lalela lalela komentáře u knih

Jeden život nestačí Jeden život nestačí Jaroslava Černá

Je mi jasné, že hlavní zápletka knihy má být taková, jaká v knížce je, ale kdyby ji autorka vynechala, tak by mi to vůbec nevadilo, přiklonila bych se k většímu povídání o Pavlíkovi, Pavlíně a rodině Sukových. I když, jak už trochu znám autorčino psaní, opět bylo řečeno vše, co mělo být. Akorát přeměna pana Suka byla moc hr a najednou, člověk luskne prstem, obrátí stránku a čtete o jiném panu Sukovi. Za to ubírám jednu hvězdu. Jinak knížka je opět čtivá a těch 229 stránek přečtete jako nic.

07.02.2023 4 z 5

Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Nourig Apfeld

Nemám ráda předmluvy, a když už v knížce jsou, tak by měly být velice stručné a krátké. U této mi přišlo, že ospravedlňuje už na začátku vše, co je v knížce napsáno. Druhá věc je, že jsem asi čekala od knížky víc, už název nám napovídá, o čem knížka bude, ale to je v knížce zmíněno jen jaksi okrajově. Po té strašné události, která je v knížce možná popsána půl odstavcem se příběh táhne líně jako pomalá řeka, nic moc se už nedozvíme, vše je stále dokola. Za mě velké zklamání

18.01.2023 2 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

Taková lehká oddychovka na víkend. Jestli je to podle skutečnosti, myslím, že příběh měl větší potenciál. Vše se mi zdálo hodně zrychlené. Opět kniha, neurazí - nenadchne, po druhé ji ale číst rozhodně nebudu

14.01.2023 1 z 5

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Moc ráda čtu knížky českých autorů, ale v případě, že píšou o cizích zemích mi to nejde dohromady. Tato knížka byla pro mně obrovským zklamáním. Ano, možná bychom v příběhu mohly najít poučení, že ne vždy je třeba soudit podle vzhledu, ale celý příběh mi přišel dětinský. Snad kdyby byla tato kniha určena pro 15+, pojala bych tu recenzi jinak. Nakonec mi to dokonce zavánělo červenou knihovnou, neboť se autorka celou knížku snažila o to, že dobro nad zlem zvítězí. Ne, za mě opravdu ne.

02.01.2023 1 z 5

Velké holky nepláčou Velké holky nepláčou Ivana Ivančáková

(SPOILER) Ze začátku mi přišla knížka strašně amatérská, to popisování zbytečných věcí a to co zbytečné nebylo zase až příliš nevysvětlené, no přesto jsem se začetla. John asi moc podstatný nebyl, i když ho Ivana v knize opěvovala, možná měl hrát větší úlohu v příběhu. Samotnou by mě zaráželo, že se za celou dobu neozval, jestli všechny strasti života, které přijdou bude řešit tímto způsobem, tak potěš vztahu. Asi bych od takového partnera utíkala, až by se mi za patami prášilo. Zavání mi to tím, že se bál, aby se do toho případu nějak moc nenamočil a vesele si žil v Londýně dál. Vždyť to byl on, kdo ji seznámil s majitelem butiku. Nakonec vše dobře dopadlo jen proto, že Ivana v tom byla opravdu nevinně. A byla to slušná dívka, která opravdu doplatila na svou naivitu. Teď hlavně, aby na svou naivitu nedoplatila i ve vztahu.

23.12.2022 2 z 5

Dobrý manžel... který nemlsá Dobrý manžel... který nemlsá Alena Jakoubková

Mé dojmy jsou rozporuplné, na jednu stranu výborný příběh, ale zasloužil by si lepší zpracování. Humor skřípal, tak moc se autorka snažila napsat něco vtipného, až to vyznívalo trapně. Knížku jsem dočetla, ale autorka se nestane mojí vyhledávanou super spisovatelkou.

19.10.2022 1 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

V knížce jsou v podstatě sepsány příběhy těch nejhorších vrahů naší historie. Je dobré si připomínat, že toto by se už nikdy nemělo dít. Za mě tedy bych trest smrti nezrušila, ale to je jen můj názor, a když už, neměl by být žádný vrah propuštěn z vězení po odsezení určitých let ve vězení. Člověk se po přečtení knížky až diví, co za úchylky mohou mít někteří lidé, díky za to, že tato knížka vyšla.

15.10.2022 4 z 5

Naivní manželka Naivní manželka Amy Lloyd

Naivní manželka, Samantha, opravdu naivní. Kdo jiný si dokáže psát s odsouzeným vrahem a nakonec si ho vzít za muže? Kdo jiný chce mít svatbu ve vězení a manžela navštěvovat jen v návštěvních dnech? Naivní Samantha. Čekala úplně něco jiného, ale když všechno co se okolo ní děje točí televize, Dennise nakonec propustí jako neviného, tak se všechno začíná kazit. Samantha opustí svůj dosavadní život a přistěhuje se do států za Dennisem, aby mohla být jako správná manželka s ním, nakonec se s ním nastěhuje do jeho rodného domu, do rodného městečka, kde ho většina obyvatel nenávidí, a všechno je najednou jinak, než si naplánovala. Moc hezky se to četlo, a i když jsem od poloviny knížky tušila, jak to všechno dopadne, protože to bylo předvídatelné, tak jsem stejně byla překvapená, jak se to nakonec vyvíjelo. Tato kniha, i když detektivka, byla docela pohodově oddychová.

09.10.2022 4 z 5

Svobodná, i když za mřížemi Svobodná, i když za mřížemi Kamila Velikovská

Ze začátku moc poutavá knížka, celou dobu mě bavila, až na ten konec, ten bych úplně vynechala. Pro mě absolutně nezajímavé, s kým se před nástupem do vězení setkala, co si s kým dala v restauraci, co se doma vařilo. To bylo pár zbytečných stránek. Ale bylo moc zajímavé číst, jak to chodí ve vazbě, jaký je režim, jak se tam stravují, co dělají. Skvělé bylo i to, že to napsala sama žena, která to prožila, žila s tyranem, musela denně snášet útrapy a nebyla schopná odejít, což chápu, protože kdo nezažil, nepochopí. Určitě si přečtu i druhý díl, a budu doufat, že alespoň polovina knížky bude tak dobrá, jako polovina této.

26.09.2022 3 z 5

Odsouzený Odsouzený Eva Bacigalová

Kdo nezažil, nepochopí, kdo zažil, bolí ho srdce. Bolí ho srdce z toho, když čte, to co sám ví a zažívá nebo zažíval. Hodně tyto knihy vyhledávají rodiče, aby našli řešení. Oni ho v podstatě znají, ale nechtějí si připustit, že se musí opravdu odstřihnout, nebo je to semele taky, jako to semlelo Vlaďku. Až když se dokázala odstřihnout, tak se paradoxně vše vyřešilo. Není to lehké, říkáte si, proč právě já? Kdy už bude konec? Za co? Ať někde zhebne ve škarpě, ať už mám klid. Jsou to strašné myšlenky, které vás napadají. Trvá to strašně dlouho, někdy se to povede, ale někdy si opravdu feťák nepřipustí, že potřebuje pomoct. A jak už bylo mockrát napsáno v těchto knihách, dokud si dotyčný nepřipustí sám, že pomoc potřebuje, že už takto nechce žít, tak mu žádné zákazy, výčitky, ani pomoc od bližních nepomůže. Velmi bolavé ale moc poučné čtení.

13.08.2022 4 z 5

Nebudeme si lhát Nebudeme si lhát Lucie Horáková Auzká

Krátký příběh, ve kterém je napsáno vše, co tam má být. Jak těžké je někoho milovat a někoho mít rád. Když se začtete do příběhu, zjistíte, že Adélin život je plný rozporů. Vdát se - zůstat svobodná. Mít snoubence - nebo milence. Nachází se ve fázi života, ve které musí udělat spoustu rozhodnutí, něco získá, něco ztratí, ale jak se rozhodnout, aby to bylo správné. Na konci knížky stojí paradoxně na začátku nové cesty, ale o tom je život. Skvělá knížka.

15.07.2022 5 z 5

Růže pro Ivetu Růže pro Ivetu Lucie Horáková Auzká

Skvěle svěže napsaná knížka, i když je děj průhledný a trochu mi připomíná lanzovou, bylo to super oddychové čtení na léto. Nejvíc mě bavila babička a přiznám se, že jsem Ivetu v některých chvílích docela dost litovala :)

14.07.2022 5 z 5

Kukolka Kukolka Lana Lux

Tak přímočaře napsaný osud Samiry vás nenechá ani chviličku v klidu. Seznámíme se s ní, když jí je cca 5-6 roků a na svůj věk se chová o moc vyspěleji. Je to tím, že se musí starat sama o sebe. V domově, u Rokyho, u Dimi. Stejně jako v té době spoustu dětí, kteří žijí na ulici. Sledujeme ji v knížce docela dlouho a čteme si o jejím mládí. Bohužel nezažívá co jiná děvčata. Samira je od začátku využívaná, všemi, které potkala, ale i přesto přijímá život tak, jak je a jak jde. Dělá věci, které by ve svém věku neměla ani znát, ani umět. Touží žít jinde a podaří se jí to. Ale za jakou cenu. Knížka nekončí tím sluníčkovým koncem. Ale docela bych jí to v tom knižním zpracování přála.

12.07.2022 5 z 5

Říše Říše Izabela Michlian Straková

Špatně se mi píšou recenze na knížku, která se mi vůbec nelíbila. Nebyla snad zle napsaná, a téma války není jednoduché a navíc, napsat příběh o tom, jak zvítězí fašisté a od té doby tady vládnou.... Děsím se toho, že si to přečte nějaký pamětník s vytetovaným číslem na ruce. Ne, ne NE opravdu ne. Cokoliv jiného, ale toto ne. Příběh o odboji, to je tak fantasmagorické až je to zvrácené. Navíc jsem se musela do knihy nutit, protože jsem jí chtěla dát šanci, ale od poloviny knížky jsem jen tak listovala. Za mě rozhodně knihu neřadím ani k průměru, ale věřím, že příště si autorka vybere třeba lepší téma.

01.07.2022 odpad!

Ukradené dětství Kamily Ukradené dětství Kamily Danka Šárková

Když jsem četla recenze, moc jsem se na knížku těšila. Vidím velký potenciál v příběhu, bohužel by musel být napsaný jinak, nebo někým jiným. Celé odstavce knihy mi přijdou napsaná jednou adolescentem, jednou dospělou osobou, nic nemá řád. Některé pasáže jsem si musela přečíst dvakrát, abych pochopila, kdo co říká, nebo si myslí. A pak, když jsem si přečetla, že autorka cestuje, bylo by možná lepší napsat cestopis, bez příběhu Kamily. Klidně do cestopisu zařadit i vlastní pocity - viz chrám s Buddhou. Pasáže z cest mě moc bavily, bylo to krásné nahlédnutí do cizích kultur a toho, jak se dá za málo peněz cestovat do dalekých zemí. Rozhodně by se mi četl líp výborný cestopis než podprůměrná knížka.

19.06.2022 1 z 5

Mrcha jemně uzená Mrcha jemně uzená Hana Švejnohová

Celou knihou nás provází život Heleny, která je samej chlap, a od začátku ví, co chce. Docela jsem jí fandila, aby si našla v životě to svoje, ale přišlo mi, že se spíš celý svůj život trápí, ač měla dítě, manžela, milence, majetek, zajímavou práci, všude bylo něco, co jí ten vysněný život kazilo. Celou dobu jsem čekala, že Hubert zemře, a ona se osvobodí a začne žít ten svůj život naplno. Kniha jako taková byla dobrá, četla se dobře, ale některé postavy tam byly vyloženě navíc, nebo do děje zasáhly jen okrajově, a pak bylo mnoho nevyřčeno.

20.05.2022 2 z 5

Náhradnice z Ukrajiny Náhradnice z Ukrajiny Eva Kadlecová

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Náhradní mateřství a všechno okolo je tak citlivé a zajímavé téma, bohužel myslím, že příběh měl obrovský potenciál, který nebyl využitý. Spoustu věcí se v knížce dozvíte jen v náznacích, nebo velmi okrajově. Když už se začne něco okolo některé postavy trochu rozvíjet, vzápětí je to utnuto a vy si musíte zbytek vydedukovat, domyslet. Opět jedna z knih do poličky neurazí nenadchne.

02.05.2022 2 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Knížku jsem těžce dočítala, jen abych ji nemusela zařadit do škatulky nedočteno. Mnoho bylo nevyřčeno, mnoho bylo nevysvětleno, mnoho nedovysvětleno. Ač toto nebyla prvotina paní spisovatelky, mohla bych děj knihy přirovnat ke slohové práci žáka střední školy. Zápletka byla zajímavá, ale tak nějak těžce průhledná. Žádný překvapivý boom se nekonal, spoustu postav bylo v knížce zmíněno jen okrajově. Myslím, že bych ji mohla dát ještě šanci, ale nenadchla. O to víc mě mrzí, že je to opět spisovatelka z mého kraje.

25.04.2022 2 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

(SPOILER) Ach jo, tolik knížek už bylo na toto téma napsáno a stále se ženské nepoučí. Ale je úžasné, jak hlavní hrdinka líčí příběh očima cizinky. Úplně by se to dalo napasovat na ...Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají... Obdivuji ji, že se snažila zvyknout si z britského pohodlí na egyptské nepohodlí. Že přijmula, alespoň na chvíli, že žena v muslimském světě, navíc cizinka je nic. Že nemůže bez souhlasu manžela nic. Když se nad tím člověk zamyslí, je to pro nás evropanky nepochopitelné, mnohdy k nežití. I to, že když se budete chovat tak, jak se vám chce, budete vždy potrestané. Je jen dobře, že sebrala odvahu a podařilo se jí uprchnout ze země, i když se bude muset po celý zbytek života stále ohlížet.

10.02.2022 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

knížku jsem sice přečetla, ale některé pasáže jsem přeskákala, nebyla jsem nadšená, jsou lepší knížky

18.05.2014 1 z 5