Tajomstvo Pembrooke Parku

Abigail Fosterová je praktickou dcérou. Bojí sa, že skončí ako stará panna najmä preto, že má malé veno a, ako sa zdá, jediný muž, o ktorom si myslela, že by sa s ňou mohol oženiť, sa zamiluje do jej mladšej pôvabnejšej sestry. Keď rodina čelí finančnému bankrotu, Abigail a jej otec hľadajú primeranejšie ubytovanie. Vtedy prichádza neznámy právnik so zarážajúcou ponukou: užívať odľahlé panské sídlo, ktoré už osemnásť rokov stojí opustené. Fosterovci odcestujú do veľkolepého Pembrooke Parku, ktoré s hrôzou nachádzajú tak, ako ho jeho predchádzajúci obyvatelia náhle opustili: dná šálok pokryté zaschnutým čajom, moľami prežrané šatstvo v skriniach, domček pre bábiky rozložený uprostred hry... Privíta ich atraktívny miestny kaplán, ale hoci sa zdá, že on aj jeho rodina poznajú minulosť sídla, jediná informácia, ktorú im poskytnú, je strohé varovanie: Majte sa na pozore pred cudzincami, ktorých do Pembrooke Parku prilákajú reči o tajnej izbe plnej pokladov. To Abigail zaujme. V nádeji na obnovu rodinných financií – a svojho vena – Abigail pátra po údajnom poklade. Desivé zvuky v noci a stopy v prachu však prezradia, že nie je jediná, kto tajne prehľadáva dom. Nato Abigail začína dostávať anonymné listy s kľúčom k tajnej izbe a prekvapujúcim odhalením z minulosti. Keď Pembrooke Park navštívia starí priatelia a noví nepriatelia, tajomstvá vychádzajú na svetlo sveta. Nájde Abigail poklad a lásku, ktorú hľadá... alebo veľmi reálne nebezpečenstvo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289755/tajomstvo-pembrooke-parku-tTt-289755.jpg 417

The Secret of Pembrooke Park

Romány, Pro ženy
Vydáno:, i527.net

bookcase

To byla příjemná změna po všech thrillerech, trocha jemné romantiky i tajemna.

kadgam
19.11.2017

Mám rada anglické a škótske panské sídla a príbehy o nich. Toto je jeden z nich. Dobre sa číta, šťastný koniec všetko napraví.

Silmarien
24.10.2017

Abigail Fosterová prichádza s otcom na sídlo Pembrooke Park, ktoré im dal do užívania neznámy vzdialený príbuzný za pomerne podivných okolností - ale vo finančnej tiesni darovanému koňovi na zuby nehľaď, nuž sa Abigail pustí do diela a spolu s pár služobnými dáva osemnásť rokov zavreté sídlo do poriadku. Stretne sa s Macom Chapmanom a jeho rodinou, ktorí zjavne nie sú úplne nadšení, že do Pembrooke Parku sa má niekto nasťahovať... o Pembrookovcoch nechce nikto z miestnych hovoriť.. a samotné sídlo je opradené takým množstvom historiek, že to vyzerá na riadnu záhadu.

Pomaly plynúci román s nie príliš zložitým dejom, ale funguje výborne ako oddychové čítanie, také pohladenie na duši, keď človek nechce čítať nič náročné, ale zároveň netúži po oblbováku. Trošku napätia v podobe záhady, kopec romantiky v podobe mladých žien a mužov všetkých možných stavov a hodností, trochu ťažkej minulosti a samozrejme dobrý koniec.

babičkaAnička
27.06.2017

Rozvláčné, nudné.

lenka5535
31.03.2017

Opäť jedna úžasná kniha s úžasným príbehom, veľa myšlienok na zamyslenie.
Historická romanca s veľkým rodinným tajomstvom, ktoré sa hlavná hrdinka Abigail Fosterová snaží odkryť. Kniha je plná nepredvítateľných zvratov, ktoré vás nútia obracať jednu stranu za druhou. Príbeh nie je len o hľadaní lásky a Boha, ale aj o rodine, priateľstve, odvahe a hlavne o odpúšťaní.
"Nikdy nemôžeme splatiť hriechy iných, dokonca ani svoje vlastné. Toto už je vybavené. Boží syn už raz a navždy zaplatil cenu za váš hriech, hriech vášho otca i môj. Stačí, ak ho požiadate, s dôverou mu zveríte svoj život a on očistí vašu minulosť i budúcnosť a daruje vám pokoj, potrebný na dnešný deň."

janka3673
25.11.2016

Kniha s cita velmi lahko. Pre mna to bol navrat do dievcenskych cias, ked som citala Austenovu a sestry Bronteove. Postavy ani pribeh vas neprekvapia, ale dej si vas dokaze udrzat. Odporucam ako darcek pre romanticke duse :)

Julie Klassen

Julie Klassen