lagareta lagareta komentáře u knih

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Po knížce jsem v knihovně sáhla zcela neplánovaně díky obálce a názvu, obojí mě zaujalo. A přestože to není úplně moje parketa, tři čtvrtě knížky se mi fakt líbilo...no ale co ten konec? Nevím, z toho jsem dost rozpačitá...

08.09.2020

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Přečteno během dvou dnů, za mně zatím nejlepší kniha od autorky. Zajímavé, že v jejich knihách mám vždycky problém najít nějakou postavu, se kterou bych mohla sympatizovat. Tady to byli alespoň do jisté míry David a Riley, za to těch nesympatických má v knížce vždycky plno:)

01.02.2020 4 z 5

Cesta okolo sveta za osemdesiat dní Cesta okolo sveta za osemdesiat dní Jules Verne

S dětmi sledujeme kresleny seriál, tak mi zajímal originál:)

03.06.2019 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Nic moc.

01.01.2019

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Hurá, po několika zklamáních konečne knížka, ktera se mi líbila, dobře četla a kde jsem byla spokojena i s koncem:-) přestože je pro mne spánek luxus (díky malý dětem), nemohla jsem se dočkat až usnou a ja budu moc pokračovat... doporučuji!

15.11.2017 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Po tolika letech a stále tolik aktuální! Doporučuji!

03.10.2017

Hodina smrti Hodina smrti Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Už od dětství mám knížku povídek Zelený děs od tohoto autora a byla jsem zvědavá, jak si poradil s románem. Zklamaná rozhodně nejsem! Pro ty,co mají rádi příběhy ze "staré Anglie" určitě doporučuji!

27.07.2023 5 z 5

První dobrodružství První dobrodružství Shuky Médina

Knížku si vypůjčil v knihovně syn a nakonec jsme si jí užili oba dva. Spojení gamebooku a komiksu nemá pro menší čtenáře chybu! A líbilo se i mně:)

02.01.2021 5 z 5

Zelený děs Zelený děs Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Kniha mého dětství, mnohokrát čtená i když ne vždycky celá. Nejoblíbenější je Pokoj v hostinci Dragon volant, který jsem si dokonce později našla i jako film:)

08.06.2020 4 z 5

Romance u moře Romance u moře Jane Austen

Když mám všeho plný zuby, když potřebuju vyčistit hlavu a nebo jen když mám chuť, sahám po teto knížce zas a znovu, nepočítám už kolikrát a moc doufám, že se dočkám zfilmování!

14.07.2018 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Kniha nebyla špatna, ALE: hned jsem uhodla, kdo bude ten špatný. .. obyčejný učitel, který vše prezije, dost neuvěřitelne. ..jakožto i všechny ty neuvěřitelne náhody v Seville. ..na druhou stranu, četla se dobře, prostě takova oddechovka na víkend.

28.03.2018 3 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Zajimava a zvláštní kniha, moje první od tohoto autora a myslím, že ne poslední:-) Je to už pár dní, co jsem ji přečetla, ale pořád mi leží v hlavě. Konecne se podivam i na film, jsem zvedava, jak se s nim tvůrci poprali. ..

28.03.2018 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Nakonec jsem se odhodlala, přečíst si knihu v originále a byla jsem narame překvapena. Ne tou knihou, ale tim ze to jde tak snadno a jak je její angličtina primitivní. 7 let jsem angličtinu nepouzila a stejne slovník skoro neotviram:-)

17.03.2016

Ulrika Ulrika Jakob Wassermann

To je zvláštní, že zde není žádný komentář. Knihu jsem četla nekolikat. Hlavní hrdinka Ulrika, byť je zaporna mi byla misty docela sympaticka:-) Druhá část knihy se mi líbila méně, zde už mi Ulrika sympaticka není. Shrnula bych to asi tak, že kniha stoji za přečtení.

03.03.2016

Osudný omyl Osudný omyl Lucy Maud Montgomery

Po detektivkach od Nesbo a Zitkovskych bohynich bajecna oddychovka. Moc se mi líbila.

10.11.2015 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Četla jsem ji sice ve slovenštině, ale jak jsem si zvykla, ani mi to nepřišlo:) Rebeca se mi líbí víc, ale určitě doporučuji!

19.01.2015

Rebeka Rebeka Daphne du Maurier

Jedna z těch knih, ke kterým se pořád vracím....líbil se mi i film :)

19.01.2015

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

(SPOILER) Moje třetí knížka od autorky a asi nejlepší. V Žena z kajuty č. 10 mi hodně vadila hlavní hrdinka, věčně opilá. Hal jsem držela od začátku palce:) Sice jsem hned tušila, že vnoučetem bude, byť trochu jinak... nenazývala bych knihu detektivkou, ale příjemnou oddychovkou na víkend. Četla jsem ve slovenštině, takže hrubky jsem nepostřehla, ale souhlasím s Vesper001, také mě v knihách neskutečně vytáčí!

19.05.2024 4 z 5

Modrý zámek Modrý zámek Lucy Maud Montgomery

Tahle knížka je moje srdcovka, mám jí už dlouho, sehnala jsem si jí ve slovenštině, kde vyšla jako Osudný omyl. Čtu jí vždy, když "potřebuji pohladit na duši". Takže jakmile jsem zjistila, že je i česká verze, hned jsem si jí půjčila jako e knihu v knihovně...a byla jsem hrozně zklamaná z toho překladu, co to je? To snad někdo přepsal překlad z googlu? Opravdu mi to přišlo líto..
Zůstanu tedy u slovenské verze, která je poetická a krásná.

29.04.2024

Po stopách Holubových - Lékařem na Labradoru Po stopách Holubových - Lékařem na Labradoru Vojtěch Suk

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a strávila s ní dva milé večery a trochu jsem záviděla autorovi a hodně jej obdivovala.

26.11.2019 4 z 5