Panie z Ivy Cottage

Panie z Ivy Cottage https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423899/bmid_panie-z-ivy-cottage-YKM-423899.jpg 5 29 2

Historky z Ivy Hillu série

Vráťme sa spolu do anglickej dedinky Ivy Hill, kde sa priateľstvá prehlbujú, láska kvitne a tajomstvá pokračujú... Rachel Ashfordová, dcéra skrachovaného džentlmena, žije ako hosť v Ivy Cottage. Keďže skromné úspory sa jej rýchlo míňajú, zaumieni si, že si na živobytie bude zarábať sama... nejako. Po otcovi zdedila množstvo kníh, a tak ju jej priateľka Jane Bellová a ďalšie ženy z dediny povzbudzujú, aby si otvorila knižnicu. Počas triedenia kníh, ktoré jej darovali obyvatelia Ivy Hillu, naráža na skryté tajomstvá. Muž, ktorý jej kedysi zlomil srdce, jej pomáha hľadať stopy, ale obaja napokon objavia viac, než chceli. Rachelina hostiteľka Mercy Groveová sa vzdala nádeje na manželský život a naplnenie hľadá v riadení dievčenskej školy. Keď o Ivy Cottage začne prejavovať záujem viacero mužov, usúdi, že za to môže prítomnosť príťažlivej slečny Ashfordovej. Čo – alebo kto – skutočne upútal pozornosť každého z nich? Pravda možno všetkých prekvapí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , i527.net

Ladies of Ivy Cottage , 2017

verden
29.04.2020 3 z 5

Nie úplne mi vyhovoval autorkin štýl písania. Kniha sa sústredí na množstvo postáv, dejovo je dosť bohatá a vzhľadom na to, že má len niečo vyše 400 strán, je pochopiteľné, že sa do nej nezmestili takmer žiadne opisy, či hlbšie zamyslenia alebo plynulé časové prechody. Rozprávanie často napredovalo v skokoch a niektoré veci sa odbili jednou- dvoma vetami, čo je škoda a považujem to za ochudobnenie príbehu. Ale som si istá, že to mnohým čitateľom práve takto vyhovuje. V konečnom dôsledku sa mi ale Panie z Ivy Cottage dostali pod kožu a nedá mi inak ako ohodnotiť ju ako milú knižku so sympatickými postavami a veľmi peknou obálkou :)

pip11
22.03.2020 5 z 5

Krásně se rozvíjející pokračování příběhu z Ivy Hillu, kde osudy obyvatel dostávají nový směr a spoustu dalších překvapení. Tentokrát se hlouběji podíváme na životy tří přítelkyň a dalších zajímavých postav. Skvěle jsem si tento druhý díl užila a moc se těším na pokračování.