a historického románu, zľahka šmrcnutá duchovným podtónom. Román, z ktorého čítania som sa naozaj úprimne tešila a vychutnávala si každú novú stránku, peripetiu, postavu. Julie Klassenová sa už len preň etablovala medzi horúce kandidátky na moje obľúbené autorky a veľmi sa teším na ďalšie jej diela. Ak budú podobné ako toto, zrejme sa nezbavím pocitu (vďačnosti), že boli písané pre mňa :).

SPOILER: Iba raz sa moje „wau“ zmenilo na „au“ – keď si miestny duchovný William a hlavná hrdinka Abigail dali romantický bozk v noci pri rieke, navyše tesne po tom, čo jej on oznámil, že si ju pre svoju chudobu nebude môcť nikdy vziať... Príšerne sladké a rušivé klišé, navyše v kontexte doby, v ktorej sa dej odohráva, aj nereálne – alebo toho obnaženého kaplána, ktorý sa po nociach chodí kúpavať do potoka, kde sa ona v noci náhodou šla prejsť, myslela autorka naozaj vážne?

Naias
01.08.2019 3 z 5

Ako obyčajne, zase tu máme regentské Anglicko a súčasné americké spôsoby. Nesledovala som ani tak hustnutie a rozmotávanie záhady, ale to, aký najväčší prehrešok voči vtedajšej etikete autorka spáchala. A že sa činila! Vážne by ma zaujímalo, či si neuvedomuje, že robí jednu botu za druhou (na takú zbierku sa nezmohla ani Imelda Marcos), alebo či je jej to jedno. S charakterizáciou postáv si tiež príliš hlavu nelámala, ale to sa ani nedalo očakávať. Veď keby sme od začiatku vedeli, kto je čestný a kto podrazák, hneď by bolo po atmosfére tajomna.
Tajomstvo Pembrooke Parku je v podstate rádobyhistorická pologotická červená knižnica, ale ako humoristická literatúra je to celkom dobré a citový zmätok večne žmurkajúcej hlavnej hrdinky je uveriteľný, čo nebýva v ľúbostných románoch zvykom.

pip11
23.02.2019 5 z 5

Nádherný, a skvěle barvitě vyprávěný příběh. Od začátku až do konce je plný napětí, tajemna a zvratů. Postavy mají vypracované charaktery a plynou zde živé dialogy. Kniha má poutavou, napínavou, i romantickou linii, která je moc krásná. Čtení jsem si báječně užila, děj mi běžel před očima jako film, rozhodně moc doporučuji.

bookcase
18.07.2018 4 z 5

To byla příjemná změna po všech thrillerech, trocha jemné romantiky i tajemna.

kadgam
19.11.2017 3 z 5

Mám rada anglické a škótske panské sídla a príbehy o nich. Toto je jeden z nich. Dobre sa číta, šťastný koniec všetko napraví.

Silmarien
24.10.2017 4 z 5

Abigail Fosterová prichádza s otcom na sídlo Pembrooke Park, ktoré im dal do užívania neznámy vzdialený príbuzný za pomerne podivných okolností - ale vo finančnej tiesni darovanému koňovi na zuby nehľaď, nuž sa Abigail pustí do diela a spolu s pár služobnými dáva osemnásť rokov zavreté sídlo do poriadku. Stretne sa s Macom Chapmanom a jeho rodinou, ktorí zjavne nie sú úplne nadšení, že do Pembrooke Parku sa má niekto nasťahovať... o Pembrookovcoch nechce nikto z miestnych hovoriť.. a samotné sídlo je opradené takým množstvom historiek, že to vyzerá na riadnu záhadu.

Pomaly plynúci román s nie príliš zložitým dejom, ale funguje výborne ako oddychové čítanie, také pohladenie na duši, keď človek nechce čítať nič náročné, ale zároveň netúži po oblbováku. Trošku napätia v podobe záhady, kopec romantiky v podobe mladých žien a mužov všetkých možných stavov a hodností, trochu ťažkej minulosti a samozrejme dobrý koniec.

lenka5535
31.03.2017 5 z 5

Opäť jedna úžasná kniha s úžasným príbehom, veľa myšlienok na zamyslenie.
Historická romanca s veľkým rodinným tajomstvom, ktoré sa hlavná hrdinka Abigail Fosterová snaží odkryť. Kniha je plná nepredvítateľných zvratov, ktoré vás nútia obracať jednu stranu za druhou. Príbeh nie je len o hľadaní lásky a Boha, ale aj o rodine, priateľstve, odvahe a hlavne o odpúšťaní.
"Nikdy nemôžeme splatiť hriechy iných, dokonca ani svoje vlastné. Toto už je vybavené. Boží syn už raz a navždy zaplatil cenu za váš hriech, hriech vášho otca i môj. Stačí, ak ho požiadate, s dôverou mu zveríte svoj život a on očistí vašu minulosť i budúcnosť a daruje vám pokoj, potrebný na dnešný deň."

janka3673
25.11.2016 5 z 5

Kniha s cita velmi lahko. Pre mna to bol navrat do dievcenskych cias, ked som citala Austenovu a sestry Bronteove. Postavy ani pribeh vas neprekvapia, ale dej si vas dokaze udrzat. Odporucam ako darcek pre romanticke duse :)

tajemství regentská Anglie

Julie Klassen